Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első császár második is császár?

Első császár második is császár?

Figyelt kérdés

Első babám császár lett indítás után fájásgyengeség miatt. A 2 pici között úgy néz ki pár nap híján 18 hónap lesz. Ebben az esetben a második is császár lesz, vagy természetesen kell megszülnöm?

Az elsőnél mikor már látták, hogy császár lesz még 8 órát kellett vajúdnom mert állandóan foglalt volt a műtő a sürgős esetek miatt így eléggé félek a természetes szüléstől (vagyis inkább az oxitól). A császárt nagyon jól viseltem, minimálisan fájt utána. Nyilván 2. Gyereknél ez már nehezebb lenne, mert nem emelgethetem egy dbig.



júl. 15. 11:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azzal még nekem sem lenne bajom, ha szépen gyógyszerek nélkül menne a szülés. De azt mondják az oxis fájások rosszabbak. Nem tudom ez mennyire igaz. De mint kiderült nekem a fájdalomküszöböm alacsony. Meg igazából az a gondolat, hogy tudom, hogy tök feleslegesen vajúdok mert császár lesz, csak ugye nem volt szabad a műtő. Kezdem akkor felkészíteni magam a természetesre.
júl. 15. 18:13
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam oxit császáros szülés után, mondjuk mondtam, hogy ne már, de csöpögött az nekem a 16 órás kórházi vajúdásom alatt majdnem végig. Nem tudom mi lett volna, ha hamarabb megyek.. Nem buli ott órákon át az oxis 2 percenként jövő másfél perces fájás. Főleg, ha haszna meg nincs is. Megváltás volt a császár újra. Esetleg említsd meg, hogy a császárt biztonságosabbnak érzed, hátha vevők rá. Én például nagyon szülni akartam, aztán nagyon meg is jártam vele, kijutott mindkét árnyoldalból..
júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
9# vagyok. 12-es, Nálam vártak még vele, 5 cm-vel kerültem felvételre, viszont enyhén zöldes magzatvíz miatt mondták, hogy várnak pár órát, de ha nem tágulok gyorsabban, akkor kell az oxi, hogy a mekónium miatt haladjon a dolog és ne legyen baj, mert ha nem jön össze akkor császár. Lassan adagolták, de amikor már eltűnt a méhszáj, de fent volt még a baba nagyon és ráemeltek rendesen az oxira, attól kezdve elvesztettem a kontrollt magam felett, a légzésem felett vagy hogy ellabdázzam a fájdalmat vagy bármi, az 1-2 percenként jövő összefolyó fájdalomtól röpke 3 órán át mire jutottunk is valamire, akkor már könyörögtem, hogy császározzanak meg kb., a kitolás se volt egyszerű, de akkor már legalább nem fetrengtem. És amíg csak picit csöpögött vagy nem ment az infúzió, addig az erős 3 percenként jövő fájdalmat is elviseltem. 16 órát oxival el se tudom képzelni, olyan volt így is mintha kínoznának komolyan. De végül is minden rendbe lett, szerencsére, nekem célom volt a vbac, végül is nem így képzeltem el az egészet azért.
júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igen nekem is kb reggel 7től folyt az oxi 12 órán át. Nagyon rossz volt. Ha teljesen természetesen menne le a szülés azzal még megbarátkoznék, csak ne legyen oxi. Nagyon borzalmas volt. Császár megváltás volt gyors felépüléssel. Nyilván 2. Gyereknél jobban megviselne, mert a nagy még szinte baba és nem emelgethetném egy dbig. Meglátjuk mi lesz, csak a baba legyen egészséges és gyors legyen a szülés :D
júl. 16. 12:10
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. Szerintem az utolsó 2 órában mindneki az én egybefüggő üvöltésemet hallgatta.. De megkegyelmeztek.. Könyörgés árán.
júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az oxival az a baj, hogy rápréseli a babát a méhszájra, mert az izomÖSSZEHÚZÓDÁST okoz. Ha nem vagy kitágulva, akkor nem lenne szabad adni, és ezt orvosok mondják. Igazából szülésnél a szülés végén, a vérzés csillapítása miatt van kb értelme adni, mert ugye összehúzza a méhizomzatot, ezzel csönnetve a vérzést. De hát rohadtul mindegy, mert adják ha kell ha nem...
júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na ezt nem is tudtam. Igen, a ballon tágított, de az oxi egyáltalán nem. Amúgy császárnál mondták férjemnek mikor kihozták a babát, hogy a fejét is furán tartotta és úgy nehezebb lett volna megszülni. Nagy baba is volt 4 kiló, ezenkívül már korábban felmerült a császár lehetősége mert 37 centi volt a fejkerülete. Remélem a következő vagy természetesen indul, de akkor nem akarok semmi gyógyszert, vagy császár...
júl. 17. 13:29
 18/20 anonim ***** válasza:

A tágulást a fájások okozzák. Ballonnal már kb csak a barbár klinikákon indítanak, értelmes helyeken angusta tabletta van, bár az sem leányálom, én azzal szültem.

Mindenképpen mondd meg a terhesgondozáson, hogy császárt szeretnél, ne várd meg a vajúdást!

júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Kylie22 ***** válasza:
100%
Kórház és orvos függő.Dunaújvárosban 2 évnek kell eltelnie.2 év egy hónap van a gyerekeim között.Első oxid volt borzasztó fájdalommal majd sürgősségi császár.Második el se hittem, hogy szülök azt hittem először elrontottam a hasam, aztán jóslónak,de elkezdtem enyhén vérezni is.6 centi volt már a belső mikor bementem, ezután egyből kúp azonnal elfolyt a magzatvíz rá egy órára már szoptattam.Sokkal gyengébb fájások voltak,mint az első,rettegtem én is az oxi miatt,de nem is kaptam.Mielőtt a fiam megszületett előtte 2 órával még a lányom ringatva altattam.
júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg, ha magától indulna be nem lenne rossz élmény. Igazából egyre jobban gondolkodom, hogy meg kellene próbálni, de csak ha természetesen indulna be. Meglátjuk ebben a doki mennyire partner.
aug. 1. 06:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!