Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mely budapesti állami kórházak...

Mely budapesti állami kórházak támogatják a természetes szülést és hajlandók fogadni akkor is, ha területileg nem hozzájuk tartozom?

Figyelt kérdés

Területileg a dunaújvárosi kórházhoz tartozom, de róluk nem sok jót hallottam. Amennyiben nem lép fel komplikáció szüléskor, szeretném ha minél kevesebbet avatkoznának bele a folyamatba, ehessek-ihassak, járkálhassak, nekem kényelmes pozíciókban vajúdhassak, apuka bent lehessen végig, figyeljenek a gátvédelemre, ne siettessenek (burokrepesztés, oxitocin, stb), és szülés után megvalósulhasson az aranyóra.


Van olyan budapesti kórház, ahol szülhetnék ilyen körülmények közt és fogadnának akkor is, ha nem oda tartozom?


A Szent Imréről, Szent Istvánról és a Bajcsyról jókat olvastam, de ezek a beszámolók régiek voltak.


Vannak friss tapasztalaitok?



tegnapelőtt 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#9 Tavaly novemberben szültem Székesfehérváron, barátnőm augusztusban. Én 40+6-ra, barátnőmet betöltött 41. héten nst után befektették, és estére beindult magától a szülés, nem indították.


Voltam bent egy napot "téves riasztással", akkor volt egy olyan szobatársam, aki betöltött 42 hetes volt, ráadásul úgy, hogy tudták, hogy császár lesz, mert az előző is az volt és ugyanaz az indikáció fent állt neki, de Fehérváron nincs program császár...

Nekem 38. hétig haránt fekvéses volt a baba, akkor én is kérdeztem, hogy ilyenkor program császárra nem írnak ki, és nem, megmondták, hogy nincs program császár. Megvárják, amíg magától beindul a szülés.

tegnap 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#11, bocsánat azt hittem nekem szólt.


Amúgy van olyan ismerősöm is, aki 2x szült a Péterffyben, az igaz, hogy ha jól tudom őt mindkétszer indították (41. héten), de mindkét baba megszületett természetes úton, a második gátvédelemmel.

tegnap 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#12! Na, ezt most én se értem. Én a Péterfyről kérdeztem. Igen, az ismerősöd sztoriját inkább el tudom képzelni, az "péterfys"😂

Van gátvédelem, meg aranyóra, mindenki tündibündi. Ilyen téren nincs gond, de szinte mindenkit indítanak. Császár meg... Hát, fogalmazzunk úgy, ha azt szeretnél, azonnal belemennek. Ha nem, de találnak bármit, amivel meg tudnak győzni, hogy jobb lesz az neked, akkor tuti megpróbálják. (És általában találnak.)

Egyébként van egy ilyen oldal, ahol fent vannak a statisztikák a szülészetekről és ott kifejezetten magas, nem csak a programcsászár, hanem az összes császár is.(Mivel az indított szülések jóval nagyobb része végződik császárral, feltételezem, hogy az indítások magas számából is adódik.)

#9

tegnap 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10es azért ne állíts valótlant...múltkor nővéremet elküldték onnan mert nem oda tartozik
tegnap 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

14# Nem állítottam valótlant. Nem tudom melyik kórházból küldték el a nővéred. Pitiáner dolgokkal nyilván elküldik, ha nem oda tartozik, de szüléssel nem fogják (már ctg-ről sem). Ha megyei kórházként oda tartozik, és van helyük, nem fognak senkit elküldeni mégha nem is az a körzetes neki. A Sote meg pláne.

A többi a mi környékünkön tudom, hogy kekec, de mondjuk beindult szüléssel, 3 perces fájásokkal sehonnan nem küldenek már el.

tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15ös, Székesfehérvár és a szülés nem hiszem hogy pitiáner dolog. Közölték menjen a körzetesbe, nekik nincs kapacitásuk
tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

7-es vagyok, 9-esre válasz:

3 hete szültem ott befogadó nyilatkozattal. (Meg 3 éve, az koraszülés volt, amiatt kerültem oda, nem sok beavatkozásmentesség volt akkor.)

Voltam szülésfelkészítőn, amit szülésznők tartottak, annak nagyon jó volt a szemlélete. Az ablak a világra statisztikái szerint nem olyan rossz az arány, mint pl. az én körzetesemben.

Betöltött 41. hétnél indítanak elvileg, de ez kb. mindenhol így van. Ha nincs gond, húzhatod tovább, azt mondták a szülésznők, hogy pár napot még ráhagynak esetleg. Vagy csak simán megtagadod az indítást.

Ebben személyes tapasztalatom nincs, én 39. héten szültem.

Nem direkt, de gyakorlatilag a kitolásra estem csak be a szülőszobára, semmilyen beavatkozás nem volt (gátmetszés sem).

tegnap 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

(7-es és 17-es vagyok)

A koraszülésem sem lett császármetszés. Egy velem párhuzamosan szülő anyukának 2 órás kitolása volt, őt se császározták.

Szóval az túlzás, hogy általában találnak valami császár-indikációt.

Nyilván ez a személyes tapasztalatom.

Amit még tudok, hogy nagyon sok orvos lecserélődött ott (is) az elmúlt évben, és a jelenlegi főorvos az új irányelveket követi. Szóval lehet, hogy a korábbi statisztikák azért javultak.

tegnap 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#17! Köszi, pont azért kérdeztem, mert én is mostanában szültem ott. Engem is indítani akartak, meg akartam tagadni és óriási dráma lett belőle. Senkit nem ismerek, akit nem akartak. NST-ről ismertük egymást, sorra küldtek fel minket "időpont egyeztetésre". Te valószínűleg azért nem kaptál időpontot, mert túl gyors voltál, már nem volt rá idejük 😂 Más dolgozó is azt mondta, hogy az idősebb dokiknál ez a szokás és hát, ők döntenek.

Én is voltam szülésfelkészítőn, lehet, még találkoztunk is 😁

#9

tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#18-as vagyok, #19-re:


Sajnálom, hogy rossz élmény volt neked, meg ezek szerint másoknak is. :-(

Nyilván a Péterfy sem tökéletes hely...

Mondjuk azt tényleg mondták a szülésznők, hogy sok az indítás, de nekem úgy jött le, hogy a 41. hét miatt. És hogy kb. országos szinten ez van, hogy akkoriban indítanak.

tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!