Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet elrendezni az...

Hogyan lehet elrendezni az orvossal, ha császárral akarok szülni?

Figyelt kérdés
Akinek volt, vagy tud ilyet leírhatnà a tapasztalatait?
2015. dec. 21. 16:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
négy sima, egy császár, kettő sima szülés után (ilyen sorrendben), én annak néztem utána a legutóbbi szülés előtt, hogy hogyan tudom a komplikációk esélyét csökkenteni. Bár én már tudtam a szervezetem gyenge pontjait. A homeopátia nálam bevált. Nem vettem meg minden szert, csak a gyenge pontjaimra valókat.
2015. dec. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
47%

Orvosként az a véleményem, hogy normális, lelkiismeretes nőgyógyásszal SEHOGY! Egy tipikus pénzéhes nőgyógyásszal meg persze pénzzel, mert császárért jóval többet lehet elkérni.

A szülés a világ egyik legtermészetesebb dolga, ami akkor is lezajlana, ha orvos a közelben sem volna. Az orvos dolga szerintem az, hogy a szülés folyamatába akkor, és csak akkor avatkozzon bele, ha valamilyen probléma adódik, és az az anya, vagy a magzat egészségét veszélyezteti és nagyobb a kockázata, mint a császárnak. További indok lehet császár mellett az anya, vagy a magzat rossz állapota, vagy a mesterségesen fogant magzat.

Az viszont, hogy drága anyuka önkényesen császárt kér, egy vicc! Egyrészt miért akar egy olyan nő gyermeket, aki még annyi áldozatot sem képes hozni a gyermekéért, hogy megszüli? És itt most nem akarom megsérteni azokat, akik JOGOS INDOKKAL császárral szültek, hiszen a császár életmentő lehet. Ettől a félek a fájdalomtól, kényes liba vagyok, és követelem az orvostól a császárt dologtól viszont hányok! Aki nem akar szülni, az saját gyereket se akarjon!

Egyébként nagyon tetszett a történet, amit a kedves anyuka írt, a kellemetlen élményéről, arról, hogy miért akart császárt, és hogyan oldotta meg a problémát az orvos, ez megint egy érthető szituáció mind a két fél részéről. Az viszont, hogy kismama megérkezik, és követel egy adott beavatkozást egyszerűen pofátlanság! A beteg véleménye sok tekintetben fontos, fontos, hogy normális körülmények között, udvarias és szakképzett emberek lássák el, fontos, hogy tájékoztatva legyen minden őt érintő fontos dologról, sőt, bizonyos beavatkozások esetében valóban fontos lehet a véleménye, fontos az emberi méltóság megtartása is... az viszont, hogy egy természetes, komplikációmentes folyamat helyett, a beteg KÉRÉSÉRE MŰTÉTET végzünk, az szembe megy a NIL NOCERE, ne árts elvvel, ami az eskünk alapja.

2015. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:
Utolsó egyrészt beszélgetni akarok az orvossal ami nem követelőzés hanem kommunikàció, màsrészt nem érdekel, hogy te mit gondolsz a szülésről,csàszàrról. Ha ilyen erőszakos vagy az életben, nem sok pàciensed lesz.
2015. dec. 26. 21:40
 24/72 anonim ***** válasza:
35%

"Ha ilyen erőszakos vagy az életben, nem sok pàciensed lesz."


Páciensnek nem sok választása van. Én ugyanis nem szülész-nőgyógyász vagyok, pont azért, mert semmi kedvem sincs elkényeztetett kismamák hisztijét hallgatni.

2015. dec. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező! Nézz végig egy császármetszésest videót és egy természetes szülésről készült videót! A természetes szülés jóval de JÓVAL kevésbé gusztustalan, mint a császár. Nálam például egy minimális vér volt csupán. A férjem, aki utálja a vér látványát az utolsó másodpercig gondolkodott, hogy benn legyen-e a szülésnél. Végül ott volt, mindent egyenesben látott és azt mondja, semmi horror nem volt. Ez két éve volt lassan és azóta is kíván engem. Szóval, akkora trauma tényleg nem érhette. Én jól bírom a kiképzést ilyen téren, de a császáros videóktól felfordul a gyomrom...Csak is akkor egyeznék bele, ha kellene és nem szülhetnék természetesen. Különben soha! Ha elbeszélgetsz a dologról az orvossal, azzal nincs semmi gond. Kérd ki a véleményét, de úgy, hogy lehetőleg az igazat mondja el neked.
2015. dec. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:
Hagyjuk màr ezt, hogy kinek mi gusztustalan mert ez csak nézőpont kérdése. Nem fogok természetes uton szülni. Felőlem mindenki azt gondol amit akar, meg szépnek gondolhatja a természetes szülést. Az ő dolga. De a segítséget màr megkaptam.
2015. dec. 27. 14:26
 27/72 anonim ***** válasza:
34%

"Nem fogok természetes uton szülni."


És el is jutottunk a követelőzéshez. Ilyen ember egyébként miért akar gyereket?! Nem egy, nem kettő szülést láttam már, és az a nagy helyzet, hogy rohadtul irigylem a nőket azért, mert részük lehet ebben az élményben, és szánalmasnak tartom a viselkedésedet kérdező! A mai körülmények között a szülés biztonságos, hiszen van CTG monitor, van UH, és bármikor lehet váltani császárra is, ezen kívül a fájdalomba sem kell beledögleni, hiszen van EDA és kéjgáz... Egyébként előre sajnálom az anesztes orvosodat, mert te tipikusan az a páciens vagy, akinek a spinál sem elég jó, ha már kierőszakolta magának a császárt, hanem kapásból altatást követel...

2015. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
44%
utolsó, hagyd, ha neki az a jó hogy három rétegben felvágatja magát majd fémrudakat veret a hasfalába had csinálja. Úgyse lehet meggyőzni, neki a saját kényelme az első és nem az ami a gyerekének a legjobb lenne. Mindegy, én nem bántom, csinálja ha ez a szíve vágya.
2015. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy minek akar gyereket? Te minek akartàl? A tökéletes értékrended átadni neki? Vagy csak jó magyar szokáshoz mérten szeretsz màs dolgàba beleszólni?
2015. dec. 27. 14:50
 30/72 A kérdező kommentje:
Jajj akkor eddig a császár fàjdalmas volt, mostmàr meg kényelmes? :-)
2015. dec. 27. 14:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!