Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam neki, hogy terhes...

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Középiskolában, 4 év plátói szerelem után együtt voltunk fél évet. Szakított velem, mert csak barátként szeretett, de bennem nem változott semmi. Nekem utána lett egy élettársam, akivel pár hónapja mentünk szét. Összefutottam a volt szerelmemmel, és hát lefeküdtem vele. Hülye voltam, nem védekeztünk és teherbeestem. Én képtelen lennék elvetetni, szeretném a babát mindenképp. Azt is tudom, hogy az exem semmit nem szeretne tőlem, és többször is kijelentette, hogy neki fontos, hogy attól legyen gyereke, akit szeret és elvesz. Ezt tiszteletben is tartom, nem szeretnék tőle semmit, sem azt, hogy velem legyen, sem anyagi támogatást. A családom támogat, és annak tudtában döntöttem így, hogy apa nélkül kell végigcsinálnom.

Ő jelenleg külföldön dolgozik, Karácsonykor jött haza, akkor futottunk össze. Ha már döntöttem, és biztosra tudom az ő álláspontját, akkor mi a helyes és számomra is a legjobb opció? Elmondjam neki, vagy ne?


2022. jan. 17. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
92%
Elmondanám neki.
2022. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%

Ha ennyire marha fontos neki, hogy olyantól legyen gyereke, akit szeret, akkor miért nem húzott gumit a farkára?

Elmondanám neki, hogy tudja, hogy egy barom volt.

2022. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
87%

Ha neki fontos, hogy attól legyen gyereke, akit szeret és elvesz, ÉS eközben veled vedekezés nélkül szexelt, akkor bizony te vagy az az ember. Ezt így szépen mondd meg neki...

Az anyagi támogatas resze nem így működik, kérdező. Az a gyereknek (is) jár. Ne mondj le a gyereked pénzéről jó előre, most már az ő érdekeit kell képviselned. Mondd el és kérj gyerektartást.

2022. jan. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

3

Az anyagiakon szerencsére nem múlik semmi. Van lakásom és elég jó fizetésem, ráadásul otthonról dolgozok, így nem lesz baj. A szüleim és a tesóm is támogat. Azért a 40 ezer Ft-ért nem szeretném ráerőltetni a dolgot és csak emiatt belekényszeríteni ebbe a helyzetbe. Ha magától nem akarja nem erőltetem, a lelki nyugalmam (és ezáltal a babáé) fontosabb ennél.

2022. jan. 17. 21:15
 5/54 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem igen


Esetleg újabb összefutáskor igen kellemetlen lenne


Főleg, ha tiszta apja a gyerek

2022. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem el kéne mondanod. Neked jogodban áll eldönteni, hogy megtartod-e vagy sem, neki meg joga van tudni. Talán így megtanulja, hogy húzzon gumit.
2022. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
De mégis hogy mondjam el neki? :( Annyira félek. A családja, a barátai, mindenki tudja mennyire szerettem évekig, és biztos azt mondják majd, hogy direkt estem teherbe, hogy így visszaszerezzem őt.. Pedig nem erről van szó, ennyi év alatt teljesen megszoktam, hogy nem vagyunk együtt és elfogadtam, hogy nem is leszünk. Félek a támadásoktól, meg hogy ő is kiborul és majd rá akar venni az abortuszra. Nem akarom, hogy zaklatott legyek nehogy a babának baja legyen.
2022. jan. 17. 21:34
 8/54 anonim ***** válasza:
91%
Elmondanám neki, mert joga van tudni. Azt is elmondanám, hogy nem akarok tőle semmit. De hátha érzelmileg ad majd valamit a gyereknek. Persze, lehet, hogy nem, de ez az ő döntése kell, hogy legyen.
2022. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
64%
Valós történet?
2022. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
91%
Én elmondanám. Ez azért nagy dolog ahhoz hogy eltitkoljam. Elmondanám, hogy nem várok tőle segítséget, de attól még joga van tudni róla. A gyereket is érdekelni fogja az apa kiléte előbb-utóbb, neki se hazudnék erről. Másik, hogy esélye lesz az apának tartani a gyerekkel a kapcsolatot, ha nem tud róla akkor nem.
2022. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!