Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet azt jól megélni,...

Hogy lehet azt jól megélni, hogy indikàció nélkül indítanak és/vagy programcsászároznak?

Figyelt kérdés

Igazából saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, csak úgy nem engedi kiírni.

Ma tudtam meg, hogy jövőhéten, 39 hetesen szülnöm kell és örülhetek, ha nem császárral.

Egyáltalán nem ez volt a terv. Én még nem akartam szülni, a gyerekem nem akar megszületni, mindketten jól vagyunk, jó az áramlás, jó minden, teljesen zárt vagyok. Egyszerűen csak azért szednek szét minket, mert "így szokás". A kórházban, ahova tartozom, ez a protokoll.

Annyira kiborultam, hogy legszívesebben megszöknék😂



aug. 5. 18:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell elfogadnod az indítàst. De èrdemes mindig vinni magaddal tanút, mindent ìràsba kèrni. Simàn hazudoznak össze-vissza. Esetleg màsik kórhàzba ,,beesni" szülni, mikor megindul.

Magyarorszàgon nincs bababaràt kórhàz. A cím elnyerèsèhez megadott cèlokat el kène èrni, ès külsős csaoat akkreditàlja. A bababaràtsag a gyerek szüles utàni biztonsàgàròl, es a szoptatas tàmogatottsagàròl szòl. Anyabaràt kórhàz az, amire cèloztàl. Anyabaràt kórház mèg sosem volt Magyarországon. Az anyabaràt kórhàz cím elérèsèhez magasabb szinten kéne biztosítaniuk a szülès közbeni biztonsàgot és bababaràtnak is kène lenniük.

aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

Elozo terhesseg csaszar volt de 6 eve.

A doki dec 23. kozolte h amugy veszelyeztetet terhes vagyok es dec 24. reggel 7re var mert szulunk. Kozoltem h nem! Karacsonykor nem szulok!ax akkor ha a gyerek elindul. Engem var otthon 2 gyerek ergo a karacsonyt nem fogom korhazba tolteni. Nagy nehezen beleegyezett h akkor legyen dec 27.

Januar 1. Ejjel megjelentem h 3 percesek a fajasok es azulnek. Ponz o volt ugyelwtben. Kb leajult h maga mit keres ot??? Mondom szulnek... Jan 2 lett meg a baba. Egeszseges vidam kivallo lepessegekkel.

aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén szólva nagyon sz*rul éltem meg. Azért indítottak, mert betöltöttem a 41. hetet. Első nap még visszautasítottam, második nap uh és jajjgatás, hogy túlérett lepény, kevés magzatvíz, nagy a rizikó, indítani kéne. Én akkor már annyira el voltam fáradva pszichésen a várakozástól és a mindennapos ctg-től, hogy eszembe sem jutott másod véleményt szerezni valahonnan. Amúgyis honnan!? Illetve nyilván a lelkiismeretem nem engedte, hogy "veszélyeztessem" a babámat, bár gondolom ez csak amolyan nyomás helyezés anyukára...

Én bőgtem előző este, meg aznap is egésznap. Szerintem 15 km-t, meg 40 emeletet megjártam, hátha elindul magától, de semmi. A kórházba is úgy mentünk be, hogy én bőgtem, a férjem meg húzta utánam a bőröndöt, nem is értette a nővér aki felvett. :)

Természetes úton született a lányunk, de minden létező beavatkozással. Nagyon nem volt jó élmény.

Most 36 hetes terhes vagyok és nagyon drukkolok, hogy magától menjen minden.

Egyébként a legjobb barátnőm végig természetes szülésre készült, majd besétált egy átlag ctg-re 38. héten, ahonnan konkrétan átkísérték a műtőbe császárra. Nem tudom melyikünké volt szebb élmény. :D Ő is nagyon nehezen élte meg...

aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Nekem nem a császárral van bajom, az már csak hab a tortán. Semmi, de semmi nem indokolja, hogy erőszakkal szeétszakítsanak minket egymástól. Marhára nem szeretnék még szülni, de inkább szülnék holnap, ha a gyerekem úgy döntene, mint egy hét múlva egy kívülálló szavára, olyan érvvel, hogy azért, mert csak.

