Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cigiző kismamik! (Akik nem...

Cigiző kismamik! (Akik nem tudtak leszokni) Mennyit szívtok egy nap, minden rendbe van a babával? Hány hetesek vagytok?

Figyelt kérdés
Aki nem dohányzik,vagy soha nem is dohányzott az NE ÍRJON IDE!!!!NEM NEKIK SZÓL A KÉRDÉS!
2011. márc. 19. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
50%

Ez gyengeség! Ninics mit ragozni rajta! A cigi egyébként is káros, de ha terhes vagy minimum 2 emberért felelsz, magadért és a gyerekért!

Később, ha majd felnő, mégis hogyan akarod az egészséges életre nevelni? Hogyan mondod el neki, hogy kisfiam/kislányom ne gyújts rá mert drága, mert káros, mert szar...és nem leszel menőbb tőle. Hogyan szeretnéd bármilyen nyilvánvalóan káros dologról lebeszélni? Nem leszel hiteles, mert már őt sem vetted figyelembe, mikor terhesen rágyújtottál, gonodold, majd később fogsz tudni neki papolni az akaraterőről...

2011. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
58%
Én alapból dohányzom (napi 5-7 szál), de amikor magtudtam, hogy terhes vagyok az első babmmal, azonnl leraktam és amíg volt tejem egy szálat sem szívtam, most, hogy megtudtam, terhes vagyok a második babámmal, most is azonnal leraktam és nem is hiányzik. Akarat kérdése az egész! És igen, elég undorító látvány a pocakos kismama, akinek a szájából a cigi lóg ki!
2011. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer olvastam egy nagyon jó mondást erre!!!Az a kismama aki nem tud leszokni a dohányzásról a babája érdekében az nincs kész az anyaságra!!!!Ha magzati korába nem tud rá vigyázni az hogy fog ha megszületik!!!
2011. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
90%
Nos, nekem nem az a célom, hogy leb.sszalak, pedig 7 éve nem dohányzom és 2 éves a lányom, sokkal inkább segíteni szeretnék, hiszen ezért írtad ki a kérdést. Próbálj meg rágcsizni, a mindjárt rágyújtanék helyett tegyél be egy kismama torna DVD-t (feltéve, ha otthon vagy), kerüld a dohányos kollégákat, hogy ne érezz késztetést, sőt kérdezd meg a orvosodat, hogy használhatsz-e nikotintapaszt! Szurkolok Neked!
2011. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

E-cigin gondolkozom olyan ami nikotin mentes mert azt mondják,hogy nagyon jó,mégse ártalmas.Többi kedves válaszokra meg nem fogok válaszolni mivel nem a kérdésemre válaszoltak,így reagálni se tudok rá.De az biztos ,hogy nem én vagyok az egyetlen aki nem RÖGTÖN "Pozitív teszt után el is dobtam,egyáltalán nem hiányzott"...kismama vagyok.Aki a kérdésemre válaszolt azoknak köszönöm,a többinek meg csak annyit hogy nézzenek magukba ők sem tökéletesek.

2011. márc. 19. 21:13
 36/71 anonim ***** válasza:
54%

En csokkentettem a terhessegem alatt es gyengebb cigarettat valasztottam. Csak otthon a kertben gyujtottam ra. A kisfiam 40+6 hetre programozott csaszarral szuletett, a nagy sulya miatt 4100gramm, valamint meg a fejet sem illesztette be, nem keszult kibujni. Semmikepp nem is fert volna ki a szeles valla miatt. Ma 17 honapos, rendkivul ertelmes es ugyes kisfiu. Nyugodt, magatol alszik el este 8-kor, 7-kor kel, delutan 2-3 orakat alszik.

Gondolom most jonnek azok a valaszok, hogy de majd kesobb jonnek a problemak vele...en meg biztos vagyok abban, hogy nagyon-nagyon sok terhes no nem tette le teljesen a cigarettat, nem csak te kerdezo es en.

Szerintetek a varosi szmog az meg marha egeszseges, ugye?

2011. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én az első három hónapban nagyon le akartam tenni a cigit, borzasztóan szenvedtem, gyötört a lelkiismeret. A babával minden rendben volt, napi 3-5 szálat szívtam. Aztán vettünk egy szívhang hallgatót. Olvastam, hogy amikor szívom a cigit, a babának kevesebb oxigén jut, és olyan érzése lehet, mintha nagyon kapkodnia kéne oxigénért. Minden nap hallgattam a szívhangot a 12. hét után, és olyan kis szapora, hogy ettől le tudtam tenni a cigit, csak belegondoltam, hogy szegénykémnek milyen, ha cigizem.

És szotyiztam helyette. :)

Pontosan 40 hétre született a fiam 2800 grammal.

2011. márc. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom a cigizo mamik egyike sem szenvedett meg a babajaert, hogy eveket probalkozott volna mig teherbe esik, vagy nincsenek tul tobb veszitesen, sikertelen lombikprogramokon, mcsak "ugy" jott a baba es nem tudjak ertekelni...
2011. márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

Kedves 21:34 es!

Mennyire sikerült lecsökkentened?

Hát így van ez ha kiírnak egy kényes kérdést akkor rögtön habzó szájjal,pocskondiázzák a másikat.Nem azt vártam,hogy mondják,na ez tök jó cigizz nyugottan,hanem tapasztalatokat,akik cigiznek terhesen mert azért valljuk be vannak egy páran......Persze lehet stikába.

2011. márc. 20. 09:38
 40/71 A kérdező kommentje:

08:42 es!

Saját tapasztalatból beszélsz?

2011. márc. 20. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!