Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Szerintem tényleg van olyan anyuka, aki NEM akar sokáig szoptatni, mert egyszerűen nem okoz neki örömet a totyogó, beszélő gyereket szoptatni (esetleg az újszülöttet sem) és nem irigykedik a másikra, pusztán más véleményen van, a témánál maradva. Én nem szoptattam sokáig, sosem irigykedtem azokra, akik igen. Amíg a babám szopizott, marha büszkeséggel töltött el, amikor tápos lett, akkor örültem, hogy végre a szexuális életem ismét a régi lett (fél éves korától, amúgy egy éves koráig volt tervezve, de nem csináltam belőle nagy ügyet. Tovább amúgy sem terveztem a szoptatását).

Szóval szerintem ez inkább azon múlik, ki hogy éli meg, milyen az önmagához való viszonya. Aki szoptatni akar, hát szoptasson, aki tápot adni, hát adjon.

Nálunk elég sok probléma fölmerült (csipő, szívprobléma, hörghurut, tüdőgyulladás), szóval mindig más probléma lekötött, minthogy a tápon agyaljak, ha már a babámról volt szó.

2011. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
Ez már kezd a legalja lenni, sajnálom, hogy belementem.
2011. ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

Mikor lett a legalja? Mikor megírtad mekkora a cici, derék, popsiméret? Szerintem az volt a legdurvább pont.. Egy feltételezést megragadtál, a többi részt nem olvasva el, és jöttél a méreteiddel, meg hogy irigykedjenek. (Teljesen lényegtelen szerintem amúgy, hogy 85-ös mellbőség óriási vagy lapos vagy, a testhosszod, a súlyod, az arcod milyensége, hacsak nem egy önértékelő tanfolyamon üldögélsz és az a feladat, hogy beszélj magadról.)

Ne haragudj, de ez szerintem nem intelligens emberhez illő magatartás vagy valóban önbizalomhiányod van EGYÉB okból, - most megemlíthetném a házaséletet, a munkahelyi szerepet, a családdal való viszonyod, az életkoroddal való megbékélést, de isten ments, hogy jöjjél azzal, hogy hány orgazmusod van a héten, hány éve vagy a cégnél stb. -, ezért ugrassz az ilyen feltevésekre.

Ez nem számok játéka, ahogy az alakkal való elégedettség sem. Hiszen van, aki ennél több mellbőséggel is laposnak tartja magát, és ilyen csípőmérettel is daginak. Szóval itt nem számokról van szó, fölösleges erre sorokat fecsérelni, kérkedni.

2011. ápr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy nem szóltam többé hozzá, de én csak ámulok és bámulok. Hirtelen azt sem tudom már, mi volt a téma, amit én indítottam, mert mindenféle ciciméreteken megy a vita. Megáll az eszem!

Én csak azt akartam, hogy ne csesztessük egymást.

Ha valaki tanácsot kér, segítsünk(ha akarunk) és a kérdésre válaszoljunk, ne vitázzunk.


Egy valamit viszont mégiscsak szeretnék hozzászólni, bár nem a kérdésemhez kapcsolódik.


Lehet xStefix szimpatikus vagy unszimpatikus. De mindig segítő szándékkal teszi. Ezért szól hozzá.Különben mit érdekelné őt, hogy egy másik számítógép oldalán milyen problémája van egy Anyukának?

Én sem értem, hogy van ennyi ideje. Mindenkinek arra van, amire fontos. Neki persze, hogy fontos, ha erre a pályára készül. Máris többet ér, mint rengeteg tapasztalt védőnő.

A stílusa pedig teljesen rendben van. Csak így lehet. Különben személyeskedne.

Szerintem ő itt "gyakorol" a szakmájára és ezúton gratulálok neki, mert nagyon ért hozzá! Becsüljétek meg, hogy valaki itt "ingyen" ad nagyon hasznos tanácsokat!


Szerettem volna, hogy lássátok: nekem is szívügyem a szoptatás, nem akarok tápszert adni a babámnak. Ha gondom lesz a szoptatással, mindent meg fogok tenni, hogy mégis tudjam szoptatni a gyermekem. Bármit megtennék!

De ez én vagyok, más meg más.

Akartam, hogy lássa mindenki, anyatej párti vagyok ízig-vérig, mégis szeretnék békét azon Anyukákkal, akik tápszerrel táplálják a babájukat.

2011. ápr. 27. 16:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!