Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
0%
Főleg stefix, aki úgylátszik az egész napját a szoptatás témánál tölti. A gyerekeddel foglalkozz.
2011. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de nem értem miért kezdtétek most ki xStefix-et? Függetlenül attól hogy kinek mi a véleménye ebben a témában de azt el kell ismerni hogy ő sosem alpári stílusban fejti ki a véleményét, senkit nem sérteget, degradál és ítél el, és mindig segítő szándékkal van mindenki felé aki ezt hajlandó elfogadni. Szerintem ez jóval több mint amit az ide írogatók 90%-áról el lehet mondani. Neki van egy meggyőződése, ez igaz de nem akarja ráerőltetni senkire mindenáron az akaratát, tényleg csak segíteni szeretne. Ha valaki beléköt az már tényleg csak komoly frusztráció eredménye lehet, más okuk nem lehet rá.
2011. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
Elég "érdekes helyzet": a kérdező összebékítő szándékkal indított a témát, és ez lett belőle...
2011. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 xStefix ***** válasza:
Mindig ez lesz belőle, mert mindig vannak/lesznek olyanok, akik nem tudnak higgadtan beszélni egyes témákról. :-S
2011. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

xStefix sem agysebésznek készül vagy atomfizikusnak, az biztos, de szegény nyomja amit kell, amit tanítanak neki, amit utánaolvas. Biztos jóindulat vezérli, csak néha kötekedésként hat.

Nyilván neki és sok hosszan szoptatáspártinak is meg vannak a saját gátlásai, ami gyakran az alakjukkal kapcsolatos vagy egyéb okból eredhet az önbizalomhiány, ezért muszáj valamivel erősíteni azt a vonalat, hogy igen, ők nagyon jók. Nincs ezzel semmi baj, a tápos baba anyukája sem nagyon rossz ember csak ugye azért egy hajszálnyival mégis rosszabb a hosszan szoptatónál..

2011. ápr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, te mivel foglalkozol, kedves kritikusom, de gyanítom, hogy a tudásod egy részét te is tanulva, olvasva, nálad képzettebbektől gyűjtötted össze. Én is. Más részét meg a saját gyakorlatodban. Én is.


Nem kötekszem, de a véleményemet én is leírhatom talán. Ha már te is, ilyen kellemes stílusban.


És igen, valóban, én nem az a fajta ember vagyok, aki hetekig együtt sír a másikkal, pláne még akkor és azután is, amikor már nincs szükség ilyesmire. Én is igyekszem empatikus lenni és meglepő módon még némi tudomásom is van arról, kb. min megy át egy tápszerező anyuka; bár nekem sikerült anno "visszajönni". De pontosan azért, mert megjártam mind a két utat, tudom, hogy miről beszélek és nem véletlenül írom, amit. Én inkább gyakorlatiasan próbálok gondolkodni. Együtt sírással és vállveregetéssel önmagában még nem oldódik meg egy szoptatási probléma sem. (De tény, hogy ezek is nagyon fontosak hozzá.)


Most ez nagyon beképzelten fog hangzani, de azért leírom: együttérzést bárki tud bárkinek adni, de hatékony tanácsot már nem biztos. Én úgy látom, hogy a legtöbb tápszeres anyuka megkapja itt a többiektől azt a lelki támogatást, nyugtatást, amire neki szüksége van ahhoz, hogy újra magára találjon a kudarca után. Úgyhogy én nem elsősorban ezért vagyok itt, nem ezt látom feladatomként. Mivel nekem leendő szakmám is ez a terület, muszáj vagyok időnként kellő távolságot tartani és objektíven (kifelé talán úgy tűnhet, érzelemmentesen) kezelni az egyes történeteket, különben egy csomó fontos dolgot nem tanulhatnék meg.


És vége az offomnak, elnézést.

2011. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
Mi a gond a hosszú szoptatósok alakjával?Nem értem.Szeretnéd olyan alakod legyen mint nekem.És nem beképzeltségből írom.
2011. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

Az volt odaírva, hogy VAGY! Tehát nem feltétlen alakkal kapcsolatos, de ez szövegértelmezési kérdés. Nem gondolom, hogy bárki alakját irigyelném, csak sokszor olvasni olyat, hogy sokáig szoptat valaki, de várja a végét a kilók lefaragása végett.

Örülök, hogy ilyen elégedett vagy, de mondok valamit, aki azt írja, hogy az ő alakját irigyli valaki, az bizony beképzeldt..

Nincs semmi gond vele, sok szép beképzelt nő van, és bizonyára Te is közéjük tartozol (szerencsére nem ronda beképzelt vagy). És mondok még egy szomorúságot, nem tudom milyen vagy, hacsak nem 180 cm, 100-as mellbőséggel, Sissi hercegnőnyi derékkal, hosszú combokkal, KOCKÁS izmos hassal, és hozzá egy bájos 18 éves Priscilla Presley arccal, nem, nem irigyellek, bocsi.

2011. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
Tényleg szövegértelmezési problémád lehet neked is.Itt hosszú szoptatósokról van szó.Sokan azt hiszik,hogy azért mert valaki szoptat 3 évet,attól rögtön mázsás lesz.Pont az ellenkezője igaz.Sok tápszeres anyuka irigyelheti egy hosszú szoptatós testét ,mivel a szoptatás fogyaszt.Erre értettem.
2011. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

Kezdi kiverni nálam is a biztosítékot, ami itt megy. Először a személyeskedő sértegetés, aztán meg az az ostoba előítélet, hogy a hosszan szoptató anyukáknak rossz az alakjuk.


Még annyit, hogyha Neked tényleg a focilabdányi keblekkel megáldott zsiráf a szépségideálod, akkor az ízléseddel is komoly gondok vannak.



Kérdező, sajnálom, hogy a legjobb szándékaid ellenére is ez megy...


Egy 50 kilós hosszan szoptató, akinek 85-60-90-es méretei vannak és KOCKÁS a hasa.

2011. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!