Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan úgy érzem depressziós...

Lassan úgy érzem depressziós leszek. Bevállaljam a babát, vagy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok.20éves leszek. Főiskolán tanulok levelezőn.Nem terveztük a vőlegényemmel,de bejött a baba. Én viszont nem szeretném elvetetni,de ő több okból ragaszkodik az abortuszhoz.

Nincs jövedelmem,nincs közös lakásunk,neki kb 80ezer ft fizetése van+caf amiből el kell tartsa a gyerekünket,magát,engem és az ő gyerekét is,ami előző kapcsolatából van.

Nagyon tanácstalan vagyok. Azt mondta,hogy ha megtartom szinte 99%-ban biztos benne,hogy szétmegyünk annak ellenére,hogy nagyon szeret engem,mert a gyereknek lenne rossz,ha nem működik és együtt maradunk. Ha érzi,hogy nem működik,akkor lefog lépni.Nem azt jelenti,hogy nem gondoskodik a gyerekről,hanem csak,hogy rólam nem.Aztán utána jön valaki másik férfi egyszer az életembe..a férfiak sosem fogadják el és tolerálják egy másik férfi gyerekét úgy,mint esetleg egy nő. Félnék,hogy a kicsivel nem bánna jól,akárki legyen más mellettem a jövőben.

Nem vagyok képes embert ölni,elvenni a lehetőséget,pláne nem a saját gyerekemtől,de mit tehetnék? Már besokalltam.Azon a szinten vagyok hogy inkább gyerekestől halok meg,hogy soha ne váljak el a picitől.


2012. márc. 19. 07:03
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
Segített a pap? Mit mondott? Nem lett rosszabb tőle?
2012. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy ez csúnya dolog volt,mert egy emberi életről voltszó és sok olyan hívőt ismer,akinek már 30-40 éve,hogy volt az abortusza és mégis ugyanúgy szenved tőle. Azt mondta,hogy megbocsájtja majd a körülményekből adódóan Isten,de valamiféle áldozatot nekem is kell hoznom ezért cserébe majd. Pl adakozok az egyháznak, Máriához fordulok segítségért,felmegyek Mátrába vezekelni Máriához stb.
2012. ápr. 5. 19:53
 53/56 anonim ***** válasza:
100%
Aztán sokat segített. Adakozz az egyháznak és akkor Isten megbocsájt. Hát én elküldtem volna a fenébe:) Neked kitartást! És hidd el van az egyházon kívül is út Istenhez!
2012. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. ápr. 7. 12:27
 55/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Elkeserítő, amit ez a pap mondott. Az én véleményem az, hogy ne a katolikusoknál próbálkozz, mert a Katolikus egyházat az anyagiak meg a politikai is erősen befolyásolja - véleményem szerint. (Van egy-két valóban Istenfélő barátom-barátnőm, aki katolikus, de a katolikusok számához képest iszonyat kevés.)


A pap ezek szerint nem tudja, hogy a Biblia fő mondanivalója az, hogy Jézus az út Istenhez, ez volt az éltének a lényege. Ezért van húsvét. Akkor halt meg, amikor már elmondott, elvégzett mindent, amit az emberért tennie kellett, ahhoz, hogy Isten szeretete, és megbocsátása eljusson az emberhez. Ezért mondta az, amikor a kereszten lógott, hogy elvégeztetett.


Mondok valamit: én úgy értettem meg a Bibliából, hogy Mária, Jézus anyja nem hitt benne, legalábbis az Ő életében nem. Mária is csak egy ember volt, aki meghalt. Jézus is meghalt, de mivel Ő Istennel egylényegű, fel is támadt, szóval él! Istennel egy lényegű, és Isten szeretetének a megnyilvánulása. Ezt azért mondom, mert megtehette volna, hogy azt mondja, hogy ezek a nyomorult emberek engem aztán nem érdekelnek. De vállalta, hogy ember lett, és végigcsinálta a 33 évet, és vállalta azt is hogy elfogják és megöljék. (Amúgy hagyta magát, mert akkor jött el az ideje, ugyanis a munkássága alatt végig meg akarták gyilkolni, csak nem tudták még.) Szóval SZERET. Szeret téged is mindennel együtt, amit tettél és nem tettél pedig tehettél volna. Bizonyíték erre, hogy egy keresztre feszítés nem egy kellemes dolog, plusz a lelkiismereti terhelést is magára vállalta, amit az emberiség, minden valaha élt ember bűne jelent, mert a lelki tartalma ez. Ő nem volt bűnös. Emiatt a tette miatt adhat isten kegyelmet és vígasztalást az embernek, mert különben az embernek kellene bűnhődnie a saját elkövetett bűnéért, ami elválasztja Istentől - és teljesen jogosan.


Jézus Istennel egy lényegű, vagyis mindenhol ott van és ismer téged és a gondolataidat meg az érzéseidet, és veled együtt sír, mikor sírsz és azt hiszed, hogy nem látja senki.

Szerintem beszélj Vele. Más nem segíthet, ebben biztos vagyok!

Én is megölelnélek így ismeretlenül. Sok puszit küldök!


(én baptista vagyok. Ha szeretnéd, segíthetek, hogy kihez fordulhatsz ott, amerre laksz, vannak ismerőseim.)

2012. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
Igazán sokat segítetek azzal,hogy nem elítéltek és még nagyobb fájdalmat okoznátok,hanem,hogy megértetek és segíteni próbáltok. Hálásan köszönöm mindenkinek a segítségét! Annak ,aki ide írt és annak aki privátot írt! Nagyon sokat jelent!Köszönöm! Remélem a pici lelke megnyugvásra talált.Pici angyal lett ott fenn.
2012. ápr. 13. 21:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!