Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességnél más is...

Első terhességnél más is gyakran ment be a kórházba a fájásokkal?

Figyelt kérdés

17.hétben vagyok és ma voltam harmadszor a kórházban időpont nélkül, mert fogalmam sincs mi a normális és mi jelent bajt. A doki aki épp rendelt lecseszett, hogy nem kell berohangálni mindennel,főleg most mikor covid van. Hajnal óta rettentően fáj a hasam alja, minden egyes mozdulatnál belenyillal. Ki az, aki ilyenkor nem szeretné, ha legalább egy ultrahangot csinálnának, hogy minden rendben van? Végül elküldött annyival, hogy növekszik a baba és ez normális.

Nyugtassatok meg, hogy más is ilyen parázós volt az első babánál és feleslegesen volt goromba a doki.


2022. jan. 13. 10:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mentem be ilyenek miatt. Annyi volt,hogy neha,amikor nagyobbakat setaltam borzasztoan elkezdett fajni a hasam,de amikor ereztem,hogy idovel jobb,elmulik ha pihenek,nem mentem. Kovetkezo alkalommal jegyeztem meg a doktornonek,magneziumot ajanlotta. Illetve egyik szex utan nagyon fajt szinten egy fel-1 oran at,aztan elmult. Utolag tudom,hogy valoszinuleg egy nagyobb kemenyedesem volt. Egyebkent csak amikor a kiirt napon jottek a rendes fajasok,akkor mentem be korhazba,es 6 ora mulva meg is szuletett a fiam. Szedj magnerotot napi tobbszor is, pihenj,es ne izgulj ilyeneken.
2022. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

21 hetes vagyok, még egyszer sem voltam a kórházban és az orvosomat sem hívtam, csak a gondozáson találkozunk. Amikor utoljára voltam pont iszonyatosan fájt a keresztcsontom, a hasam alja sokszor benyilalt, rákérdeztem, csak mosolyogva azt mondta, hogy természetes, csinálja magának a helyet mostmár a baba, nyúlik a méhem, a tartó szalagok, lazulnak az ízületek, ez ilyen.

Amire rákérdezett, hogy mensi szerű görcsök vannak-e, mert az gond lenne, vagy a vérzés, nagymértékű folyás. Már az elején elmondta, hogy ezekkel be kell menni az ambulanciára/ügyeletre. Minden más normálisnak mondható. Itt is sokan megosztják a fájdalmaikat, szerintem ebből is leszűrhető, hogy mi tekinthető természetesnek.

Az a baj a sok "megnyugtató kórházba mászkálással", hogy egyrészt szétaggódod magad, ami nem egészséges, bízzál magatokban. Másrészt előbb-utóbb nem fognak komolyan venni és ha baj lesz is csak lekezelően, felületesen vizsgálnak meg.

Harmadrészt pedig el kell, hogy keserítselek, az orvostudomány sem mindenható. A terhesség ilyen korai szakaszában nagyon nagyon keveset tudnak tenni bármilyen komolyabb gond esetén azért, hogy a baba épségben megmaradjon, megszülessen és ha ilyen komoly gond van, akkor az nem csak nyilalásokkal jelentkezik általában. Önámítás azt gondolni, hogy bármitől képesek megvédeni és ezért érdemes minden aprósággal kórházba rohanni.

2022. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Van, amikor érdemes bemenni, vérzésnél pl. mindenképp. Erős görcsöknél is, ha nem múlik pihenésre. Vagy ha magzatvíz-gyanús folyásod van. De ami mozdulatra fáj (tipikusan felállás, fordulás, köhögés, járás... stb.) vagy pont sok egy helyben állásra, ülésre, fekvésre, az mindig valami mozgásszervi, tehát izom, szalag, ideg... stb. eredetű, és arra doki is csak azt mondja, hogy szedj magnéziumot (tőle távol kalciumot sem árt). A baba/méhed nő, nyomja, tolja arrébb a szerveid, így sok ilyen fájdalom lehet még.
2022. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a kulcsszót. Akkor nyugszol meg, ha LÁT egy orvos. Sajnos azért tök felesleges ilyenekkel berohangálni, mert ha gond is van a babával, az esetek legnagyobb részében teljesen tehetetlen az orvos, Te, vagy bárki. Én csak a kötelező vizsgálatokon voltam, meg 4-6 hetente a nőgyógyászomnál, és én is sokat idegeskedtem, mert ráadásul riogattak mindenfélével, hogy nem úgy fejlődik a baba, nem jó helyen van a lepény, itt eltérés, ott eltérés, aztán mikor megkérdeztem, hogy mit tehetek, mindig az volt rá a válasz, hogy semmit...
2022. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Az ember természetes, hogy aggódik, de valóban amíg nem vérzel és nincs olyan görcsöd, hogy kiegyenesedni sem tudsz addig nincs semmi gond. A mensi szerű görcsök, a szurkálódásnak érződő fájások pedig normálisak, nyúlnak a szalagok, kell odabent hely annak a babának, hiszen átrendezi odabent mindened, az meg nem jó érzés. A 18. hétre hasad pl még alig, de a méhed már akkora mint egy újszülött, miközben a babó még csak 15 centi körüli, na azt érzed ilyenkor :)

Extrém aggódásra esetleg javasolnék egy szívhang figyelőt, én ugyan nem tartottam fontosnak, de biztos van akit megnyugtat.

Ahogy pedig fentebb is írták, ha valóban gond van azzal vajmi keveset tudnak tenni ilyen időben, max előbb indítják a szükséges protokollt.


Szerintem ne aggód túl, még ki sem bújt, mi lesz ha megszületik?

2022. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, de muszáj lenyugodni és kicsit elfogadni az embernek a sorsát. Nem lehet minden nap azon aggódni, hogy elüti a férjed a villamos, elvetélsz vagy bármi szörnyűség, pedig mind megtörténhet akár ma is.

Ha van is valami gond a babával, ebben a terhességi hétben szinte kizárt, hogy tudnak valamit segíteni.

Nekem 34.héten halva született a babám, bementem a kórházba, mert pár órája nem éreztem mocorogni. A baj egy pillanat alatt történt (köldökzsinór feszült rá), ha a kórházban feküdtem volna és 10 perc múlva már császároztak volna, akkor se lenne ma velem.

Persze, ha mozdulni se tudsz a fájdalomtól, ömlik a vér vagy bármi ilyen, akkor siess be magad miatt is.

2022. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtat hogy lát egy orvos. És meddig? Míg ki nem lépsz a kórház ajtaján? Én inkább egy pszichológust keresnék aki segít feldolgozni a korábbi traumát. Már ha volt. Ha nem akkor segít egy kicsit fejleszteni magad.

Ha most rommá aggódod magad mindenen, mi lesz ha megszületik?

2022. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
#16 Teljesen egyetértek. Őszinte részvétem és együttérzésem, kedves válaszoló.
2022. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nincs korábbi traumám, de 4 hónap után sikerült teherbeesni és félek, nehogy baja legyen ennyi várakozás után.
2022. jan. 13. 14:32
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapnyi várakozás utàn? Ne haragudj de most azért nevetek :)
2022. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!