Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmondjam neki, hogy terhes...

Elmondjam neki, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Középiskolában, 4 év plátói szerelem után együtt voltunk fél évet. Szakított velem, mert csak barátként szeretett, de bennem nem változott semmi. Nekem utána lett egy élettársam, akivel pár hónapja mentünk szét. Összefutottam a volt szerelmemmel, és hát lefeküdtem vele. Hülye voltam, nem védekeztünk és teherbeestem. Én képtelen lennék elvetetni, szeretném a babát mindenképp. Azt is tudom, hogy az exem semmit nem szeretne tőlem, és többször is kijelentette, hogy neki fontos, hogy attól legyen gyereke, akit szeret és elvesz. Ezt tiszteletben is tartom, nem szeretnék tőle semmit, sem azt, hogy velem legyen, sem anyagi támogatást. A családom támogat, és annak tudtában döntöttem így, hogy apa nélkül kell végigcsinálnom.

Ő jelenleg külföldön dolgozik, Karácsonykor jött haza, akkor futottunk össze. Ha már döntöttem, és biztosra tudom az ő álláspontját, akkor mi a helyes és számomra is a legjobb opció? Elmondjam neki, vagy ne?


2022. jan. 17. 21:08
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
23%

30# "Értem én, de ha már egyedül vállalja, akkor tegye csendben. Nem kell nyomorítani a másikat csak azért, mert viszonzatlan szerelemből esett teherbe."


A gyerek érdeke itt hol jelenik meg? Nem releváns, hogy melyik szülő milyen motivációval vett részt a nemzésben. A szülői kötelességek -és jogok nem a szülő döntésétől, kedvétől és lehetőségeitől függnek.

Nem a nő bulija az ember létrehozása és felnevelése. Dacból sem teheti meg, hogy "titkolózik" és ami pláne, nem ekölcsi kötelessége/elvárhatóság, hogy ne zavarja a közléssel a gyereket megcsináló f@sz végén lévő hapsit -ahogy fentebb olvashattuk a párkeresésben és a családalapításban.


Ha gyereket csinálsz azt nevelned kell, tökmindegy, hogy tetszik-e vagy sem. Ha nem akarod ezt, oké, lehet olyan, azt csakis a nemduqással fejezheted ki.

Terhességgel nem a nő tette tönkre az életedet. Nem a gyerek tette tönkre az életedet, hanem -ha emiatt tönkrement- akkor te tetted tönkre az életedet azzal a döntéssel amikor bedugtad oda, azt.

2022. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

Az itt zajló vitához nem szeretnék kommentet írni, ugyanis nonszensznek tartom, de a pontozásokból ítélve a legtöbben így vagyunk vele hála az égnek.

Elmondtam az apának mindent. Hidegzuhanyként érte a dolog nyilván, de már akkor azt mondta, hogy anyagilag mindenképp segít, illetve ha bármire szükségem van szóljak neki. Igényt tart a gyermekre, de mivel külföldön lakik ez elég nehezen kivitelezhető. Időt kért, hogy átgondolja a dolgot. Február elején megyek orvoshoz, el szeretne velem jönni.

2022. jan. 19. 17:26
 33/54 anonim ***** válasza:
74%
Kicsim, az is nonszensz, hogy a pötyi agyadban kérdés volt, hogy elmond-e a szülőjének, hogy gyereke lesz. A pali nem jófej volt, hanem teszi a dolgát. Emberként viselkedik, van mit tanulnod tőle. Megjegyzem ezek csak az alapok :(
2022. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
65%

Szegény, szerencsétlen kis férfiembert ne kínozzuk....hagyjuk már a baromságot. Miért is kellene kímélni?

Kérdező, jól tetted, hogy elmondtad. Ha mást nem, legalább annyit tanul belőle, hogy nem lehet következmények nélkül védekezés nélkül nőkbe dugdosni a farkát.

