Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan úgy érzem depressziós...

Lassan úgy érzem depressziós leszek. Bevállaljam a babát, vagy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok.20éves leszek. Főiskolán tanulok levelezőn.Nem terveztük a vőlegényemmel,de bejött a baba. Én viszont nem szeretném elvetetni,de ő több okból ragaszkodik az abortuszhoz.

Nincs jövedelmem,nincs közös lakásunk,neki kb 80ezer ft fizetése van+caf amiből el kell tartsa a gyerekünket,magát,engem és az ő gyerekét is,ami előző kapcsolatából van.

Nagyon tanácstalan vagyok. Azt mondta,hogy ha megtartom szinte 99%-ban biztos benne,hogy szétmegyünk annak ellenére,hogy nagyon szeret engem,mert a gyereknek lenne rossz,ha nem működik és együtt maradunk. Ha érzi,hogy nem működik,akkor lefog lépni.Nem azt jelenti,hogy nem gondoskodik a gyerekről,hanem csak,hogy rólam nem.Aztán utána jön valaki másik férfi egyszer az életembe..a férfiak sosem fogadják el és tolerálják egy másik férfi gyerekét úgy,mint esetleg egy nő. Félnék,hogy a kicsivel nem bánna jól,akárki legyen más mellettem a jövőben.

Nem vagyok képes embert ölni,elvenni a lehetőséget,pláne nem a saját gyerekemtől,de mit tehetnék? Már besokalltam.Azon a szinten vagyok hogy inkább gyerekestől halok meg,hogy soha ne váljak el a picitől.


2012. márc. 19. 07:03
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem - ha rendben lesz a terhességed - levelezőn a babafelügyeletben nagyszülői segítséggel tudsz tovább menni és be is tudod fejezni. (Én pl. dolgoztam mellette 8-10 órában.)

Egy barátnőm példáját tudom csak, akinél szintén becsúszott a baba, de apukát nem is akarta látni. 1 éve volt még a nappalis fősuliból, a szülei segítettek (bár ők is dolgoztak). Úgy járt órára, hogy közben kiment szoptatni. (Ezt egyébként egy osztálytársam is csinálta a levelezőn.)

Utána 1 éves korától járt a gyerek bölcsibe, barátnőm meg kapott munkahelyet. Bár sokszor váltott, végül lett jó állása és most 30 évesen talált hivatalos apukát is a gyerekhez.

De a kezdethez tényleg a nagyszülők támogatása kellett.

2012. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. De sok nő, aki belevágott, elmondja neked, hogy ez elsősorban nem anyagi kérdés. Nem mondom, hogy könnyű lesz, sőt biztosan iszonyú kemény, de mégiscsak egy élet fejlődik benned, a te és a párod része. A házasság nem a minden csodaszép és boldogságról szól, ha igazán komolyan vett téged ez a fiú, így is akar, sőt, így igazán.

De ott a mamád, akire számíthatsz, kérlek, ne anyagi szempontokból mérlegelj. Így alig születne gyermek.

2012. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%

GYES-t igényelhet a nagymama, GYED-et nem. 2012-ben a GYES összege: 25 650 FT (netto, ebből már levonták az adót).


Családi pótlék: 12 200 Ft, ha a párod fiát is ti nevelitek, akkor 2 gyerekesként 26 600 Ft-ot kapnátok.


Családi adókedvezményt is igénybe tudtok venni. Ezt már a várandósság 90. napjától) Egy gyerek esetében ez 10 000 Ft-ot jelentene pluszba. Két gyerek esetében többet (nem 20 000 ft-ot az biztos, de most pontosan nem tudom, hogy mennyit).


Szülés után jogosultak vagytok az egyszeri támogatásra , ami most 64 125 Ft (Ehhez 4x részt kell venni a terhesgondozáson.


Menj el a településeteken az Önkormányzathoz és kérdezd meg, hogy kapnátok-e valamilyen plusz támogatást.


Az édesanyádék, akkor tudnának segíteni? Támogatnak?



Keress munkát és ameddig tudsz, addig dolgozz és tedd félre a pénzt.


Nézz körül a neten, környező boltokban, hogy mi mennyibe kerül (kiságy, játékok, ruhák, pelenka, tápszer stb.). Készíts egy tervet, hogy egy hónapra mennyi lenne a kiadásotok! Mérlegelj, és dönts! Nem egyszerű az biztos!


Nem akarlak sem a baba megtartására, sem az elvetetésére rábeszélni!


Minden jót kívánok!

