Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lassan úgy érzem depressziós...

Lassan úgy érzem depressziós leszek. Bevállaljam a babát, vagy abortuszra menjek?

Figyelt kérdés

6 hetes kismama vagyok.20éves leszek. Főiskolán tanulok levelezőn.Nem terveztük a vőlegényemmel,de bejött a baba. Én viszont nem szeretném elvetetni,de ő több okból ragaszkodik az abortuszhoz.

Nincs jövedelmem,nincs közös lakásunk,neki kb 80ezer ft fizetése van+caf amiből el kell tartsa a gyerekünket,magát,engem és az ő gyerekét is,ami előző kapcsolatából van.

Nagyon tanácstalan vagyok. Azt mondta,hogy ha megtartom szinte 99%-ban biztos benne,hogy szétmegyünk annak ellenére,hogy nagyon szeret engem,mert a gyereknek lenne rossz,ha nem működik és együtt maradunk. Ha érzi,hogy nem működik,akkor lefog lépni.Nem azt jelenti,hogy nem gondoskodik a gyerekről,hanem csak,hogy rólam nem.Aztán utána jön valaki másik férfi egyszer az életembe..a férfiak sosem fogadják el és tolerálják egy másik férfi gyerekét úgy,mint esetleg egy nő. Félnék,hogy a kicsivel nem bánna jól,akárki legyen más mellettem a jövőben.

Nem vagyok képes embert ölni,elvenni a lehetőséget,pláne nem a saját gyerekemtől,de mit tehetnék? Már besokalltam.Azon a szinten vagyok hogy inkább gyerekestől halok meg,hogy soha ne váljak el a picitől.


2012. márc. 19. 07:03
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Tudjátok talán félelmetesnek tűnhet,de leírom. Nekem az volt. Utóbbi időben veszekedtünk sokat és elkezdtem Naplót írni. Nem vagyok annyira Isten hívő,de hiszek. Valakihez muszáj volt írnom,így hozzá írtam. Mielőtt kiderült ,hogy babát várok pont akkor írtam neki,hogy nem tudom mit tegyek,hogy mellette maradjak vagy sem és adjon nekem valami jelet,mert nem tudok dönteni. És akkor jött,hogy terhes vagyok. Kicsit félelmetes.
2012. márc. 19. 10:42
 22/56 timszy25 ***** válasza:
25%

Szia!

Ne haragudj hogy ilyet írok de szerintem a vőlegényed nem szeret téged igazán.Ilyenre kényszeríteni hogy válassz közte meg a babád között.

Én a te helyedbe biztos hogy nem vetetném el.

Gyest+családit kapnál ami kb 40.000 ft,tudom nem sok de gondolom a szüleid is segítenének valahogy.

Szerintem tartsd meg a babát.

Egy 30 hetes kismama

2012. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
61%

Ha pedig nem elég a pénzed vagy nincs időd dolgozni/új párt találni, az abortusz ellenzői természetesen segítenek majd neked.


Természetesen kevés pénzből is fel lehet nevelni egy gyereket; a kérdés inkább a "hogyan". Apuka dolgozik, anyuka dolgozik és egyetemre jár, vizsgaidőszakok vannak stb. A családi közös idő fele meg elmegy jobb esetben az anyagi problémák megbeszélésével, a rosszabb esetben vitatkozással.

2012. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
71%

Ha Isten hívő vagy, és a bébit jelnek fogod fel, nem kérdezel ilyet. Akkor hinned kell abban, hogy fel is fogod tudni nevelni, minden nehézség ellenére. Ha szegényen is fog nevelkedni, szeretettel és figyelemmel mindent meg tudsz adni, ami ahhoz kell, hogy tisztességes legyen.

A férfiak legnagyobb része ilyenkor még az égvilágon semmit nem tud érezni a babával kapcsolatban, és ez nem is az ő hibájuk. Te kapsz hozzá hatalmas segítséget, benned van és a hormonok is arrafelé terelnek, hogy már most szeresd.

Ha emberként tekintesz rá, nem kérdés a döntésed.

2012. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
83%
A te életed, a te döntésed, ne hagyd magad befolyásolni, mérlegelj ésszerűen. Ha az abortusz mellett döntesz, nem te vagy az egyetlen !
2012. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
22%

A szomszédunkban lakik egy hívő család,immár 9.gyermek is megszületett,nagyon szépen nevelik őket.

Ahol az Úr bárányt ad ado legelőt is ad!Mi a férjemmel megtapasztaltuk ezt.


4 gyerekes

2012. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
31%

Ha elveteted a babát,akkor bizti szét megy a kapcsolatotok,mert őt fogod hibáztatni!


Sajnálom ,hogy így gondolkodik a párod,pedig az ő gyereke is,kötelessége lenne gondoskodni róla!

2012. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
2012. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim válasza:
84%

Szia!!

Meg kell mondjam, ugyanezen mentem át néhány hete! A párommal 3 éve voltunk együtt, eleinte örült a babának, majd kijelentette, hogy ő ezt még nem akarja és vetessem el... (a 10. héten)Felsorolta az észérveket, amit teljesen megértettem én is, úgyhogy elindítottam az abortuszt. 1 hét alatt belerokkantam, enni, aludni nem tudtam, annyira ragaszkodtam a babához..!!

Majd végül, nem mentem el!! A páromat elhajtottam, ő azóta sem jelentkezik, szarik ránk, én viszont boldog vagyok!! Érzem hogy jól döntöttem, szeretem ezt a picit! A párom nem szeretett eléggé, és rá nem kényszeríthet semmire, főleg egy abortuszra nem!!

Mivel a szüleim látták mennyire megviselt a dolog, azt mondták támogatnak a döntésemben és segítenek amiben tudnak. Családod van neked is, lesz aki mögéd áll ne aggódj!!!

De egy anya ha nem akarja, ne csinálja végig én azt mondom!!!!

Remélem segítettem!


Egy 21 éves, 14 hetes kismama! :)

2012. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem nagyon vĺgasztal, de nagyon hasonló a helyzetünk. En 8 hetes vagyok. Párom hozzáállása kb mint a tiednek. Nagyon ki vagyok én is, de képtelen lennék elvetetni... Szóval nem vagy egyedül.
2012. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!