Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan nő itt aki nem...

Van olyan nő itt aki nem élvezte/élvezi a terhességet?

Figyelt kérdés
A médiában én mindig azt látom hogy minden nő arról számol be hogy a terhesség egy hatalmas áldás, hogy neki milyen egyszerű, és hogy ő milyen boldog. Nyilván, van akinek igen, de van itt olyan aki nem így gondolja? Van aki nem élvezte az állapotát, nagyon nehéz volt neki, nem szerette a testét, vagy nagyon rosszak voltak a tünetei? Van aki nem szeretett terhesnek lenni? Ha igen, akkor miért? (nyilván az is számít hogy mondjuk tervezett vagy nem tervezett volt e a baba, vagy akart e a nő gyereket)

júl. 6. 20:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi vészes hányás 0-24. Hát utáltam. Ezek mellett volt még más apróság, de ez volt a legrosszabb. Most vagyok a 3. babával terhes, az eddigiekhez képest ez a terhesség a legjobb. A testem nem zavar, csak rosszul ne legyek. A gyerekeket is el kell látnom. Emiatt nagyon gondolkoztunk legyen-e második, majd harmadik. Szerettünk volna 3 gyereket és bevállaltuk. Ezen legyek egyszer túl🤣
júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szerettem. Az első trimeszterben kb haldokoltam. 0-24-ben hányinger, szag és ételundor, mellfájás, ólmos fáradtság, szédülés. Egész nap tudtam volna aludni, azért is könyörgni kellett magamnak, hogy legalább fürdeni keljek fel. Kemény volt így dolgozni, nem is tudom, hogy bírtam ki. Aztán második trimeszterben már álmatlanságban szenvedtem. Mondjuk az ólmos fáradtságnál sokkal jobb volt. A szédülés végig megmaradt, így sehova nem tudtam egyedül menni.
júl. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak azok a tipikus terhességi problémáim, mégsem élveztem őket
júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tervezett volt a baba. Kimondom: gyűlöltem a terhesség minden pillanatát, csak azt nem mikor mozgott. Minden rossz tünet kijött rajtam. 28 hetesen ott kellett hagynom a szeretett munkahelyem, mivel fizikailag nem ment, de hiányzott végig, hogy lefoglaljam magam hasznosan. Utolsó 3 hétben annyira vizesedtem és gyenge voltam, hogy konkrétan semmit nem tudtam már csinálni. Imádom a kisbabám, de testvére biztos hogy nem lesz.
júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem teljesen problémamentes volt a terhességem, mégse élveztem, semmit se bírtam úgy, mint előtte, állandóan mászkálni kellett vizsgálatokra, mindenki velem volt elfoglalva, utána meg halálra untam magam, amikor már nem dolgoztam. Az utolsó időben akkora volt a hasam, hogy ha levittem a szemetet, nem kaptam levegőt. Mondtam egy ismerősömnek, hogy már "terhes" a dolog, ő meg kvázi lebcseszett, hogy ez egy áldott állapot, élvezni kellene és büszkén viselni. Férfi az illető, kiröhögtem :D
júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Utalom. Pedig tervezett gyerek, 34 hetes vagyok.

Az elejet vegighanytam, fogytam, semmi nem maradt bennem. Mire elmult, a kombinalt teszt rossz eredmenyt adott, amniocentezis lett a vege. Onnan 2 honap varakozas az eredmenyre, nem tudtam/akartam kotodni a babahoz (beteg babat semmikeppen nem tartottunk volna meg, megbeszeltuk a ferjemmel). Mire megjott az eredmeny -szerencsere negativ lett, egeszseges- 22 hetes voltam. Onnan mar tudtam elvezni, es a masodik trimeszter viszonylag jo volt.

