Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első és második vagy többedik...

Első és második vagy többedik terhességetek nagyon különböző volt?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mik voltak a különbségek? Leírnátok kérlek azt is, hogy milyen lett a gyermek habitusa, aki az adott terhességből született? Csak kíváncsiskodom 🙈 Érdekességképpen :) Nem fogok levonni belőlük semmilyen következtetést :D
tegnapelőtt 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél vizesedtem, a másodikkal híztam, a harmadikkal fogytam cukordiéta miatt, ez semmilyen összefüggésben nem áll a személyiségükkel.

Viszont a középső gyerek sokkal aktívabb volt odabenn, mint a nővére, a család elég szkeptikusan állt hozzá, amikor mondtam, de igazam lett, sokkal vagányabb, mozgékonyabb, belevalóbb azóta is.

tegnapelőtt 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő ugyanolyan volt 5 év különbséggel. Annyi volt más hogy a második szülés után mérföldekkel gyorsabban regenerálódtam pedig 4,5 kilós volt a lányom
tegnapelőtt 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. terhesség (fiú): hánytam 0-24, durván vizesedtem. 1 héttel túlhordtam, indítottak.


2. terhesség (lánya): hánytam a feléig, de voltak jobb napok. Vashiányos vérszegénység, nem volt pajzsirigy működésem, ugrált a cukrom. 1 hétel túlhordtam, indítottak. Szülés után nem volt már semmi bajom.


3. terhesség (most): eddig ezt viselem a legjobban. Keveset hánytam, néha van hányingerem. A laborom tökéletes. 22 hónap lesz a 2. és 3. gyerek között. Lehet a testem emlékszik a 2. terhességre és ezért nem visel meg.

tegnapelőtt 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. terhesség: brutál vizesedtem, 30 kg jött fel, sómentes diéta, toxémia lett a vége, sos császárral 39+6 hétre született, idegrendszeri éretlenség, kései beszédbeindulás, 5 évesen kezd normalizálódni a helyzet, rengeteget fejlődött.

2.terhesség: hányós vírustól szétszakadt a hasizmom, végefele brutális hasfájás mell alatti részen, alig bírtam járni. 35.hétre random elfolyt a vizem, visszatartás, majd 36.héten született császárral, kiderült hogy be volt gyulladva a méhem, azért repedt meg a burok. 9 kg-t híztam egyébként. Egészséges, mondatokban beszélő vidám 2 éves, semmi fejlődésbeli eltérés nem volt.

3. terhesség: ismét vizesedtem, de "csak" 20kg jött fel, terhességi diabétesszel határos volt a terhelésem, így kellett laza diéta (elég volt cukormentesen enni, nem kellett számolni ch-t), 38.hétre jött prog.császárral. Még csak 1 hónapos, egyelőre tök nyugis, eszik-alszik-kakil gyerek.


Szóval teljesen máshogy alakultak :D

tegnapelőtt 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. és 2. terhességem egymás ellentéte volt és 3. terhességnél pluszban csak a GDM lett.


Hánytam 1. és 3. babával.

Szédültem 2. és 3. babával

Végig fájt a derekam 1. és 3. babával.

Mindegyikkel megtalált az álomkor.

2. babaval végig nagyon aktív tudtam lenni, többiekkel kevésbé.


Magzatként 1. baba volt a legaktívabb, 1 éves korukat nézve ő lett a legnyugisabb, ami a mozgásigényt illeti. Babaként sokat sírt de annak volt komoly oka. (Enyhe tünetek miatt aránylag későn diagnosztizált tejfehérje allergia) Közepső alig mozgott pocakban.

A középső 7 évesen is nehezen ül meg a fenekén, max iskolában - elvileg bár nehéz elhinni. Többemberes baba meg kisgyerek volt mindig.

A legkisebb egy tündérke, de 14 hónapos és elég bírni vele is ettől függetlenül, nincs olyan perc, hogy ne másszon fel valahova.


Fiú-lány-lány a sorrend a korkülönbség pedig 21 hónap illetve közel 6 év.

tegnap 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél az utolsó hónapig minden rendben volt. Igazi "álom terhesség volt". Nem volt egy rosszullét sem, alig híztam, stb. Az utolsó 1 hónapban magas vérnyomás, és vízesés volt, szóval szigorúbban lettem figyelve, de ezt leszámítva minden rendben volt. Egyébként egy nagyon kedves, szófogadó kislány lett (már 10 éves)

Második terhesség borzasztó volt 😅 folyamatosan hánytam, híztam 25 kg-t, 30. héttől magas vérnyomás, majd a végén toxémia miatt indítottak. Ő kisfiú lett, természetesen az első gyerek tökéletes ellentéte... Akaratos, makacs, eléggé erős egyéniség (1,5 éves).

tegnap 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem hánytam, de megbolondultak a bölcsességfogaim, cukros lettem, magas vérnyomásos, de lelkileg nagyon jól éltem meg, imádtam terhesnek lenni, nem híztam.

Ő többemberes, adhd, letehetetlen kisfiú.

Másodjára tovább mint félidőig hánytam, elég gyakran utána is, de komplikáció nem volt, vele sem híztam. Lelkileg ez nehezebb volt, rosszabbul bírtam terhesnek lenni.

Ő még baba, nyugodtabb, letehetőbb kisfiú. Képes elaludni magától mellettem, nem rajtam lakik.

tegnap 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!