Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? 3 gyerekem van. A legkissebb 4 hós, a középső is csak 2. Ugy néz ki a tünetek alapján, hogy terhes vagyok megint, pedig védekeztünk. Én már a terhességtől is félek, nemhogy a szüléstől.

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálnám elveteni ezt a babát,mert én tényleg elitélem az abortuszt,de most tényleg ki vagyok akadva. Sírok egész nap ,nem tudom mit csináljak. A férjem megtartaná,ő szertné.

Könnyű neki,nem ő van velük egész nap.Reggeltől estig dolgozik.Nem tudom mit csináljak kb 4 hetes lehetek.Szerintetek?


2009. jún. 20. 12:03
 1/10 A kérdező kommentje:
A középső az 2 éves
2009. jún. 20. 12:04
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
szerintem ne vetesd el...sok testvérem van,anyám mindig azt mondta hogy ahol 3 gyerek felnőtt ott a 4.is felfog.megszült és nem bánta meg,egy baba mindig ajándék.ugysem bánod meg soha te sem.ha az anyagi hátteretek is jó akkor mindenféleképpen tartsd meg.az külön jutalom hogy a férjed is szeretné.ja és könnyű szülést kívánok ha megtartanád...
2009. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Én is éppen a negyedik manot várom.igaz nálam a legkisebb 3.5 éves de szerintem ha párod is szeretné akkor tartsd meg.ha gondolod privin irogathatunk:)
2009. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
A te döntésed, nem a férjedé. Én biztos nem vállalnék 4.-et. De akárhogyis döntesz, a fogamzásgátlást valahogy tökéletesíteni kéne!
2009. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is,bizonyosodj meg róla,hogy 100%-e a terhesség.

Amúgy teljesen megértelek.Igaz nekem egy gyermekem van,most 4 hónapos,de én már most nem szeretnék többet szülni.

Gratula,hogy eddig már 3x végig csináltad!

Én is az abortusz ellen vagyok,de vannak kivételes esetek,amikor sajnos más megoldás nincsen.

Nehéz döntés.Segítség nélkül kész téboly lehet.Ha úgy érzed,hogy már nem bírnád,tényleg sok lenne,akkor inkább vetesd el,minthogy olyan anyukájuk legyen aki már szinte félholt,idegroncs,boldogtalan.

2009. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ez egy negyon nehéz dolog!Én januárban voltam hasonló cipőben.Nekünk két gyermekünk volt igaz,de 24 évesek vagyunk és albéerletben lakunk.Nem segít senki csak magunkra számíthatunk.Amikor kiderűlt hogy terhes vagyok nagyon kiakadtunk mindketten.Én is elítélem az abortuszt de mégis úgy tűnt az lenne a legjobb megoldás.A férjemmel napokig csak erről beszéltünk hogy mi lenneakkor és ekkor.Végül arra jutottunk hogy ha már amúgy is csak mi vagyunk akkor tartsuk meg magunknak.Most a 26. hétben járok és nem bántuk meg,de lehet hogy ha elvetetem akkor soha többé nem tudnék tükörbe nézni és egy életen át lelkiismeret furdalásom lenne.Nem lesz egyszerű ezt mi is tudjuk de felvagyunk készülve mindenre!

Remélem jól döntesz Te is.Bár nállatok már amúgy is 3 gyermek van így talán még nehezebb.De tudod ahol 3 elfér...

2009. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon félek mind kettő választástól,talán attól,hogy megratjuk attól mégjobban.Az abortusztól meg a bűntudat miatt,nem tudom ,hogy tudnám feldolgozni.Anyukám már a 3 .ra is azt mondta ,hogy nem kell.Már mindenki ugy nézne rám,hogy szégyelném magam.Mégy csak 27 éves vok.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jún. 20. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy 27 évesen van már 3 gyermeked,még nem minősít.Vajon miért mondta anyukád a 3. gyerekre,hogy nem kell???Neki nem kell több unoka,vagy ti nem tudnátok többet eltartani?

ha a férjed így is egész nap dolgozik,gondolom este úgy esik haza,mint egy hulla.akkor a gyerek nevelésben nem tud sokat segíteni,talán lehet,hogy nem kéne nektek 4. baba.Amúgy én is ellenzem az abortuszt,de ez most a kivételes helyzet szerintem.

2009. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ez a 4. babácska nagyon akar jönni! Nehéz döntés előtt állsz, mivel te magad tudod, mit veszítesz. Kívülállóként persze a legegyszerűbb azt tanácsolni, hogy tartsátok őt meg, nem véletlenül választott benneteket szüleinek.

Nekem is 3 gyerekem van, és legutóbb nagyon megijedtem, h teherbe estem, de a férjem nem engedné az abortuszt és én sem bírnám lelkileg, látva a 3 szép gyerekemet.(szerencsére mégincs 4. baba)

Az eleje biztosan nehéz lesz (ha megtartjátok), hiszen ennyi kicsi gyerekhez, babához hatalmas türelem, szeretet kell.

Aztán ahogy nőnek, egyre könnyebb lesz.

De neked kell döntened, miden szempontot figyelembe véve (pl lakás, anyagiak is).

Ha viszont mégsem tartod meg, minél előbb "ess túl rajta".

2009. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megértelek. Nekem kettő van és lehet hogy jön a harmadik, bár nem terveztünk többet(gyógyszert szedek). Abortusz ellenes vagyok én is és nagyon félek mi van ha terhes vagyok. Annyi a különbség még nálunk hogy a férjem szerint ne tartsuk meg, de abban bízom ha már biztos lesz a terhesség másképp dönt. Nem szerettem volna harmadik babát, de ha jön hát jöjjön. Igen joggal félsz attól hogy mit mondanak mások, de ne az alapján dönts. Gondolj arra hogy a férjed támogat és ez nagyon fontos. Bár biztos nagyon nehéz lesz 4 gyerekkel, de lehet hogy bűntudattal élni még nehezebb lesz.
2009. jún. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!