Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülési fájdalomcs...

Természetes szülési fájdalomcsillapítót ajánlanátok ? Mi az ami segíthet elviselni a fájdalmat ?

Figyelt kérdés
ahol élünk nem adnak sajnos semmilyen fájdalomcsillapítót. Az első szükségem hosszú és fájdalmas volt, mentálisan feladtam az tény ezért szeretnék most jobban felkészülni. Eddig légzésfigyelésre hallottam h9gy segíthet.

okt. 7. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meleg vizes zuhany deréktára. Kicsit könnyít. A légzés arra jó,hogy nem zihálsz, nem fárasztod ki magad túl hamar.

Első szülésnél az orvos engem tornáztatott. Kapaszkodtam, és amikor jött a fájás, ment a guggolás. Inkább rogyasztás volt az, de tényleg elviselhetőbb volt.

okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Esetleg valakinek a zene ? Fülhallgatót engednek használni ? Nagy reményem hogy az kicsit kizökkent

okt. 7. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kádban vajúdás segített nagyon nagyon sokat. Ott is fájt, de valahogy elviselhetőbb volt. Onnan tudom, hogy amikor kiszállítottak a kádból (kádban szülést terveztünk, de esett a baba szívhangja fájásoknál), akkor azt hittem megdöglök, annyira felerősödött, pedig nem maga a fájás lett erősebb szerintem, csak az érzet.

Az utolsó 45 percet töltöttem kb. szárazon, ott a hidegvizes borogatás és a derékmasszázs annyiban segített, hogy kicsit elterelte a figyelmemet. Értsd: arra figyeltem, amit a szülésznő csinál, vagy arra, hogy "basszus ez hideg". :D

Egyébként a legnagyobb segítség szerintem a tudat. Ha elfogadod, hogy ez most (sajnos) akkor jó, ha fáj és minél jobban fáj, annál közelebb van a vége, nem tiltakozol ellene befeszülten. Tudom, hülyén hangzik, de nekem ez segített még. Illetve meditációt hallgattam nagyon sokat a szülésre készülve és vajúdás alatt is. (Rácz Kata dúláét, youtube-on elérhető)

Az első szülésem borzalmasan befeszülve, egy merő görcsként zajlott, traumatikusan éltem meg. A másodikra így igyekeztem a tudatomat készíteni inkább (elfogadni, hogy ez a fájdalom jót jelent) és nagyon jól éltem meg. Persze fájt, de a lelkem rendben van a történtekkel.

okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a ritmikus mozgás, légzés és a számolás segített. A férjem számolt és tudtam, mennyit kell még kibírni, bennem ez az egy tartotta a lelket. Szabad zenét hallgatni, szoktak illóolajazni, ha érdekel, megnézem mit szoktak kifejezetten szüléshez ajánlani, egy csoportban írták. Nekem is eszemben volt az utolsó két opció, de amikor ott voltam, hogy megdöglök a fájdalomtól, akkor nevetségesnek tűnt a gondolat, hogy zenét válasszak.
okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített, hogy elkezdtem tudatosan lélegezni, abbahagytam a nyögéseket és nem beszéltem. Arra gondoltam, hogy úgyis meg fogom szülni. Nem mondom, hogy elűzte a fájdalmat, de jelentősen csökkentette.
okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Off, de 4-es nekem már az indítás pillanatában is nevetségesnek tűnt, amikor semmilyen fájdalmam nem volt még. Tök furán éreztem magam, amikor mondtam a szülésznőnek, hogy bepróbálkoznék az említett meditációval. Én is csak vigyorogtam, hogy lehet 20 perc múlva az agyamra megy. Ő bíztatott, hogy nyugodtan, majd váltunk, vagy kikapcsoljuk, ha zavar. Végül végtelenített verzióban ment órákig és szerintem a végén már olyan hangosan (hogy kihalljam a szöveget), hogy a szomszéd szobában is erre szült a kismama. :D Nem vagyok egy meditálós egyén, szóval engem is meglepett mennyire jól esett. Azt mondta a szülésznőnk valaki heavymetalra szült nála, ha ez esik jól, ez megy... Ha van rá lehetőség és valaki még előtte van, szerintem érdemes egy próbát tenni, max kikapcsoljátok.
okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Én sem azért nem indítottam, mert nem lett volna kedvem kipróbálni, hanem mert képtelen voltam ilyenekre koncentrálni, megkérni valakit, zenét választani. De ha a szomszéd szobában szültél volna, szívesen vajúdtam volna a zenédre. :D #4
okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:D Jogos... Mivel nálam indított szülés volt, volt időm ilyeneken gondolkozni még az elején. :D
okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!