Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első császár második is császár?

Első császár második is császár?

Figyelt kérdés

Első babám császár lett indítás után fájásgyengeség miatt. A 2 pici között úgy néz ki pár nap híján 18 hónap lesz. Ebben az esetben a második is császár lesz, vagy természetesen kell megszülnöm?

Az elsőnél mikor már látták, hogy császár lesz még 8 órát kellett vajúdnom mert állandóan foglalt volt a műtő a sürgős esetek miatt így eléggé félek a természetes szüléstől (vagyis inkább az oxitól). A császárt nagyon jól viseltem, minimálisan fájt utána. Nyilván 2. Gyereknél ez már nehezebb lenne, mert nem emelgethetem egy dbig.



júl. 15. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Oxit nem fogsz kapni valószínű az előző császár miatt.. a többi kórház függő mennyire erőltetik a természetest. Van ahol 2 évnél kevesebb különbség esetén alap a császár.
júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pesten fogok szülni, Jáhn Ferencben vagy soten. Egy csajjal együtt indítottak, neki első császár volt és a másodiknál is kapott oxit.
júl. 15. 11:50
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi probléma a terhességgel, akkor nem indokolja, hogy a második is császár legyen. Nekem ezt mondta az orvos amikor kérdeztem. Vannak helyek ahol 2 év alattnál megcsászároznak, de ez se sok helyen már. Nekem mondjuk terhesség alatt szétnyílt a belső varratom(első császárból), de mivel nem látták ultrahangon, hogy baj van, így megakarták születni velem, hiába mondtam, hogy érzem a fájdalmat a császáromnál, kb nem hittek nekem. Megnézték és mondták, hogy szép erős a külső az ultrahang nem lát szétválást. Elfolyt a vizem, onnantól 9 órát vajúdtam, mire jött az éjszakás orvos és hitt nekem, hogy valami nincs rendben. Mivel 1 ujjnyit tágúltam és rendszertelen fájások voltak, így újra burkotrepesztett és sötétzöld víz folyt belőlem(baba belekakilt addigra). Addig a kutya nem foglalkozott a rendszertelen fájásokkal és azzal, hogy fáj a hegem. 10 perc múlva a műtőben voltam. 1,5 órán keresztül vartak minimum és a doki azután mondta, hogy konkrétan alig tartotta már valami a belső varratom a külső meg olyan vékony, csoda, hogy az nem nyílt szét. Baromi mérges volt, hogy senki nem vette komolyan amit mondtam, hanem eröltették és várták a rendszeres fájásokat, hogy természetesen szüljek(mondjuk itt 4 év van a gyerekek között, ezért is nem hittek nekem. Mindenki azt hajtogatta, hogy 4 év alatt semmi baja nem lehet az első császáromnak). Amúgy én is kaptam oxit. Ezt a zárómon olvastam már.

Ha császárral éreznéd biztonságban magad, akkor eröltessed azt.

júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
3-as Sajnos a legtöbb helyen államiba tök mindegy hogy te mit erőltetsz :(
júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

A természetes szülés oxitocin nélkül se fáj kevésbé... Én csak a végén kaptam, ha nem kérdezikeg adhatják-e észre se vettem volna. Azt se hogy bekötik, mert a világomat nem tudtam.


Ha fájásgyengeség volt az indok, akkor amit éreztél az még csak a kóstoló lehetett...


Természetes szülés után se emelgethetsz, ha nem szeretnél méhsüllyedést és sérvet.


Szerintem kelleni nem kell. Mármint mondhatják, hogy muszáj megpróbálni, de szerintem ha valaki nem akarja megszülni természetesen, akkor a teste is ez ellen fog dolgozni és úgyis császár lesz a vége. De ha előre jelzed, hogy nem szeretnéd valószínűleg nem kényszerítenek rá, hogy sokáig vajúdj.

júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Fájásgyengeség = nem tágultam

2 perces fájások voltak oxitól kb 30-60 mp-ig tartottak. Aztán egy idő után kivették az oxit, hogy pihenjek akkor 5 percenként volt kb 1.5-2 perces. Nem tágultam semmit, 5kor mondták, hogy császár lesz és 1kor kerültem műtőbe. Úgyhogy nem a fájások erősségével volt a baj.

júl. 15. 16:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A fájások erőssége nem attól függ hány percenként jönnek hanem attól, hogy mennyire van kitágulva a méhszáj.

Nem ugyanúgy fáj az 5 perces fájás 4 centinél, mint 8 centinél, és nem is ugyanannyi időnek érzi az ember, pedig mérve ugyanúgy 5 percenként jön.

júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7es

Köszi ezt nem tudtam. Akkor borzalmas a fájdalomküszöböm mert 5 centinél is majdnem meghaltam. Mondjuk az is rátett, hogy este sem aludtam mert fent volt a ballon. Úgyhogy nagyon ki voltam merülve.

júl. 15. 16:51
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
4 hete szültem a másodikat természetes úton 40+3-ra. 23 hónap van köztük. Igazából fel se merült, hogy császár lesz újra, pedig volt egy plusz előzményem is. Az első sürgősségi császár lett 35 hetesen. Azt mondták amíg nincs gond és nem indokolt nem lesz császár. Kaptam oxit is, na az tényleg kegyetlen fájt utána már. 9 óra vajúdás után sikerült végül, a hegem is szépen kibírta. Mondjuk a gátmetszés helye nálam vetekszik a császárheg fájdalmával, ha nem rosszabbnak érzem.
júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem sürgősségi császár lett. Rá 5 hónapra újra terhes lettem. Végig a császárt mondogatták a rövid idő miatt, majd amikor beindult a szülés az ügyeletes azt mondta, hogy semmi sem indokolja a császárt. Természetes szülés lesz. Oxit nem kaptam, mert szépen tágultam. Végül császár lett, mert nem illeszkedett be a feje. Alig volt 14 hónap közöttük. Most

harmadjára már automatikusan császár lett.

júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!