2022. jan. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
30%
Ez aztán az igazi női, önző hozzáállás. Pedig anya vagyok én is. De van bennem annyi gerinc, hogy ha már valali háta mögött döntök olyanról, amit ő nem akar, akkor legalább a pofám befogom. Teszi a dolgát, mert nem szr ember, ez nem mondható el minden szereplőről. De örülni nem fog. Veled meg muszájból lesz bármilyen kontakt. Nem csak apának van erkölcsi felelőssége a sztoriban, anya meg, hát, büszke nőként inkább nem minősítem az ilyet. A lepontozás gyakorlatilag csak azt mutatja, hogy fáj az igazság és a görbe tükör. Ízléstelen viselkedés ez a nők részéről. Csőbe húztad, ügyes vagy. Majd ne nagyon csalódj, hogy nem lesztek ti boldog család. Micsoda nők vannak... És szomorúan látom, hogy mennyi. Aztán mind sír és csodálkozik, hogy a férfi is olyan, amilyen. Az ilyenek miatt. Szégyellem magam helyetted is.
2022. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: Hagyjuk már. Nem kell eljátszani a mártírt. A kérdező nem aljas módon átverte a pasit pl azzal, hogy azt hazudta, tablettát szed, hanem kerek-perec leírta, hogy NEM védekeztek. A férfi talán nem tudja, hogy készül a gyerek? De. Akkor? Fel kellene végre fogni, hogy a NŐKNEK van méhe, csak ők tudnak teherbe esni. A nőnek azért kell figyelnie, hogy ne essen akarata ellenére teherbe, mert úgy is ő szopja a nagyobbat. A férfinek meg azért kell odafigyelni, mert onnantól kezdve, hogy kész a gyerek, NINCS beleszólása abba, hogy a nő mit csinál a saját méhével.

Ennyit kellene megérteni és tudomásul venni, és akkor nem lennének ilyen problémák. Érdekes, nekem sosem sikerült még akaratom ellenére teherbe esni, és érdekes módpn a férjemnek se sikerült egyetlen előző kapcsolatából se nem kívánt kölköt csinálni. Ja, hogy odafigyelt a védekezésre és kotont húzott a farkára? Hát igen...

2022. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

#35

Rendben, szégyeld magad helyettem és minden nő helyében, akik ilyen helyzetbe kerültek. Tedd mindezt a kedvenc, folyton emlegetett szavaddal: Csendben!

Ha anya vagy, akkor pontosan tudnod kellene mit érez egy nő, amikor állapotos lesz. A pici egy boldog családban fog élni, én imádom már most, tesóim és a szüleim is itt lesznek neki, ráadásul egy utcában. Az apára pedig semmi nincs kényszerítve továbbra sem. Neked pedig nem kell döntened egy férfi helyett sem, és nem kell a felesleges mártírkodás a saját berögződéseid miatt. Az apa is egy felnőtt ember, tud mérlegelni és dönteni a saját érzései és szempontjai szerint.

A többieknek nagyon szépen köszönöm, sok erőt adtatok, és összességében nagyon jól sült el a dolog. Fel se hozta az abortuszt, rögtön azon volt, hogy hogy tudna minél közelebb lenni és minél jobban segíteni.

2022. jan. 19. 20:23
 38/54 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mártírkodok. Tudod, az én gyerekemnek van apja, nem csak "készítője". Élvezd a gerinctelenségedet te is inkább csendben, mert erre kár büszkének lenni. Ettől függetlenül a spermadonor sem a legélesebb kés a fiókban. Ilyennel nem gumit húzni. Viszont legalább korrekt. Ha már valaki...
2022. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
26%
Miért lenne a kérdező gerinctelen? Mert megtartja a gyereket? Komolyan, lassan a nőknek mártírhalált is kellene halni, ha véletlen úgy esnek teherbe, hogy a férfi nem akarja?
2022. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
72%

38 te nem vagy ép.


Olyan mintha valami saját sérelmedet vetítenéd ki a kérdezőre.

2022. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!