Aztan berobbant a nyar, a harmadik trimeszter, es minden bajom van. Vizesedek, tagul a medencem, faj mindenem. Gyomorsavam fent van, hugyholyagomat allandoan rugkapalja a kislanyom. Zokni, sportcipo egy honapja nem volt a labamon, egyszeruen nem tudom felhuzni. A korhazi vizsgalatok is kikeszitenek, allandoan jarkalni kell, meg varakozni.

Meg a kedvenc, mindenki meg akarja mondani, hogy kellene ereznem magam, mit kellene vagy nem kellene ennem innom, es a tobbi. Meg szerencse, hogy csak egy gyereket akarunk, es tobbet nem kell ezen atmennem. Instant agyverzes.

júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első trimeszter nagyon rossz volt, csak feküdtem gyengén egész nap émelyegve és hánytam. Az borzalmas volt. Majd a második trimesztert szerettem, mert visszanyertem az erőm, nem voltam végre rosszul, energikus voltam. Aztán a harmadik trimeszter meg a szüléshez közeledve kezdett lassan de biztosan egyre kényelmetlenebb lenni. Hosszú autóútat nem volt kényelmes végigülni, de sétálni se tudtam már sokat fájdalom nélkül, szóval az utolsó hetekben semmit nem tudtam csinálni, se menni sehova.

Összességében nem volt rossz élmény, de nem kívánom megismételni.

júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Összességében szeretem, 1000 éve erre vártam, sajnos nem lesz több. Ki kéne élvezni. 1. trimeszteri rosszullétem egyáltalán nem volt. Volt/van viszont minden más.

Az 1.trimeszter nagyon para volt, hogy megmarad-e, az ügyeleten töltöttem. Utána kiderült, hogy a lepény méhszájon, további szobafogság. A 20.hétre az is a helyére került. De addigra már iszonyú gyomor és nyelőcső égésem volt, és rettenetesen elkezdtem vizesedni, ami azóta is tart, csak rosszabbodik. Nem is értettem, ki találta ki, hogy a 2.timeszter a legjobb. Tuti, pasi volt.😂Nekem az volt a legnehezebb. A hasam már nagyon korán hatalmas lett, minden nap kb.hárman megkérdezik, hogy ikrek-e(nem). A bőröm mindig is gusztustalan volt, az még rosszabbodik. A 3.trimeszterben már csak a GDM lett új, a régebbi nyavalyákat már megszoktam. Viszont a sok "pihengetés" miatt nagyon lemaradtam a lakással, minden nap rettegek, nehogy előbb megszüljek, ettől folyton ideges vagyok. Még mindig minden nap bealszom egyszer napközben, de már nem is remélem, hogy elmúlik. Nagyon hamar elfáradok és utálom, hogy ilyen puhány lettem. Én szuper woman-nek képzeltem magam, tököm se volt felkészülve arra, hogy úgy fogok mozogni, mint egy vemhes lajhár. Ha választani lehetne, ugyanakkor még fél évig szívesen elterheskednék, azért, hogy minden nyugiban kész legyen és egyébként is imádom, ahogy itt ficánkol bennem a kis cukim. Sajna, ehhez képest max. 6hetem van☹️

júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Tervezett baba (sokat vártunk is rá)


És egy nagyon nehéz szívós terhesség...

Szó szerint terhesség volt...


Vészes hányás,kórház

Folyamatos görcsölés

Marokszámra szedtem a magnéziumot

Pl.Egy bevásárlás után kő keményre keményedett a hasam.. görcsöltem..

Aztán ki derült hogy haránt a baba

Nem fordult be

Itt jött a hidegzuhany hogy ez bizony császár lesz


Ehez jött a derek fájás

Gyengeség érzet kb végig

Vashiány

Nem tudtam aludni a hasamtól csak 8 párnával kb.

Azt se rendesen...


És igen

Ki mondom..

Nem elveztem annyira..

júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jaa és a méhlepény mélyen tapadt és véreztem többször

Az ugyeleten már ismertek.(utolsó voltam)

júl. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!