Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet azt jól megélni,...

Hogy lehet azt jól megélni, hogy indikàció nélkül indítanak és/vagy programcsászároznak?

Figyelt kérdés

Igazából saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, csak úgy nem engedi kiírni.

Ma tudtam meg, hogy jövőhéten, 39 hetesen szülnöm kell és örülhetek, ha nem császárral.

Egyáltalán nem ez volt a terv. Én még nem akartam szülni, a gyerekem nem akar megszületni, mindketten jól vagyunk, jó az áramlás, jó minden, teljesen zárt vagyok. Egyszerűen csak azért szednek szét minket, mert "így szokás". A kórházban, ahova tartozom, ez a protokoll.

Annyira kiborultam, hogy legszívesebben megszöknék😂



aug. 5. 18:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez volt. Az orvosom GDM-re hivatkozott de valójában inzulinos nem voltam, diétával szépen karban volt tarva a vércukor, másoknak ilyen helyzetben simán engedik elérni a kiírt dátumot, vagy akár tovább is. Na de már aláírást emlegetett, hogy úgy várhatunk, inkább belementem.

Igazából megbarátkoztam a gondolattal, mire eljött a nagy nap, erre 3 napom volt a nap kijelölésétől kezdve, szóval addigra már nem bántam.

aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

És 39 hetesen mire hivatkoznak?

Egyébként simán elutasítod és kész. Esetleg keresel olyan intézményt, ahol támogatóak.

aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nekem is GDM. A diabetológus konkrétan megkérdezte, hogy biztos újonnan vettem-e a cukormérőt, mert minden értékem olyan tökéletes volt, hogy hátha rossz. Pedig csak nagyon minimál dolgokat tartottam. Aztán elcsesztem egy gyorsétteremmel. Akkor 3x is rosszat mértem, már jó kaja után is. Viszont ott szigorítottunk és azóta újra tökéletes.

Azt érteném, ha befektetnének megfigyelésre és rögtön beavatkoznának, ha szükséges. De ott nem szokás befektetni. A legkönnyebb megoldást választják, kiveszik és kész. És elvileg bababarát kórház. Ebben mi a bababarát?

aug. 5. 18:40
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem program császár volt de eü.ok miatt nagyon indokolt. Szintén a 39.héten. Nekem előző nap közölte az orvosom, hogy másnap kiveszi. Rossz volt egy érték, és a baba nem szállt le, de az érték emelkedés miatt mielőbb ki kellett venni. Később kiderült, hogy valószínűleg az életünket mentette meg, természetes úton nem tudott volna megszületni, a sürgősségi császár pedig rosszabb és kockázatosabb, mint a programcsászár. Emiatt egyáltalán nem éltem meg rosszul. A te estedet viszont nem értem. Az milyen indok, hogy így szokás?
aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Én és az orvosom is arra készült simán szülök, aztán ahány kép készült róla azon minden faros volt és az is maradt.38.héten szólt a doki, hogy hangoljam át magam , mert első gyereket nem fognak hagyni farosan szülni.

Igazából úgy voltam vele, hogy oké. Azt szerettem volna, hogy egészségesen szülessen meg függetlenül a módjától. Én tiszteletben tartom, ha valakinek a szülés módja fontos, de valahol nem értem meg, főleg ha ezt valami katasztrófaként veszi, mert a 9 hónapot se a szülésért csináljuk végig hanem a végeredményért, ami a baba. Legalábbis én így éreztem akkor is és most is.

aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
4 voltam, nekem terhességi cholestasisom volt, ami ritka betegség, magas volt az alkalikus foszfatáz a véremben és folyton emelkedett, ami károsíthatja a baba szívét, késői méhen belüli elhalást okozhat, gyakorlatilag bármelyik pillanatban. Nekem gyorsan nőtt az érték, ezért mondta, hogy kiveszi. Császárral, mert nem szállt le, a császár után kiderült, hogy úgy volt rátekeredve és részben megrövidülve a köldökzsinór, hogy valószínűleg nem tudott volna természetes úton megszületni.
aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
(én azért lettem inzulinos gdm-es, mert 1 cukor profilon a 36. héten az ebéd utáni 8,2 lett, a kiírt napon indították ez miatt. A többi eredmény elfogadható volt)
aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%

Két gyereket is program császárral szültem. Mindkettő a 38. hétre született, náluk farfekvés miatt. Kérhettem volna, hogy várjunk, vagy fordítsák meg (van kórház, ahol csinálják), de mindkét gyerek megfelelő súlyú és fejlettségű volt.

Nem volt fájás, kitolási szakasz meg katarzis érzés. Szépen csendben beszélgetve megműtöttek, majd kaptam a mellkasomra a babát. Nincs hiányérzetem. A gyerekek tényleg nagyok, erősek voltak, én is megkaptam minden ellátást, egyszer volt komolyabb komplikáció, de azonnal kezelték. Nem lettem kevésbé anya attól, hogy nem üvöltöttem a szülő szobán a fájdalomtól.

aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A bababarát kórház azért bababarát, mert az aranyóra után is azonnal megkapod és végig veled van a baba, nem 3 óránként viszik oda szoptatni és viszik el tőled.
aug. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%

Tudom tudom nem ez volt a kérdés, de indítottak 41.héten. Nem akart megszületni. Ballont raktak fel este, 2ről 4 centire tágított, majd reggeltől oxitocin, ami a fájásokon kívül semmit nem csinált. Nem puhult a méhszájam, magasan volt a baba nem történt semmi. Délután 5kor tudtam, hogy császár lesz, mert mondták, majd hajnali 1kor toltak műtőbe, mert annyi volt a sürgős eset, hogy akkor tudtak csak vinni. Borzalmasan éltem meg az indítást és nekem a császár megváltás volt. Nagyon könnyen felépültem belőle, már aznap simán mászkáltam. Fájni fájt egy kicsit de volt már rosszabb menstruációs fájdalmam mint az.

Tudom, jobb természetesen szülni, de nekem nagyon jó élmény volt a császár meg az utána való felépülés is.

Kívánom, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd, de a császártól sem kell félni.

aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!