Már most szaranyának érzem magam, mert olyan, mintha nem állnék ki a gyerekem mellett. Ő nem akar még jönni és én hagyom, hogy kiszakítsák belőlem, csak mert náluk úgy szokás.

Egész nap bőgtem. Soha nem veszélyeztetném őt, ha lenne egyetlen indok is, ami miatt úgy biztonságos neki, de nincs!

aug. 5. 23:40
 15/30 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon megértelek téged és együttérzek veled. Engem is riogattak indítással, mivel az orvos a terhesség elején hiába látta, hogy majdnem egy héttel kisebb az embrió, mint az utolsó menzesz szerinti hivatalos időpont (mindig is hosszabb ciklusom volt, amit jeleztem is neki természetesen) nem változtatott a szülés várható dátumán...őrjítően dühös voltam a hányaveti orvosokra, az egész idióta rendszerre és többször is kihangsúlyoztam, hogy nem leszek hajlandó elfogadni egy felesleges indítást, ami sajnos nagyon sok esetben felesleges császárba torkollik. Nálunk "szerencsére" csak betöltött 41. Héten indítanak, az én babám pedig 40+6-on (valójában pontosan 40 hetesen) úgy döntött, hogy megszületik. Mindenképpen kérjél valódi indoklást az indításra, az "ez a szokás" egyáltalán nem elfogadható. Ha ilyet nem tudnak szolgáltatni, mondj nemet! Ezt bármikor jogod van megtenni.
aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%
Nem ertem, felnőtt nő vagy , egész napos bőgés helyett inkább nézd meg hogy mik a jogaid. N E M Csinálnak semmit amit nem hagysz jóvá ! Ez nem úgy működik hogy a 39. héten bevisznek a szobába le költöznek és megindítják a szülést. Felnőtt nő vagy , ismerjed már a jogaidat !
aug. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem. Ha ennyire biztos, hogy nincs indikációja, és napokat bőgsz miatta, akkor utasítsd el, oszt kész.
aug. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ezekert mem mentem be dec 27sem a korhazba 'szulni" tuti kitalatak volna valamit h kikenyszeritseg a gyereket.


3 gyerek volt igy azert mar volt tapasztalat h mi hogy zajlik.

aug. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#16,#17! Viccesek vagytok. Nyilván nem gondolom, hogy miközben gyanútlanul tévézek otthon, rám törik az ajtót és kiveszik a gyerekem.🙄

Nem napokat bőgtem, írtam, hogy tegnap tudtam meg és kaptam sokkot.

Ha jóindulatú vagyok, akkor nem azt feltételezem, hogy a nyári szabadságolások alatt NEKIK kényelmesebb a tervezhetőség, mintha csak random, beesnek nők szülögetni, hanem azt, amit mondanak, hogy a baba érdeke, hogy 1 héttel előbb megszülessen.

Ha viszont tapasztalan és laikus is vagyok, akkor feltételezem, hogy abban az 1 hétben történhet olyan komplikáció, amit el akarnak kerülni. Mivel pedig én nem tudom megvizsgálni magam, ha nem csinálnak abban az 1 hétben vizsgálatot, akkor én nem valós eredmény alapján hozok döntést. MOST nincs indikációja, de ha ő orvosként tudja, hogy 2 nap múlva a GDM miatt lehet, akkor a fair play az lenne, hogy 2 nap múlva megvizsgál és annak eredménye alapján dönt és fogadhatom vagy utasíthatom el. Ha AZT nem fogadom el, akkor igen, írassa alá és igen, vessek magamra, ha baj van.

De az nem fair play, hogy az alapján hozok egy döntés, hogy NINCS indikáció és ha közben lesz, akkor nem tudhatok róla, noha ő tudta, hogy várható, de nem vizsgált meg. Mert én nem az indítást utasítom el, hanem az indikáció nélküli indítást! Nem mindegy. Így tudnak manipulálni, hiába ismerem a jogaimat. Attól, hogy jogom van elveszíteni is a gyerekemet, még nem az a cél.

