Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem veszélyeztetett...

Aki nem veszélyeztetett terhes, meddig dolgozik? Keveset keresek, de nem megerőltető a munka, viszont utálom nagyon. Csinálnátok?

Figyelt kérdés
Nem fogok ide visszajönni szülés után. Arra gondoltam, nekiállnék a szülésig nyelvet tanulni erősen, és megcsinálnám a felsőfokút. De úgy érzem, csak élősködnék a férjemen a kis táppénzzel. Ti mit
2009. jan. 29. 12:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, 19 hetes vagyok.
2009. jan. 29. 12:05
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Én a 33. hétig dolgoztam, úgy gondolom, attól hogy valaki terhes, még nem beteg hogy ne tudna dolgozni. Akkor is a doki nem engedett tovább. Mostanában nagy divat lett a terhesség elejétól táppénzen lenni. Persze ha valami baj van, akkor mindenképp táppénz. Amúgy meg ki szeret dolgozni? De a mai világban az ember örülhet, hogy van munkája! A nyelvvizsgát munka mellett is meg lehet csinálni ha nagyon akarod, én is úgy tettem le. Ez az én véleményem.
2009. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A pénz nagy úr! Én is nagyon utálom a munkehelyem, de nagy lenne a táppénz miatti kiesett jövedelem. Majd azt fogom inkább megpróbálni, hogy "csökkentett üzemmódban" dolgozzak, tehát napi 2 órával kevesebbet, ez 4 nap alatt tesz ki egy nap szabit, amit kiírok. De mindenkinek egyéni döntése és igénye, hogy meddig dolgozik, feltéve ha az orvos másképp nem rendeli. Így több időd jutna a tanulásra is.
2009. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én már 9 hetesen itthon maradtam sajnos el kellett mennem táppénzre mert az orvos nem engedett! Én mentem volna addig dolgozni amig birom de sajnos vegyszerekkel dolgoztam( festékek, higitók stb..)! Itthon probálom feltalálni magam!

Sztem amig mehetsz addig menj! Senki nem szereti a munkahelyét de hidd el ha én mehetnék én örülnék neki mert nem jó mindennap ugy felkelni az ágybol hogy na most mit csináljak.....!

Boldog babavárást!

2009. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Valóban kevesebb a pénzed, de én azt vettem észre, hogy ha otthon vagyok, kevesebbet is költök. Én jobban félre tudok tenni, mint amikor dolgoztam.

És ami vitathatatlan, hogy ilyen nyugodt, magadra figyelős, pihenős időszakod talán sosem lesz már az életben.

Én maximálisan megértelek, és is utáltam a munkahelyemet, de pont a babaprojekt miatt nem akartam már váltani. De vissza én sem megyek, az biztos. Így én alig vártam a pozitív tesztem, be is jelentettem, hogy betegállomány.

Nem tudnak mit tenni, de szerencsére nem is volt balhé. Azóta kiderült, hogy nem is egy babót várunk, így amúgy is indokolt a táppénz.

Bár egy évvel ezelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy ne dolgozzak, ha majd egyszer terhes leszek, de egy utálatos munkahely vagy munka megváltoztatja az ember nézeteit.

Boldog babavárást Mindenkinek!

8 hetes ikres kismami

2009. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 35.hétig dolgoztam, de én szerettem, meg a pénz is kellett.

Nyelvtanulás viszont nem hülyeség!

2009. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még a mai napig is dolgozom egy gyárban,pedig 29 hetes vagyok.Nem megeröltető,de nagyon fárasztó a 2 műszak és nem mindig van ám rá lehetőségem hogy leüljek.Ahogy elöttem is irták a pénz nagy úr.Sosem voltam az az "elhagyommagam"tipus,és már igy is 12kg-ot híztam.Gondold el ha itthon ülnék.Nem tudom meddig megyek,de ha helyzet ne adj isten úgy hozza akkor azonnal táppénz/elötte 3 hét betegszabi/.Hozzáteszem nagyon szeretek itt dolgozni,legszivesebben el sem mennék.
2009. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ugyanabban a cipőben jártam, mint Te. Én is nagyon utáltam, és ha nem jött volna abban a hónapban a bab, akkor váltottam volna. De jött szerencsére! A 20. hétig dolgoztam, de kínszenvedés volt minden nap. Én sem megyek oda vissza, az is biztos! Nem élősködés, ha táppénzre mész. Szerintem tedd azt! És csináld meg a nyelvvizsgát, azzal többre mész hosszútávon, mintha a munkahelyeden szenvednél pár ezer forinttal többért.
2009. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én veszélyeztetett terhes vagyok (volt egy vetélésem, majd 3 hónapra rá ikrekkel lettem terhes), de még mindig dolgozom (most 19+5 hetes vagyok). Úgy gondolom, hogy amíg nincs egészségi akadálya annak, hogy dolgozzam, addig bejárok, mert anyagilag nem mindegy, hogy teljes fizetést vagy táppénzt kapok.

A nyelvtanulás tényleg nem rossz ötlet, sok sikert hozzá!

2009. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nekem az a fő bajom, hogy stresszes a munkám, nem nagyon veszik figyelembe, hogy terhes vagyok. És csak azért jöttem ide dolgozni, hogy legyen munkám, a gyes miatt. Egyébként az első válaszolónak üzenem,aki valószínűleg imádja a munkáját, hogy én sem vagyok munkakerülő, nekem is van 2 diplomám. És ezzel a két diplomával keresek most annyit ezen a munkahelyen, hogy ha elmegyek tápra, akkor sem kapok kevesebbet...Ráadásul gyűlölök itt lenni, liftezik a gyomrom, ha be kell jönnöm. Már rég váltottam volna, ha nem jött volna már össze a baba.És éppen ezért küzdöm magammal, mert nem akarom magam naplopónak érezni. És tudom, h nem betegség a terhesség. Ez meg az én véleményem.
2009. jan. 29. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!