Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek van tapasztalata epidurá...

Kinek van tapasztalata epidurálissal ÉS fájdalomcsillapítás nélküli szülésről?

Figyelt kérdés

Első babámat fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Lehet, hogy alacsony a fájdalomküszöböm, de nekem olyan szintű volt a fájdalom már a kitolásnál, hogy azt hittem, végem.

Találok véleményeket, tapasztalatmegosztást az epidurálisról bőven, de érdekelne, hogy van-e esetleg olyan, akinek valamelyik gyereke fájdalomcsillapítás nélkül, másik gyereke meg epidurálissal született. Elsősorban ezen édesanyák tapasztalatai érdekelnének, hátha tudtok segíteni a következő baba szülésének tervezésében. :) Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 22. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Követem
2019. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a saját tapasztalatom,mert én simán szültem,de a barátnőm,akinek a fájdalom küszöbe igen alacsony epidurálissal szült és nagyon jó emlékei vannak róla. Megkapta és minden fájás megszűnt, sőt elaludt!!! Közben addig kitágult és vittèk szülni. Azt mondta kitolásnál enyhe fájdalmat érzett,de abszolút kibírható volt. A második gyerekemnèl én biztosan kérek epidurálist. Egyébként a babával minden oké,tud szopatatni is. (2 hónapos a baba, friss élmény)
2019. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromnak amikor beadták, azonnal lebénult hastól lefelé, de mivel a kicsinek a CTG értékei is romlottak, azonnal császározni kellett.
2019. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még, de változó, hogy megéri-e. Ismerősöm istenítette, hogy onnantól aludt is, pihent kb a szülés végéig.

Nekem vagy nem hatott rendesen, mert az egyik lábam nem tudtam mozgatni, vagy az oxitocin olyan brutál fájásokat csinált nálam, hogy lehet jobban jártam volna, ha anélkül szülök. De lényegében mérföldekkel jobban fájt, mint előtte...

2020. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

én 2 gyermeket szültem fájdalomcsillapítás nélkül, a végefelé kaptam izomlazítót.

lehet szeretnénk még babát, és pont azon gondolkodom, h hová menjek szülni, mert itt Szombathelyen nincs fájd. csill., anélkül pedig megint végigcsinálni, ha belegondolok....:( :( nagggggyon durva.

2020. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!