Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet azt jól megélni,...

Hogy lehet azt jól megélni, hogy indikàció nélkül indítanak és/vagy programcsászároznak?

Figyelt kérdés

Igazából saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, csak úgy nem engedi kiírni.

Ma tudtam meg, hogy jövőhéten, 39 hetesen szülnöm kell és örülhetek, ha nem császárral.

Egyáltalán nem ez volt a terv. Én még nem akartam szülni, a gyerekem nem akar megszületni, mindketten jól vagyunk, jó az áramlás, jó minden, teljesen zárt vagyok. Egyszerűen csak azért szednek szét minket, mert "így szokás". A kórházban, ahova tartozom, ez a protokoll.

Annyira kiborultam, hogy legszívesebben megszöknék😂



aug. 5. 18:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Hmm nekem mind a harom gyerek 40ik het utan szuletet. Az is akivel nem mentem be a doki iranymutatasa szerint.


A ket unnep kozott kertem masodvelemenyt. Konkretan a refi heg miatt akartak elore hozzni. De az abszolut rendben volt. Az alapjan vartam meg a januar 1et este 10et mikor rendes rendszeres fajasaim lettek.


Az elsonel kuka voltam es engedtem h a doki inditson mert h jaja mar 42 heten van. Mondtam h tuti nem lehet. Elmondtam miert. De h a baba merete miatt. Tul nagy nem fog kiferni stb. 1 napot szenvedtunk az inditassal. Semmi reakcio reszemrol. A gyerek nagyon is jol elvolt bent. Aztan a sok macera miatt csak elindult. De a neonatologus szerint nyugodtan maradhatot volna meg akar 1.5 hete is. Nem h penzt de kb egy akkora lebaszat kapot h ihaj. De ugye a fororvos bevedte a kollegat. Elengedtem az egeszet. De tobbet szuleszre nem hallgattam mindig volt masod velemenyem.


Amugy 3100g es 49cm volt a gyerek vagyos abszolut normalis meret.

aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Abban teljesen igazad van, hogy én is érzékenyebb lettem. Eddig semmi ilyesmi nem volt, mintha hormonálisan nem történt volna semmi, csodálkoztam is.(Menstruáció előtt se voltak soha hangulatingadozásaim.) Így a végén meg... Egyik nap azért sírtam, mert tesztelős kérdést olvastam itt, és én már soha többé nem fogok azon izgulni, pozitív lesz-e🤣

Na, de a gyerekemmel még nagyon szimbiózisban élünk. Amíg pedig legalább egyikünk nem akar ezen változtatni, ellenségnek tekintek mindenkit, aki meg igen. Főleg, ha a saját kényelmén kívül erre látszólag semmi oka.

Ha annyira elterjedt ez a "GDM-mel nem várjuk meg a kiírtat", gondolom, valaki már csak megkérdezte, ugyan, miért? Aki tudja, elárulná, mégis mi történhet abban a pár napban, ami az előtte lévő hetekben/hónapokban nem?

aug. 6. 14:29
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Nem vagyok profi de tudtommal hamarabb elöregedik a lepény, illetve az oxigénellátás is sérülhet. Valamint ha jól emlékszem, de valaki aki profi javítson ki, gdm-es kismamáknál magasabb az esély a magzati elhalásra a végén.

De nem tudom pontosan itt olvastam valahol. Amúgy elsővel éppen megúsztam én is, de másodikkal nem tudom mi lesz. 16 hetesen mennem kell már terhelésre IR előzmény miatt.

aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Diétával kezelt GDM esetén, jó anyagcsere kontrollal, magzati méretbeli eltérés nélkül nemzetközi ajánlások 39+0 - 40+6 között javasolják a terminálást.


A1 GDM with good glucose control — For patients who remain euglycemic with nutritional therapy and exercise alone (A1 GDM), we discuss the possibility of induction and the tradeoffs of induction at ≥39+0 weeks versus expectant management until 41+0 weeks. This relatively noninterventional approach is based on the favorable outcomes reported in a classic uncontrolled case series of 196 patients with class A diabetes managed this way [40]. Although clinical practice varies from institution to institution, the general consensus is that these patients should not be electively delivered before 39+0 weeks of gestation [71] or after 41+0 weeks. Timing of induction between 39+0 and 41+0 weeks is more controversial.


