Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan nő itt aki nem...

Van olyan nő itt aki nem élvezte/élvezi a terhességet?

Figyelt kérdés
A médiában én mindig azt látom hogy minden nő arról számol be hogy a terhesség egy hatalmas áldás, hogy neki milyen egyszerű, és hogy ő milyen boldog. Nyilván, van akinek igen, de van itt olyan aki nem így gondolja? Van aki nem élvezte az állapotát, nagyon nehéz volt neki, nem szerette a testét, vagy nagyon rosszak voltak a tünetei? Van aki nem szeretett terhesnek lenni? Ha igen, akkor miért? (nyilván az is számít hogy mondjuk tervezett vagy nem tervezett volt e a baba, vagy akart e a nő gyereket)

júl. 6. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát voltak jobb és rosszabb időszakok. Volt mikor élveztem a terhességet, a második trimeszterben főleg de ha sok a panasz, úgy nehéz. Nekem nem volt olyan vészes, az elején hányinger (hányás ritka volt) meg szédülés, álomkór.

24 hetes kortól terhességi cukorbetegség, meg vashiány nehezítette a napjaimat, nem nagyon javult vastabival sem. Gyanús is volt. (Gluténérzékennyé váltam valamikor, igaz ez már szülés után derült ki, miután továbbra is hasztalan volt a vas...)


De a második trimesztert élveztem.

Tervezett baba.

júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Két terhességből egyiket sem élveztem igazán. Talán a második trimeszterben volt mindkettőnél egy pár hét, ami tök oké volt, pedig nem volt problémás terhesség, egyszerűen csak utáltam, hogy hányingerem van, hányok, émelygek, leesik a vérnyomásom, nem kapok levegőt, ég a gyomrom, lerúgja a gyerek a vesémet, gyomromat, hólyagomat, fáj a derekam, állandóan pisilnem kell, sokkal lassabb vagyok, stb. Tegnap volt egy állandó diszkomfort érzetem végig, mintha mindig beteg lennék, vagy nem tudom. Jó érzés volt mindkétszer "visszakapni a testem". Mindezeken túl én csodának tartom, hogy erre képes a női test, nagyon vágyott és várt gyerekek a mieink, szóval fura volt ez a kettős érzés, hogy tök jó és örülnöm kéne és várandósság, rózsaszín köd, vattacukorhányás, blabla... de nem. Nem szeretek várandós lenni.
júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem egy olyan dolog amit bárki is élvezne.
júl. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerettem a terhessegem első trimeszteret. Kb 5szor voltam a sürgősségin vészes hányás miatt és egyszer mert elontott a vér (hematoma volt) a többi része nem volt vészes de a szülés sem volt jó élmény. Bunkó szulesznot kaptam és az epiduralra is 3 órát kellett várnom. Borzalmasan fájt mert burkot repesztettek. Előtte jó volt minden. Aztán 2 órán keresztül nyomtam mire megszuletett a fiam. Kimerült voltam.

Ezek ellenére talán még szeretnék még 1 babát pár éven belul

júl. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Masodik babaval vagyok terhes, elsovel is utaltam es most is. Alig varom, hogy visszakapjam a testem.
júl. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"nyilván az is számít hogy mondjuk tervezett vagy nem tervezett volt e a baba"

Ez az ami biztos, hogy nem számít.

Nem attól lesz egy terhesség könnyű vagy nehéz, hogy akartam vagy nem akartam.

Ha így lenne, a terhes nők többsége a föld felett lebegne tíz centivel 9 hónapig.

Két tervezett, akart, várt és imadott gyerekem van, és pokol volt mindkét terhességem. Alig mertem belevágni a másodikba. Nagyon reméltem, hogy feleannyi panasz nem jön elő, de pechem volt. Többször kerültem kórházba is, ellenségemnek nem kívánnám.

A terhesség egy szükséges ROSSZ.

júl. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd! Utáltam. A legjobb dolog volt, hogy a szüléssel vége lett.

Az elsővel 13 hét hányás, aztán igazából csak a mozgási nehézségek, haskeményedések voltak, meg gyakori orvosi ellenőrzés probléma miatt, a fogaim mentek sorban tönkre, 2t húztak terhesség alatt, a migrénemre nem szedhettem a gyógyszerem terhesség alatt, amit külön túl kellett élnem. Mégis, mikor a gyerek 4 hónapos korában valahol elszóltam magam, hogy borzalmas volt számomra, aztán nagy megdöbbenést kaptam, hogy miért, mi probléma volt, kórházba kerültem? Nem? Akkor ne szóljak semmit. És kiröhögtek... Semmi megértés nincs egyesekben, hogy "ennyit" is rosszul élhet meg valaki...

A 2.kal a rosszulléteket megúsztam, de a 2.-3. trimesztert végig görcsöltem, és szintén probléma volt, ami miatt 3 hetente kellett vizsgálni. Mellette ott volt a másik gyerek, aki még kicsi volt. Ágynyugalomra ítéltek volna, de a nap jórészében egyedül voltam a nagyobb gyerekre.

Meg hát az apróságok. Nem, nem élveztem egyik terhességemet sem. És elmondani sem lehet, mert megköveznek egyesek. (Nem itt, hanem élőben.)

Szerintem mindegy, hogy van-e probléma, vagy nincs, a terhességet mindenki máshogy viseli. Ha valaki csak azt nem viseli jól, hogy a testében van egy növekvő baba, akkor annyit, és semmi elítélendő nincs benne, hogy nem egy rózsaszínfelhős mámorban úszik valaki 9 hónapig.

júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A hatodik hónapig fel se tűnt, hogy terhes vagyok, annyira rendben volt minden. Ott kezdtem görcsölni, akkor még Bricanyl-Pipolhen volt a sztenderd szer erre. Három hétig kóváloygtam, mire megszoktam, ráadásul ez hat minden simaizomra, így a gyomorszájra is, képtelen voltam a derékszögnél alacsonyabban feküdni, annyira rosszul voltam a refluxtól.
júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
17es vagyok. Amúgy mind a 2 tervezett volt. Nem tudom ez miért befolyásolná... A gyerekeimet attól imádom.
júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hiába terhesség a neve. 0-16hétig hányinger, fáradság, kaja undor. 16-24hétig nagyon jól voltam. Tele energiával, ettem ittam, sétáltam, bicikliztem... 24 héttől folyamatos keményedések, sokat görcsöltem, 3x voltam miatta ügyeleten, ahol a ctg szerint nekem nem fájt semmim. Konkrétan éreztem hogy hülyének néznek. Most vagyok 32 hetes. Most is keményedik, görcsöl, csak már elengedtem hogy biztos nem fáj ha ők ezt mondják... kint rosszul vagyok a melegtől, idebent nem tudok mit kezdeni magammal. Szenvedek.. 🥲 a milliónyi kéretlen tanácsról meg inkább ne beszéljünk. Borzasztó... egyszer vége lesz, és tudom hogy megéri érte 🩷
júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!