Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem veszélyeztetett...

Aki nem veszélyeztetett terhes, meddig dolgozik? Keveset keresek, de nem megerőltető a munka, viszont utálom nagyon. Csinálnátok?

Figyelt kérdés
Nem fogok ide visszajönni szülés után. Arra gondoltam, nekiállnék a szülésig nyelvet tanulni erősen, és megcsinálnám a felsőfokút. De úgy érzem, csak élősködnék a férjemen a kis táppénzzel. Ti mit
2009. jan. 29. 12:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja, és nem mehetek el szabadságra sem,pedig bent van az összes!
2009. jan. 29. 13:30
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha idegesít a munkahelyed, az nem tesz jót sem Neked, sem a babának.

Kötelesek kiadni a szabadságodnak legalább az egyharmadát akkor, amikor Te akarod, utána meg menj el táppénzre. Feleslegesen ne gyötörd magad, csak rosszat teszel vele. Emaitt ne érezd magad naplopónak vagy bármi hasonlónak, a saját és a babád érdekeit szolgálja!


Az előbb válaszoló ikres kismama

2009. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Én május elejéig dolgoztam,és május közepén született a babám.Én szeretem a melómat,és eléggé a magam ura vagyok.Október óta megint járok(a babával)heti 2-3 alkalommal kb.3 órákat.De nekem ez nem teher,és akkor megyek amikor akarok.
2009. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szívem szerint én is melóznék,de a 8-dik héttől már tp-zen vok mert a cégünket is elérte a válság,így ez az egy maradt,hogy tp-re mennyek,hisz 40embert elküldtek.Engem is elakartak csak a törvény védi a kismamákat.Pedig szerettem a munkám.Jó ötlet a nyelv tanulás,én is azzal kötöm le magam,ha nincs itthon mit csinálni.A szabidat érdekes,hogy nem adják ki:(Szemetek akkor nagyon.Ja és igazad van az első válaszólóval kapcs.Nem értem,hogy bunkó modjára miért kell írni,akkor inkább ne reagáljunk a kérdező kérdésére.Boldog babavárást.
2009. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én sem keresek sokat. Olyan 78ezer egy hónapban. Úgyhogy nem sokkal lesz kevesebb szerintem, ráadásként még bérletet is kell vennem. Heti három délután iskolába járással telik (angol nyelvvizsgára készülök + mérlegképes könyvelőnek tanulok), úgyhogy nem sok időm jut magamra és a babukára, és még rendesen készülni sem tudok.

Én úgy tervezem, hogy kb. 30-31 hétig dolgozom, van 5 hét szabim azt mind kiveszem és elmegyek 3 hét táppénzre is még és kb. akkor jön a babu.


19+4 hetes kismami

2009. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, én már számolom a napokat, mert bár szeretek itt dolgozni, de nagyon kevés a fizetésem és a meló egyre több. Remélem hamar eltelik még az 2,5 hónap. Ráadásként nekem pont május-júniusban jönnek a vizsgák, amire készülni sem ártana.
2009. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is úgy utálom a munkám. A főnököm állandóan piszkál.:(

:( 13+6 hetes terhes

2009. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Nem hiszem, hogy "divat" ma mindjárt táppénzre menni várandósan. Én a nagyobbik fiammal, 6 hetesen mentem táppénzre, pedig dolgozhattam volna az első 3 hónapban, utána már nem, mert veszélyes üzembe max. addig lehet. És egyáltalán nem bánom, olyan nyugodt babavárás már nem lesz több:)Tudtam pihenni, amikor akartam, sétáltam, barátokat látogattam, minden nap főztem, és nem voltam elmaradva semmilyen házimunkával, de emellett persze, magamra és Babóra is jutott idő.

Most meg az van, hogy reggel 6-kor kelek, ellátom a családot, beautózok a pestre, gyereket óviba, magamat a melóhelyre szállítom. A munkahelyem gáz, szeretem a munkám, de fizuról és egyebekről hadd ne nyilatkozzam. Már alig várom a március végét, hogy végre itthon maradhassak, több időm legyen a nagyfiamra, ne csak hétvégén. Hétközben jó esetben is csak 6-ra érünk haza...

A dokim sem akadt ki, hogy nem megyek majd dolgozni, azt mondta szólok mikortól és írja a javaslatot. Mindenki maga dönti el, hogy várandósan kíván-e akár még egy percet is tovább dogozni, még akkor is, ha amúgy nem lenne akadálya.

Szerintem.

Úgy hogy, szerintem ha a férjeddel egyetértésben a táppénzre és nyelvtanulásra szavazol, hajrá :)

Meglátod, mennyivel nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel.

2009. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Rossz, hogy mindig fáradt vagyok, rossza a közérzetem itt, otthon meg csak ordibálok a párommal, mert feszült és ideges vagyok a melótól. Viszont utálok hazudni, és mondva csinált indokkal nem szertnék elmenni. Tehát akkor szenvedek, amíg megbeszélem magammal.:)
2009. jan. 29. 16:21
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

35. hétben vagyok, decemberig teljesen aktívan dolgoztam, januárban meg 1x-2x egy héten.

Talán párszor még bemegyek.

2009. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!