While a study using decision analysis found that fetal and neonatal mortality may be minimized by birth at 38 weeks of gestation, this mathematical model alone is insufficient for changing our clinical practice [72]. ACOG has opined that birth should not be planned before 39+0 weeks of gestation unless otherwise indicated and that expectant management up to 40+6 weeks is generally appropriate with antepartum testing

aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#23! Én pont azt olvastam, hogy az elöregedő méhlepény miatt javul a GDM a végére és ezt a diabetológus is megerősítette. Nekem a 36 hetesen másodfokban volt érett a méhlepény, azóta nem nézték. Az meg semmi. Olyankor már simán lehet III. Az oxigénellátás is ellenőrizhető, esetemben arról sincs szó. Azt nem tudom, hogy magasabb-e a magzati elhalás, de ha így van, az biztos nem önmagában a GDM-től, hanem az okoz valamit, ami miatt elhal. HA ezt a valamit megneveznék és elmondanak, hogy nem kiveédhető vagy nem ellenőrizhető, azt elfogadnám és egy szóval nem ellenkeznék. De ilyen himihumi statisztikákkal nem tudok mit kezdeni.

Ja, lehet, hogy gyakoribb az elhalás csak abban gondolom, benne vannak a nem kezelt esetek is, ahol rendszeresen 10-20 értékeket produkálnak, csak mondjuk nem tudnak róla, mert nem is mérik. Kétlem, hogy létezik olyan magzat, aki GDM miatt halt el, úgy, hogy a GDM kezelve volt, az étkezés utáni érték meg 5-6.

Félre ne értsd, nem rajtad kérem számon, de amíg a diabetológus elképzelhetetlennek tartja, addig az én szememben ez üres kifogás az indításra. (Holnap kell mennem diabetológushoz, természetesen át fogom vele beszélni a fejleményeket, kíváncsi vagyok, ő mit gondol erről.)

aug. 6. 16:16
 26/30 anonim ***** válasza:

Kérdező teljesen megértem. Azért ha indokolt akkor adjanak valami indokot nem csak hogy ez a szokás. Amúgy mint mondtam nem tudom pontosan miért kell hamarabb indítani, de egy kezelt gdm-mel nem hiszem hogy gond lehetne, ha figyelve van rá. Amúgy írtam már ide kérdésed alá, hogy nekem a császár jó volt az indítás meg traumatikus. Sokkal jobb, ha természetesen megindul, de persze van az az indok, amikor már tényleg indítani kellene. Mindenképpen kérd ki egy másik doki tanácsát erről.

Nem könnyű helyzet sajnos :/ ami tuti, hogy én még egy indítást nem vállalok be, császározzanak, vagy természetesen megindul de nagyon nem akart nekem jönni a baba. Ha nem kész rá akkor nem fogják tudni "kiűzni".

aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azóta, hogyan alakult végül?
aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Hú, hát volt minden. Voltam diabetológusnál. Ő azt mondta, semmi ok indításra, az meg, hogy nagyobbnak mérik, biztos nem attól van. 3 rosszabb méréstől senki nem nő meg. (Egyszer nagyon megcsúsztam és akkor volt 3 rossz mérésem, 7,7 7,7 8,3)Mi már a gyerekemmel hónapokkal ezelőtt megbeszéltük, melyik nap szülünk (a kiírt előtt 2 nappal.) Csakhogy az utolsó pillanatban 4 nappal előre hozták a kiírtat, hiába tudtuk, hogy nem az a valós.

Én ugye benne lettem volna abban, hogy az eredeti kiírt napon indítsanak, hisz "tudtam", hogy addigra úgyis megindul, szóval nem lesz aktuális. De ők pont a gyerekemmel megbeszélt nap előtt 1 nappal akartak indítani, így meg se adták az esélyt, hogy magától induljon. Kértem, hogy akkor legalább másnap, de aznap már "túl sokan voltak." Igen, kiderült, hogy az idősebb dokik, ott mindenkinek találnak okot császárra vagy indításra. Elvétve van csak beindult szülés, ezt a többi kórházi dolgozó is megerősítette.

