Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek bevállaljam...

Szerintetek bevállaljam (leendő aggódó anyuka)? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A párommal lassan 1,7 hónapja leszünk együtt!Fél éve összeköltöztünk és jelenleg a szüleinél(plusz az öccsével)lakom.Van egy kutyánk és 6-7 macska mikor mennyi téved erre:) A macska veszélyes a gyerekre vagy rám ha úgy alakul hogy teherbe esek?Ez az egyik kérdésem.A másik amíg nem szedtem gyógyszert volt hogy hónapokig nem jött meg és gondolom most hogy elhagyom a gyógyszert (szerdán veszem be az utsót)majd megint rendszertelen lesz...az a baj hogy jelenleg semmink sincs se külön kuckó rajtunk járnak keresztül de állítólag csinálunk egy szobát..de...én jelenleg egy kínaiban dolgozom és 4órára vagyok bejelentve persze majdnem 3X annyit vok ott minden nap...mennyi gyes/gyed-re számíthatok?vagy milyen segélyeket kaphatok?Esetleg nincs valaki orosházi aki tud valami jó munkát nekem??:)
2011. jún. 26. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kérdés?
2011. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha komoly, akkor csak annyit mondhatok, hogy én a te helyedben várnék még ezzel a baba témával.
2011. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a macska veszélyes lehet, vagyis az ürülékében lévő baktériumok. Amiatt, hogy még nincs külön kuckótok, én nem aggódnék, hiszen a 9 hónap hosszú idő, és ki tudjátok addig alakítani, vagy esetleg el is költözhettek. Viszont a munka kérdése már aggasztóbb. Szinte semmit nem kapnál, mert 4 órára vagy bejelentve és sokáig sem tudnál dolgozni, mert gondolom állómunka, meg meleg van, gondolom sok mikrózás stb... Szóval veszélyes. Én a helyedben még várnék, kivéve, ha a párom nagyon jól keresne. Annyira, hogy lehessen saját élet, és ne kelljen nélkülözni.
2011. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és mennyi idősek vagytok?
2011. jún. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alapján amit leírtál, én nem mernék bevállalni egy babát!

Szerintem először próbáljátok meg rendezni a körülményeiteket!

Anyagi biztonságra és a baba számára megfelelő körülményekre van szükségetek!

Szerintem nagy felelőtlenség lenne elsietni a dolgot!

Ha a mensiddel esetleg problémák vannak, azt is érdemes lenne először rendbe tenni ( a nőgyógyász segíthet!).

Bőven ráértek még a babával! (Hacsak a korotok miatt, nem sürget az idő!)Ha vártok, a kapcsolatotok is mélyülhet, és nyugodtabban vághattok bele a gyerekvállalásba, nem lesz ennyi bizonytalanság!

Minden jót kívánok nektek!

19 hós kisfiú anyucija

2011. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne, ilyen feltételekkel semmiképp!!! Gondolom még fiatalok vagytok, inkább előbb teremtsétek meg a jobb körülményeket, mert később, gyes meg baba mellett nem fog menni :((
2011. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

moira! --- 25 évesek vagyunk és igazad van abban hogy kilenc hónap sok idő annyi idő alatt még sok minden megtörténhet először is most hagyom abba fél évig (karácsonyig) nem is mernék belevágni nehogy a gyógyszer még a szervezetemben legyen tudom mondanak 2hónapot is de nem merek kockáztatni...a rendszertelen havi ciklusomra egy nőgyógyász megkérdezte és szeretném hogy megjöjjön mondta ezt nekem 23 éves koromban akkor csak nem egyedi eset csak a hormonok...nem tudom lehet ha abbahagyom utána marad rendszeres nem tudni...de lehet hogy csak 2 év múlva esnék teherbe szóval ennyit erről orvosi segítségével!!:SSja a párom 80körül keres általában!!

3-4 válaszoló: mire várjak hogy 2012- ben világvége lesz??vegyek fel hitelt havi 50-60ért és ne maradjon semmink...???

2011. jún. 28. 13:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem az albérlet szóba sem jöhet, és addig kell félreraknotok amíg nem vagy terhes. Megmondom őszintén, én azért ennyi pénzre nem mernék babát vállalni. Gondold át, hátha tudsz másik munkahelyet találni, ott eltöltesz fél évet, és már indulhat is a babaproject :)
2011. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azon vok moira....csak nem nagyon van orosházán jó munka...itt van egy tesco,lidl,penny rengeteg kínai (az egyikben dolgozom én)abc-k ahova nehéz bejutni...csak fél évet kell olyan jól bejelentett munkahelyen dolgozni??
2011. jún. 30. 19:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Legalább 1 évet, de ha nem szeretnél a gyerek másfél éves korában már nagyon kevés pénzt kapni, akkor másfél évet.
2011. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!