Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan úgy érzem depressziós...

Lassan úgy érzem depressziós leszek. Bevállaljam a babát, vagy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok.20éves leszek. Főiskolán tanulok levelezőn.Nem terveztük a vőlegényemmel,de bejött a baba. Én viszont nem szeretném elvetetni,de ő több okból ragaszkodik az abortuszhoz.

Nincs jövedelmem,nincs közös lakásunk,neki kb 80ezer ft fizetése van+caf amiből el kell tartsa a gyerekünket,magát,engem és az ő gyerekét is,ami előző kapcsolatából van.

Nagyon tanácstalan vagyok. Azt mondta,hogy ha megtartom szinte 99%-ban biztos benne,hogy szétmegyünk annak ellenére,hogy nagyon szeret engem,mert a gyereknek lenne rossz,ha nem működik és együtt maradunk. Ha érzi,hogy nem működik,akkor lefog lépni.Nem azt jelenti,hogy nem gondoskodik a gyerekről,hanem csak,hogy rólam nem.Aztán utána jön valaki másik férfi egyszer az életembe..a férfiak sosem fogadják el és tolerálják egy másik férfi gyerekét úgy,mint esetleg egy nő. Félnék,hogy a kicsivel nem bánna jól,akárki legyen más mellettem a jövőben.

Nem vagyok képes embert ölni,elvenni a lehetőséget,pláne nem a saját gyerekemtől,de mit tehetnék? Már besokalltam.Azon a szinten vagyok hogy inkább gyerekestől halok meg,hogy soha ne váljak el a picitől.


2012. márc. 19. 07:03
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
47%
[link] Olvasd el!
2012. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim válasza:
2012. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Hatalmas lelki gondokkal küszködve,éjszakákat átsírva,utolsó pillanatban is könyörögve a volt páromnak,hogy ne csináljuk,a terhesség megszakítás mellett döntöttem. Úgy éreztem,hogy nem nőlhet fel apa nélkül a kicsi.Szeretném a gyerekemet boldog családi körülmények között nevelni,ahol apa kimegy vele focizni,ahol apát érdeklik hanyast kapott suliban stb.

Ma jöttem haza kórházból.Mint ahogyan a vizsgálatból ki is derül,a gyermek akkor fogant meg amikor én is sejtettem. 6hetes és 3 napos volt a picim. Csütörtökön feltettek egy lamináriát,ami nem volt kellemes érzés,de kaptam görcsoldót és estére elmúlt.Benn kellett maradnom,ma dél tájban meg műtöttek.Altatás előtt szép dologra gondoltam és mosolyogtam,de mivel pszichésen ki voltam és csak elnyomtam magamban,ezért még kómás állapotomban,mikor nem tudtam magamról még ordítva toltak vissza a kórterembe.Azt kiabáltam,hogy gyilkos vagyok,megöltem a kisbabámat,illetve volt párom nevét,hogy gyűlölöm.Csak zokogtam és kb 3/4 órára rá,mikor észnél voltam,akkor hagytam abba. A műtét jól sikerült. Bár vérzek,de nem fáj a hasam. Soha többet nem csinálnék végig egy abortuszt,ebben viszont biztos vagyok.Hatalmas lelki törés következett be az életembe.Nagyon magam alatt vagyok és csak a babámra vagyok képes gondolni most.

2012. márc. 30. 21:50
 44/56 anonim ***** válasza:
57%
Ez a te döntésed, már megtetted. Valószínűleg így a legjobb neki! Ahogy írtad hogy "volt" párom, akkor egy kicsit megkönnyebbültem. Ne is pazarolj erre az emberre egy percet sem tovább! Nem érdemel meg Téged! Sokan azt mondják, hogy istentelen cselekedet az abortusz, de honnan tudhatnák, hogy Isten pont nem így akarná? Akkor nem adott volna nekünk esélyt erre. Isten nem egy végtelenül szerető apa, aki nem hiszi olvassa el Jób könyvét! Isten Isten és mi hogyan is érthetnénk meg az akaratát? Imádkozom értetek, hogy a kis lelke visszataláljon hozzád. Meg fog bocsájtani neked!!!Kívánom, hogy találd meg a párodat aki mindenben a segítségedre lesz, és megfelelő férfi, aki kiáll értetek! Biztos fogsz kapni hideget-meleget. De ne törődj vele! Most az a legfontosabb, hogy keresd és találd meg a megnyugváshoz vezető utat.Most úgy megölelnélek, hogy kisírhasd magad, így ismeretlenül is!
2012. márc. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigasztaló szavaid. Valóban nagyon nehéz és fájdalmas. Folyamatosan csak arra kelek ha elalszok hogy megfogom a hasam és sírok,mert tudom,hogy már nincs ott. Hiányzik és fáj. Sosem fogom elfelejteni,de remélem a következő babámnak megadhatok mindent,amit ennek a picinek is meg akartam.
2012. márc. 31. 13:34
 46/56 anonim válasza:
74%
Vigasz neked remélem, hogy elmúlik az üresség, és egy idő után nem minden percben fogod érezni. A napokat pedig próbáld ne számolni, mert az nagyon fájdalmas. :'(
2012. márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
26%

"Valószínűleg így a legjobb neki!"


Aha, mert te aztán tudod, hogy egy másik emberi lénynek mi a jó.


A kérdezőnek: Sajnálom, hogy így döntöttél.

2012. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem a sajnálatod kell neki egy ilyen szomorú döntés után!!! Nem azt mondtam, hogy tudom így a legjobb neki... Miért Te tán tudod? Nem kell az okoskodásod.
2012. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
74%
Én is mélyen sajnálom, hogy így döntöttél és a félelmeid győztek. Azt nem tudjuk, mi lett volna, de ha keresztény vagy, tudod, hogy bárhogy magyarázd, ez nem Isten akarata - az sajnos sosem a kényelmesebb út a saját vágyaink felé - , hanem a szabad akaratotok eredménye volt. Isten ismeri előre a döntéseid és ismeri a fájdalmadat is és ezzel együtt szeret: nem csak nagyon, hanem helyesen is. Ha hagyod, a legnagyobb bánatot is jóra fordíthatja az életedben, és Jézussal mindig van tiszta lap…
2012. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lelki szavaitokat. Nos valóban nehéz nekem és örökre az is marad. Felkerestem egy papot,hogy elmondjam mit tettem. Így láttam jónak,mert túlságosan nagy fájdalom és magammal szembeni gyűlölet gyötör.
2012. ápr. 5. 12:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!