Én azt nem fogadtam el és egy héttel később kellett mennem egy másikhoz "alkudozni". Persze, sokadmagammal, mert ugye, mindenkivel ez van. Ő még 1 nappal előbb akart és ahogy ígérték, császárt ajánlott. Közölte, hogy ez lesz, nem érdekli, mit akarok. Én nem adtam fel és hosszas tárgyalás indult. Végül ő ajánlotta, azt a napot, amikor a gyerekkel is akartunk és amit a kollégájától kértem. Abban maradtunk, hogy előző nap megyek, este felrakják a ballont és másnap indítanak. Megpróbálhatom hüvelyivel. Lehet, hogy menni fog, de szerinte inkább császár lesz a vége.

Bementem, ahogy megbeszéltük, de még a ballon felrakása előtt elfolyt a magzatvizem 😂 Felrakták azért, mert más még nem volt, de végül így is, úgy is akkor szültem volna, ahogy akartam, mert tovább elfolyt vízzel nem hagytak volna.

Na, szóval egy 20 órás vajúdás kezdődött. Elmentünk a végéig, de sajnos, nem sikerült ☹️ Pont bent volt a kérdéses doki, de nem erőltette a császárt, hagyott szenvedni. Meg se nézett, csak amikor a szülésznő, meg a másik doki szóltak neki, hogy szerintük nem fog menni. Eltűnt a méhszáj, de nem ment lejjebb a gyerek, hiába próbáltam. Szóval császár lett a vége. Persze, akkor már nem vitatkoztam, tudtam, hogy nem tudnám megszülni, fölösleges kínlódni tovább. Egyébként is nagyon kimerült voltam már.

Egy kis óriás bébim lett. Ilyenkor GDM esetén mindig feltételezni kell, hogy attól, de lehet sima genetika is. Szerencsére nem találtak semmi arra utalót, ugye mérték a cukrát protokoll szerint, tökéletes volt és egyébként is teljesen egészséges 😁

Már itthon vagyunk. Szomorú vagyok, hogy nem sikerült hüvelyivel, így aranyóránk se volt, de tudom, hogy mindent megpróbáltam.☹️

aug. 25. 20:37
 29/30 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy végül nem sikerült (én nem vagyok császárellenes, de mikor x óra kínlódás után bedobták nekem is a sürgősségi császár-témát, akkor már rosszul érintett, mondván ha már eddig hagytak szenvedni...)


De remélem, rendben van veletek minden, emiatt meg szerintem ne érezd magad rosszabbul.


Amúgy hova tartozol, ahol ez így megy?

Csak azért kérdezem, mert nálunk meg pont az ellenkezője van, foggal-körömmel ragaszkodnak a természethez...

aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

#29! Hát, a szülésznő végig biztatott, hogy meglesz és úgy alakult, hogy pont az orvosom volt bent(terhesgondozásra nem hozzá jártam, csak előtte) és ő is hagyta volna hüvelyivel. Amikor már ők kérték a főorvost, hogy nézzen meg, szerinte mi újság, tudtam, hogy nincs értelme. Egyrészt ők nem erőltették volna a császárt, nem is szólnak neki, ha nem látják, hogy nem állunk jól, meg akkor már nem tudtam nem észrevenni, hogy bő fél órája mondták, hogy eltűnt a méhszáj és azóta nem haladtunk semmit. Számomra is nyilvánvaló volt. A főorvos se azt mondta, hogy irány a műtő, hanem, hogy nézze, majdnem egy nap eltelt, mióta itt van a szülőszobán. Meddig akar még szenvedni? Meg megnevezte az okokat, amiért nem sikerülhet.

Nyilvánosan nem írom meg, melyik kórház, de ha rám írsz privátban, igen.

Nem hibáztatom magam, meg mást se. Senki nem tehet róla, hogy így alakult, csak amikor nehezebb percei vannak a babámnak, lelkiismeret furdalásom lesz, hogy biztos ezért.

aug. 25. 22:13
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!