Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam neki, hogy terhes...

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Középiskolában, 4 év plátói szerelem után együtt voltunk fél évet. Szakított velem, mert csak barátként szeretett, de bennem nem változott semmi. Nekem utána lett egy élettársam, akivel pár hónapja mentünk szét. Összefutottam a volt szerelmemmel, és hát lefeküdtem vele. Hülye voltam, nem védekeztünk és teherbeestem. Én képtelen lennék elvetetni, szeretném a babát mindenképp. Azt is tudom, hogy az exem semmit nem szeretne tőlem, és többször is kijelentette, hogy neki fontos, hogy attól legyen gyereke, akit szeret és elvesz. Ezt tiszteletben is tartom, nem szeretnék tőle semmit, sem azt, hogy velem legyen, sem anyagi támogatást. A családom támogat, és annak tudtában döntöttem így, hogy apa nélkül kell végigcsinálnom.

Ő jelenleg külföldön dolgozik, Karácsonykor jött haza, akkor futottunk össze. Ha már döntöttem, és biztosra tudom az ő álláspontját, akkor mi a helyes és számomra is a legjobb opció? Elmondjam neki, vagy ne?


2022. jan. 17. 21:08
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
65%
A kérdező felnőtt nő volt tuti hogy nem véletlen volt ez, hisz ő is szolhatott volna hog szívem húzz gumit. Nem tette ,a pasi is hibás de kérdező is összezárhatta volna q combját. Én nem szülnék apa nélkül gyereket, mert nekem igényem van a családra, hogy ne kérdezze q gyerek hogy anya miért nem él itt apa stb. Az is gyanús hogy pont a nagy szerelmétől lesz gyereke "véletlenül " na persze....
2022. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
24%

Dehogy azért, mert megtartja. Tartsa csak. Viszont tudta, hogy a pasi se őt, se a gyereket nem akarja. Így kvázi ráerőlteti. Nem csak az egyikük felelőssége a védekezés. Szerintem ha abban egyedül döntött, hogy megtartja és vállalja, akkor vállalja is a felelősséget egyedül. Tudom, hogy a törvény a gyereket védi, jól is teszi. De erkölcsi nulla attól függetlenül az a nő, aki így rákényszeríti erre a másikat.

Én meg pont ráérek csipkedni kicsit, hogy érezze a törődést. Nyilván zavarja, mert tudja, hogy gáz és fáj neki.

2022. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy a kérdést elnézem, a kérdező meg tudja oldani a gyerek kérdést. Úgy látszik, neki nem olyan marha nagy probléma. Márpedig a védekezésre annak kellene jobban ügyelni, aki nem akarja a gyereket ugye.

Én is megmondtam anno a páromnak, hogy úgy figyeljen a védekezésre, hogy ha terhes leszek, nem megyek abortuszra. El tudom egyedül tartani, van segítségem ha kell, nyilván tudom, hogy egy férfit gyerekkel nem lehet megfogni, de ha ő nem akar azzal a tudattal élni, hogy valahol van egy nem kívént gyereke, akkor figyeljen oda.

Igen, a kérdező is hagyta, de ezek szerint neki volt ez a kisebb probléma. A férfi vekeng azon, hogy ő csak a szívszerelmével akar közös gyereket.

2022. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
75%
Mit kényszerít rá, te szerencsétlen, mikor leírta, hogy nem kér tőle szart se? Annyi volt a kérdés, hogy elmondja-e, hogy terhes.
2022. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
0%
Az érzelmi terhet kényszeríti rá. Vagy csak az egyik lelke számít? Nem lesz attól igazad, hogy leszerencsétlenezel, minősíteni én is tudok. Téged is. Biztos büszke az ilyenre az anyukája.
2022. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
63%

"Érzelmi teher". Amit magénak köszönhet, mert megcsinélta azt a gyereket. Úgy csinálsz, mintha a férfinek az égvilágon semmi köze nem lenne hozzá.

Ő ugyanúgy ott volt, ugyanúgy nem véddekezett, az érzelmi terhet bizony viselje. Nem kell csak azért megkímélni, meg játszani a marha nagy mártírt, mert ő férfi.

A nevelő szándékról meg már ejtettem szót. Az ilyenek szeretik azt hinni, hogy sosem lehet gond, ha védekezés nélkül dugnak. Most megtanulja.

2022. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

#43

Igen, én is megmondtam neki többször is, pontosan tudta az álláspontomat. És azt is tudta akkor, hogy nem szedek fogamzásgátlót.

Ketten kellettünk hozzá, én vállalom a részemet és igenis neki is vállalni kell. Ha ez annyi lesz nála, hogy kijelenti, nem vállalja és él tovább a tudattal, akkor annyi lesz. A lelki teher része akkor is ott lenne, ha abortuszra mennék, mert egy normális férfit az is megvisel.. Nem is értem min megy a vita még mindig, amikor az apával teljesen közös nevezőn vagyunk. Mint írtam fel se hozta az abortuszt, és egyáltalán nem tűnik úgy, hogy ,,érzelmi teherként" éli meg. Sőt, kifejezetten belelkesedett.

2022. jan. 19. 21:04
 48/54 anonim ***** válasza:
61%

35,38 valaszal teljesen egyetertek! Ezt a szerencsetlen fickot csobe huzzta a kerdezo es ezen nincs mit vitatni. Nem veletlen az egesz, o ennek orul, hogy igy alakult es megszulheti a szamara nagy O-nek a gyereket. Az mar masodlagos tenyezo, hogy a ferfival akit elmeletileg annyira szeret mit muvel.

Nagy mazlid van cukorfalat, hogy van gerince es felvallalja a gyereket es azt amit a nyakaba vartal. Tedd ossze a kezeidet, mert ezt nem erdemled meg! Te semmikep sem, de a gyerek maximalisan!

Egy gerinctelen fereg az ilyen egyed, mert nonek nem neveznem mert serto rank nezzve, feleloseg teljes anyakra. Ennyi!

Lehet elkezdeni pattogni itt habzo szajal es kopkodni, de a nok egy resze undorito es eleteket tesznek tonkre csupan onzesbol

2022. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
19%
Leírta, hogy a pasi pontosan tudta az álláspontját és azt is, hogy nem szed gyógyszert. Marhára nem lett is senki csőbe húzva, ti vagytok a gerinctelen férgek, hogy rá akarjátok kenni a felelősséget a kérdezőre azért, mert ő a nő és ő dönthet, hogy mit tesz a gyerekével.
2022. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
92%
Belelkesedett, egyelek is meg! Szeretni akkor sem fog. Jól megfogtad a nagy szerelmedet, ügyes vagy. Büszke lehetsz, megnyerted. Biztos így képzelted. Ja, nem. Egyenesen nem ment, mert nem akart téged, ezt pedig sosem fogod elfelejteni. Érezni is fogod.
2022. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!