Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mely budapesti állami kórházak...

Mely budapesti állami kórházak támogatják a természetes szülést és hajlandók fogadni akkor is, ha területileg nem hozzájuk tartozom?

Figyelt kérdés

Területileg a dunaújvárosi kórházhoz tartozom, de róluk nem sok jót hallottam. Amennyiben nem lép fel komplikáció szüléskor, szeretném ha minél kevesebbet avatkoznának bele a folyamatba, ehessek-ihassak, járkálhassak, nekem kényelmes pozíciókban vajúdhassak, apuka bent lehessen végig, figyeljenek a gátvédelemre, ne siettessenek (burokrepesztés, oxitocin, stb), és szülés után megvalósulhasson az aranyóra.


Van olyan budapesti kórház, ahol szülhetnék ilyen körülmények közt és fogadnának akkor is, ha nem oda tartozom?


A Szent Imréről, Szent Istvánról és a Bajcsyról jókat olvastam, de ezek a beszámolók régiek voltak.


Vannak friss tapasztalaitok?



tegnapelőtt 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Állami ellátásban nem sok esélyed van. Engem még a sürgősségin is lecsesztek, hogy nem oda tartozom, pedig a mentő vitt oda, nem én választottam. Mindegyik kórház rohadtul túl van terhelve és mindent megtesznek, hogy minél kevesebb beteget kelljen ellátniuk.


Magánellátásban válogathatsz, amennyit szeretnél, ha meg tudod fizetni.

tegnapelőtt 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Államiban nem nagyon fognak neked örülni ha nem oda tartozol, ha elején jár a dolog átküldenek a körzetesbe, ha már nem tudnak meg kb bekötik az oxit hogy minél hamarabb túl legyenek "rajtatok". Hála családbarát kormányunknak kevés az egészségügyi személyzet, minden kórház túlterhelt, sokszor a körzetbe tartozókat is erőn felül látják el.
tegnapelőtt 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 babyboom567 ***** válasza:
86%

Lehet lepontozni bátran.

Először is minden úgy van ahogy leírták előttem.

illetve az én véleményem, hogy attól függetlenül,hogy a szülés egy természetes folyamat még életveszélyes rád és a babára nézve is.Szóval ez nem egy kívánságműsor,vagy egy all inclusiv nyaralás ahol "eldönthetsz" mindent,és te dirigálsz.Lehet menni afrikába szülni,ott egészen biztos lehetsz benne, hogy mindent eldönthetsz és nem lesz sem oxi sem semmi.Nők milliói vágynának szakszerű orvosi ellátásra,azoknak álom lenne amiről te készülsz lemondani.

tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Hogy lehet ennyire vakon élni? A csapból is az folyik, hogy olyan kevés az orvos, ápoló hogy egész osztályokat, leginkább szülészeteket zárnak be, mindenki emberfeletti erővel dolgozik. Te meg odállítanál szülni valahova ahova nem tartozol a kis kívánságlistáddal, szerinted nem hajtanak el?
tegnapelőtt 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Székesfehérvárt megpróbálhatod, elvileg itt szoktak fogadni nem területileg ide tartozót (főleg hogy szerintem Dunaújvárosnak Székesfehérvár a magasabb rendű ellátásra kötelezett kórháza, szóval szerintem koraszülés esetén alapból ide tartozol.)


Ehetsz-ihatsz, járkálhatsz, apuka onnantól, hogy szülőszobára kerülsz az arany óra végéig veled lehet. (A "vajúdóba" nem, de oda csak akkor kerülsz, ha túl korán mész be vagy extrém sokan vannak, és nincs olyan kórház ahol a vajúdóba bemehetne apuka. Amúgy nem is vajúdónak, hanem váró szobának kellene hívni, akkor lehet kevésbé félnének tőle)


Oxitocint csak végső esetben adnak, a burokrepesztéssel nem tudom mi a problémád, nem az a cél, hogy burokban szülessen a gyerek. Gátvédelem van, de szerintem ritka, hogy első szülésnél sikerüljön. Arany óra van, minimum 1 óra, de amúgy inkább 2 óra, ha nincsenek sokan.

tegnapelőtt 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5ös, az átalakítás óta is fogadnak? Mióta ott sincs személyzet?
tegnapelőtt 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A Péterfyben fogadnak nem területileg odatartozókat. A szemlélet is nagyon jó (az általad leírtaknak megfelel), de ott is van még 1-2 régi vágású szülésznő, aki nem követi az új ajánlásokat.
tegnapelőtt 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórházban fogadnak, amennyiben van általuk aláírt befogadó nyilatkozatot. Ezt általában azok tudják igénybe venni, akik valamelyik kórházi orvos magas rendelésére járnak vagy korábban már szültek abban a kórházban.

Viszont minden előttem válaszolóval tökéletesen egyetértek.

tegnapelőtt 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
#7! Mikor szültél ott? Szinte mindig találnak indokot indításra és többnyire a császárt preferálják. Nem a szülésznők döntenek, hanem az idős dokik.
tegnap 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Székesfehérvár megyei kórház, ha besétálsz, ellátnak.

Budapesten pedig országos klinika a SOTE mindkét egysége, a kutyát nem érdekli honnan jöttél. Csak azzal kell számolni, hogy ennek köszönhetően irgalmatlanul sokan is szülnek ott, szóval ha kifogod, futószalag...

tegnap 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!