Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan úgy érzem depressziós...

Lassan úgy érzem depressziós leszek. Bevállaljam a babát, vagy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok.20éves leszek. Főiskolán tanulok levelezőn.Nem terveztük a vőlegényemmel,de bejött a baba. Én viszont nem szeretném elvetetni,de ő több okból ragaszkodik az abortuszhoz.

Nincs jövedelmem,nincs közös lakásunk,neki kb 80ezer ft fizetése van+caf amiből el kell tartsa a gyerekünket,magát,engem és az ő gyerekét is,ami előző kapcsolatából van.

Nagyon tanácstalan vagyok. Azt mondta,hogy ha megtartom szinte 99%-ban biztos benne,hogy szétmegyünk annak ellenére,hogy nagyon szeret engem,mert a gyereknek lenne rossz,ha nem működik és együtt maradunk. Ha érzi,hogy nem működik,akkor lefog lépni.Nem azt jelenti,hogy nem gondoskodik a gyerekről,hanem csak,hogy rólam nem.Aztán utána jön valaki másik férfi egyszer az életembe..a férfiak sosem fogadják el és tolerálják egy másik férfi gyerekét úgy,mint esetleg egy nő. Félnék,hogy a kicsivel nem bánna jól,akárki legyen más mellettem a jövőben.

Nem vagyok képes embert ölni,elvenni a lehetőséget,pláne nem a saját gyerekemtől,de mit tehetnék? Már besokalltam.Azon a szinten vagyok hogy inkább gyerekestől halok meg,hogy soha ne váljak el a picitől.


2012. márc. 19. 07:03
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
75%

Azért annyira jók ezek a válaszok, amikben a sok nagyokos leírja, hogy vetesd el a babát, mert ha megszületik nem lesz boldog, nem nő fel jó környezetben stb.... Egy nyomorban felnövő kisbaba is lehet sokkal boldogabb, mint egy újgazdag szülők gyermeke,aki mindent megkap. A boldogság nem az anyagiaktól függ. Sétálj az utcán és figyeld az arcokat, hány mosolygós boldog embert látsz? Nem sokat, és ezek osztják itt az észt a boldogságtól. Azt sem tudják, hogy ők valaha is jól fogják e érezni magukat, hogy akár a holnap napjuk boldog lesz-e, de azt tudják, ha te a gyereked seggét nem popsitörlővel törlöd, akkor az a gyerek boldogtalan lesz ha felnő.


Ne hagyd, hogy mások lelki nyomora lehúzzon a mélybe, szüld meg a kisbabádat és éljetek szeretetben, boldogan, más meg szüljön akkor, ha meg tudja venni a 2000 ft-os popsikendőt meg a 200000 ft-os babakocsit. Hiszen ezek nélkül még nem nőttek fel gyerekek :)

2012. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
51%

Szia!



Rengeteg segítség van, csak körül kell jól nézni. Ez egy a sok közül:

[link]

A védőnő is kapásból, már az első találkozáson egy termékminta-csomagot adott, cumit, pohárkát, fürdetőt eleinte nem is vettünk.


A várandósság volt az egyik legszebb időszak az életemben (a fejlődő baba finom kis jelzései örök emlék!), a születése után pedig egy új időszámítás kezdődött. A puszikért, amiket két nevetés között kaptam ma este is a kis totyogótól, megéri a lemondás (akár anyagi, akár más természetű.)


Ja, és a babának OLYAN MINDEGY, hogy mivel törlöm ki a popsiját és hogy márkás body van-e rajta, vagy az a kis ruci, amit még én hordtam anno és a nagyim gondosan eltett. A legjobb kenőcs pedig az a 200 forintos, amit a gyerekorvos ír fel receptre.


És végül csak annyit jegyeznék meg, hogy más - meddő - nő összetenné a kezét, ha neki ilyen spontán foganna meg a gyermeke. Ne dobd el Őt - Te sem akarod ezt tenni, ahogy ezt le is írtad. Fiatal is vagy még, ha a mostani párod csalódást is okoz és, nem hinném, hogy idővel ne találnál rá arra, aki elfogad, önzetlenül, kétségek nélkül.


Drukkolok Nektek!

2012. márc. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
A kérdező hol van?Annyira érdekes a sztori,mert nekem azt írta,hogy a párja külföldön dolgozik,de itt meg azt írta,hogy 80 ezer ft-ból kellene megélni-e.Elég érdekes.Meg nem is ír:(
2012. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Mi van veled, hogy döntöttél?
2012. márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ne haragudjatok,hogy nem írok,csak nagyon szét vagyok esve. Családsegítősnél voltam,aki annyit mondott hogy gondoljam át egyedül fel tudnám-e nevelni a gyereket,mert csak ez a megoldás létezne az ő véleménye szerint. Nem döntöttem még.Köszönöm a válaszaitokat,mert még több gondolkodásra késztettek.A videót külön köszönöm,meg a linket. Nos most külföldön dolgozik igen. Jövő hónapban jön haza véglegesen,mert addig van kinn egyik gyártól és utána már itthon lesz,itthoni fizetéssel,ami kb.80 ezer,de megértem a kétkedést:)
2012. márc. 21. 10:06
 36/56 anonim ***** válasza:
31%
Hát akkor a családsegítőben nagyon sokat segítettek:(
2012. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
32%

Az egyik kommentedhez:Isten akaratát megtalálod a Bibliában.Nem kell bonyolult dologra gondolni,elég ha a tízparancsolatot elolvasod.

-ne ölj

-ne lopj

-ne paráználkodj

-stb.

ha ezt végig gondolod akkor látod hogy az életed több helyen nem Isten akarata szerint működik.

Sokan úgy gondolják ,hogy a törvény korlátozza őket szabadságukban,nem, a törvény védelem Neked,Nekem.és mindenkinek.

2012. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
64%

De a családod is segítene, nem? Akkor nem egyedül kéne felnevelned a babát. Jófej lehetett a családsegítő, csak még jobban megzavart. :(

Tudom, hogy meg kell gondolni a kérdést, de nagyon nem mindegy sem a baba, sem az anya szempontjából, hogy egy 7 hetes vagy egy 11 hetes magzatot vetet el vki. Az idő meg telik és a baba meg nő, fejlődik. :(

Remélem jó döntést hozol. Kitartás és szorítok a csöpségnek.

2012. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim válasza:
67%

Szia. Egyedül csak TE döntheted el.

Ha megtartod, az egész életed megváltozik, semmi se lesz már a régi. Ezt értsd jó és rossz irányba egyaránt.

Ha nem tartod meg, olyan lelki fájdalmat fogsz átélni, amit nem kívánok senkinek, és nem tudom, hogy elmúlik-e valaha.

2012. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon egyet értek azzal a válaszolóval, hogy nem mindegy, hogy 7 hetes, vagy 12 hetes magzatot vetet el valaki. Sem egészségügyi szempontból, de lelkiekben sem mindegy... Majd írd meg, hogy döntöttél.
2012. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!