2012. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
48%
A szüleid mit mondanak?
2012. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
76%
Neked kell döntened, mert tanácsokat adni baromi könnyű úgy, hogy az ember nem abban az élethelyzetben van. Látom a válaszokból, hogy sokan nem támogatják azt, hogy megtartsd a babát. De ezt neked kell érezned. Nehéz helyzetben vagy, és nem csak az anyagiak miatt, hanem azért, mert a párod sem támogat. A szüleid segítségével viszont át tudod vészelni az első éveket. A helyedben elmennék egy olyan tanácsadóhoz, aki pontosan tudja, hogy mit kapsz, mit igényelhet a nagyi, és egyéb pénzügyi tanácsokat is ad. Jó ötlet, hogy a fősuli mellett valamilyen munkát vállalnál, és a befolyó összeget félretennéd. Sok lemondással és áldozattal jár egy gyerek, de nincs igazán alkalmas időpont a gyerekvállalásra, mert mindig tudunk kifogást, vagy anyagit, vagy érzelmit stb. Ha megtartod próbálj segítséget kérni, ez nem szégyen. Rokonoktól, barátokról, esetleg önkormányzattól.
2012. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos nem vagyunk gazdagok. Édesanyámat illetően ő azt mondta,hogy bárhogy döntök mellettem áll. Elmondta e negatív és pozitív oldalát is annak,ha megtartom. Egyik bátyám is támogatna,de ő félt engem is és a picit is. Féltestvérem és nem akarja,hogy a pici azt élje át,amit ő kicsinek,hogy apa nem úgy viszonyult hozzá,mint kellett volna.Édesapám külföldön dolgozik a jobb anyagi körülmény miatt,neki nem szóltam még erről és csak abban az esetben szólnék,ha a kicsit megtartanám. Anyu bátyámat pont így szülte meg,hogy senki nem akarta a gyereket,de ő megmondta mindenkinek,hogy mondhat bárki bármit,ő megtartja. Igaz neki már akkoriban volt szakmája és dolgozott,így kapott GYES-t,GYED-et. Aztán az ottani nagyszülők mindenáron azt akarták,hogy legyen még egy gyerek maximum 1,5 éves eltéréssel,így jött másik bátyám,de sikeresen elintézték,hogy nekik akkor nagy hatalmuk volt és bírósági alapon szétszedjék a fiúkat. A kisebbiket az apjának ítélték,aki 14 évesen egyedül hagyta a lakásba,mert ő nőzött,így nagyon furcsa,lelkileg én úgy gondolom sérült ember lett a fiatalabbik testvéremből,hiába voltak ők fullosabbak anyagilag akkoriban. Utána ismerte meg apát anya,amikor megmondta,hogy csak abban az esetben,ha gyerekestől fogadja el őt. Ám miután megszülettem apa teljesen máshogy állt dolgokhoz.Tesómnak nem engedte,hogy paradicsomot egyen,mert hogy az nekem kell. Tisztességes ember lett bátyámból,de nagyon sok nehézségen átment és ő ettől félt engem.

2012. márc. 19. 10:17
 17/56 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a pároddal így is úgy is szét fogtok menni. Ha nem támogatja a babát (konkrétan zsarol, hogy ha nem veteted el elhagy) és elveteted, akkor már soha nem lesz olyan a kapcsolatotok, mint elötte. Ezt te is leírtad. Ráadásul óvónéni szertnél lenni. Nem tudom én tudnék e gyerekekkel foglalkozni, miközben azon jár a fejem, hogy nekem is lett volna, de elvetettem. :(

Ha megtartod, akkor meg azért fog elhagyni, főleg úgy hogy ő beszélt le a 72 órás tablettáról. No comment.

A lényeg, hogy nem vagy teljesen egyedül, számíthatsz anyukádra, aki támogat. Ez nagyon fontos. Szerintem kellő akaraterővel, lemondásokkal, kitartással meg lehet csinálni a baba mellett is egy diplomát, és a lényeg, hogy szeresd a babát és ha te akarod, akkor hajrá!

2012. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem se vetesd el,könnyű azt másnak mondani.Lemondásokkal meg tudod oldani!!
2012. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Tudjátok mikor megkérdeztem,hogy tud e pozitív dolgot mondani azzal kapcsolatban,hogy babánk lesz,azt mondta hogy nem. Mikor megkérdeztem,hogy szeretné-e úgy,ha szétmennénk mint most a kisfiát azt mondta,hogy honnan tudja,jelenleg még semmi érzelem nem fűzi hozzá.Meg hogy nem tudna úgy tekinteni most rá,mintha milyen jó lenne,amikor bele lenne kényszerítve egy ilyen helyzetbe,hogy legyen még egy gyereke. A kisfia úgy lett,hogy a lány 6 hónapos terhesen szólt neki a babáról.Muszáj volt akkor már elfogadnia.Bár nem tudom,hogy nem vette észre,hogy terhes,mikor én már 4-5 hetes terhesen szóltam neki,hogy nem épp érzem PMS tünetnek,amik vannak és utána a tesztem is pozi lett. És igen. Óvónéni szeretnék lenni és tudom,hogy nem lenne könnyű megemésztenem.
2012. márc. 19. 10:29
 20/56 anonim ***** válasza:
60%

Elég fura érzelmi beállítottsága van a vőlegényednek. Azt elvárja, hogy te az ő gyerekét elfogadd, szeresd, de a te asaját gyerekedről mondjál le (vetesd el).

Lehet, hogy jól is jött ez a baba ahhoz, hogy jobban megismerd és rájöjjél, hogy mégsem olyan jó társ ő ahhoz, hogy a férjed legyen.

2012. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!