Válaszokat akarok, nem annyit, hogy aláírja vagy nem írja alá.

Pl.arra a kérdésre, ha ez a baba érdeke, miért nem ez a protokoll egységesen. Ahol megvárják a kiírtat, ott ezek szerint direkt veszélyeztetik a gyerekeket?

Ha min.8hete GDM-em van és nem okozott problémát (ha okozott, akkor nyilván nem lenne értelme indításról beszélni, hisz nincs mit megelőzni, a probléma már kialakult), mi az a konkrét biológiai ok, ami miatt a kérdéses 1 hétben pedig okoz?

Nem volt még alkalmam visszautasítani, mert nem beszéltem még a főorvossal. Annyi történt, hogy a tájékoztattak, a következő NST után be kell mennem hozzá megbeszélni az indítás időpontját, mert náluk nem lehet megvárni GDM-mel a kiírtat. 39hetesen indítás.

aug. 6. 08:20
 20/30 anonim ***** válasza:

GDM-mel a legtöbb helyen nem várják meg a kiírtat. Ott várják meg, ahol problémamentes a terhesség, csak nem akar elindulni. Tehát kb. teljesen ugyanaz a szitu, mint nálad, csak még annyi indok sincs.

Ha menned kell főorvosi találkára, neki tedd fel a kérdéseidet. Pl. azt is, hogy van-e következménye, ha elutasítod az indítást!? Hiába mondják itt, hogy "jogod van", azért valljuk be az orvosok nagyobb fegyvertárral rendelkeznek és 3 perc alatt leszerelnek. Nagyon nagyon tudatosan ki kell állni a nem mellett, ami nem könnyű, ha már kikiáltanak szemtől szembe kb. egy ön és közveszélyes szörnyetegnek, aki veszélyezteti a gyerekét. Amíg ott nem találtam magam a megingathatatlan indokokkal szemben, addig én is azt hittem, hogy ki állna ki magukért, ha nem én!? Amikor viszont olyan érvet hoznak, ami megfordítja mi is a helyes "kiállás magunkért", akkor csorbul az ellenállás, na...

Amit tehetsz, hogy résztveszel a konzultáción, elmondod, hogy nem szeretnéd és kérsz másodvéleményt egy másik orvostól. Az fontos, hogy az adott kórháztól független legyen, de alapvetően az a baj, hogy a legtöbb orvosba bele van kódolva, az "inkább menjünk biztosra" hozzáállás.

Most az a tudat nyugtat meg, hogy bár mély nyomot hagyó nap a gyermekem születése, egyetlen nap. Fontosabb, hogy utána egészségesen itt legyünk egymásnak nagyon hosszú évekig. Ettől még szomorú persze, hogy az ember elszenvedő alanya a szülésének. Most tudom, hogy támogató, jó kezekbe, szerető közegbe érkezem (magán), így a tudatot is könnyebb elviselni, hogyha esetleg protokolláris indításig jutunk, legalább ilyen környezetben történik. Az elsőnél engem az is nagyon frusztrált, hogy teljesen idegen emberek közé mentem teljesen idegen helyre és a harmadik szülésznővel szültem mire eljutottunk a kitolásig. Már a nevét sem tudtam megjegyezni.


Még azt is kiemelném, hogy én szülés előtt extra érzékeny lettem az előző terhességemnél és most is kezdődik. Olyan gondolatokon zokogok, hogy tudom, hogy normál fejjel azért ez ennyire nem érné el az ingerküszöböm. :) Ezek közé tartozik néha némi pánik is, hogy úristen én még nem készültem fel a szülésre, nem akarom, jézusom lesz egy babánk, úristen mit fogok vele kezdeni... Mostmár becsatlakozik a bűntudat a nagyobb gyerkőccel szemben is. Szóval azért tudomásul kell venni, hogy az agyunk rátol ezekre egy lapáttal és 1-2 év múlva, tiszta fejjel már lehet közel sem zaklat fel annyira, hogy indították a szülésedet, mint amennyire az esemény előtt/alatt.

aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!