Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy ebben a kérdésben a büdös életben nem lesz béke és egyetértés, mert mindkét tábor körme szakadtáig ragaszkodik az igazához. Az is baj hogy egyesek szörnyen alpári, provokatív stílusban írogatnak amitől már kinyílik az ember zsebében a bicska. A másik baj pedig hogy sokan túl érzékenyek és felvesznek minden sértést ami vadigenektől érkezik tök ismeretlenül. Szerintem nem kell foglalkozni mások véleményével, senkinek semmi köze hozzá hogy te hogy táplálod a gyerekedet, ha te mindenki véleményét magadra veszed akkor idegroncs leszel (mint ahogy itt sokan azok is).
2011. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
Ja és annyit még hozzá tennék hogy számomra pl nem jelent "elszúrást" az hogy nem szoptattam 2évig a WHO ajánlása szerint és nem vittem tűzön-vízen keresztül a szoptatást a saját fizikai, mentális egészségem épségének a rovására is. Lehet hogy ettől megvetendő, sz*r embernek tartanak egyesek de engem ez nem érdekel.
2011. ápr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek... engem sStefix válaszai kiborítanak. Sokszor úgy érzem, hogy mondja a szokásos kliséit, ami minden La Leche Liga oldalon ott van, de ennél többet nem... csak hogy aludj együtt, szoptass reggeltől estig stb. És nehezen fogadja el (ha el tudja, hogy valakinél nem válik be!).

A mostani hozzászólásai között is ott van, hogy a tudatlanság okozza meg önbizalomhiány. Hát tudod.. Képzeld nekem mindkettő akkora volt, hogy csak na. Természetes volt, hogy igen, lesz tejem és kaptam segítséget, szoptatási tanácsadótól is, mikor mégsem volt elég a tejcsi... és honnan tudtam? Onnan, hogy igen, egész nap sírt éhesen, és fogyott folyamatosan újszülöttkorától 2 hónapos koráig. Nekem ne mondja senki, hogy nincs rossz (attól rossz szerintem, hogy a zsíros rész kevés jut bele, mert az hátul van, és nem tudja a kicsi kiszívni, a fejéstől meg begyullad a mell, még ha szakember is végzi.. van ilyen...) meg nincs kevés tej. Igen, van, és ezt úgy érzem, mintha nem lehetne elfogadni.

Meg ez az allergia-beteg dolog is kiborít. Ez oda van írva mindenhova, azért, hogy folyton lessem a gyerekem, hogy jaj, mikor jönnek ki az allergiái, mivel gyakran náthás, félek, hogy a táp miatt ilyen beteges (persze így magamat korholhatom). Olvastam a LL Liga lapján, hogy az egész bélrendszerét már elrontottam azzal, hogy kapott tápot. Szóval... igen, sz*r érzés nagyon. Mintha megbélyegezve lenne a gyerekem és mindent ennek tudok be, hogy kevés volt a tejem és kapta a hülye tápot is. Ami kellett, mert már már olyan vézna volt, hogy a szopitanácsadó is csak nézett és azt mondta, hogy ő nem mondhatja, hogy pótoljak, de szerinte azért kérdezzem meg az orvost...

2011. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Azon gondolkodtam, hogy vajon a tirpákság téma függő-e.

Szerintem nem, aki a szoptatás - tápszer témában "undok" az más témában is az.

De a szoptatás sokkal érzékenyebben érint minket.

Bevallom, nekem is nagyon fáj, hogy bár magamról azt gondolva, hogy mindent elkövettem, csak 4 hónapos korukig szoptattam a gyerekeimet, utána elfogyott a tejem, 5 hósan már nem ismerték fel a cicim. a nagyobbik másfél éves koráig, a kisebbik még mindig (9hós) köztünk alszik. igyekszem pótolni a cicit.


xStefix válaszait én is vadászom/tam, nekem is ő segített tanácsaival.

2011. ápr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
35%

Egyetértek, pont az ilyen xStefix féle okoskodó (google-bajnok) anyukák miatt érzik pocsékul magukat akik nem tudnak szoptatni.

PErsze egy saját gondolata sincs a dologról, csak jön ezzel az ál-tudományos blablával.

2011. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
Én 80%-ban szoptatom a babám, de sajnos estére teljesen elfogy a tejem. Szedek folyamatosan homeós tejserkentőket, teát, alkoholmentes sört, stb, de sajnos nem sokat segítenek, szerintem csak szinten tartják ezt a mennyiséget. Így éjjel tápszert kap a babám. (2x) Engem is bánt kicsit, de rengeteg baba felnőtt tápszeren, egy csepp anyatej nélkül, és makk egészségesek. Tényleg senkinek, semmi köze ahhoz, hogyan táplálom a gyerekem, ez olyan, mintha a nevelésembe szólnának bele. Az meg, hogy valaki több évig szoptat, hááát, én mindig is furának tartottam hogy már beszél és jár a gyerek, kinn az összes foga, és szopik. Tudom, egészséges, de én inkább lefejném a tejet és úgy adnám oda neki, vagy belekeverném az ételébe, nem szoptatnám. Ez az én véleményem. uff
2011. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 xStefix ***** válasza:
66%

Névvel nyilván jobban ki lehet emelni azt, akit kritizálni akarunk, de azért köszönöm az említést.


Én örülök annak, hogy már legalább egy tucat fórumos "anyukám" van, akiknek mégis tudtam valamennyire segíteni a szoptatás folytatásában. Ez nekik is jó és nekem is.

Arról meg szerintem nem én tehetek, hogy az itt olvasók egy része a legalapvetőbb szoptatási ismeretekkel sincs teljesen tisztában (ahogy anno én se!), és ezért pl. én is sokszor ugyanazokat a dolgokat vagyok kénytelen ismételgetni, amik mondjuk épp a Liga oldalán is vannak. Nem mindenki jut el szakképzett tanácsadóig/tanácsadásig, mielőtt ide ír, úgyhogy (számomra, a saját pozitív eredményeimet látva) talán nem olyan nagy baj, hogy én IS segíteni próbálok annak, aki kíváncsi a mondandómra. Idézni sem szószerint szoktam, hanem egy adag saját tapasztalatot is igyekszem hozzátenni, ha van. És próbálok célirányosan a kérdésekre válaszolni, nem mondjuk a saját szopis élményeimről mesélni minden egyes kérdésnél, ahogy néhányan mások (ami megint nem baj önmagában).

A stílusomat már inkább lehet véleményezni, ha épp ez a cél - de ez meg mindenkinek egyéni. Én szakmailag is foglalkozom a szoptatással és egyébként is értelmiségi területre készülök, ezért alapból próbálok egy kicsit pontosabban fogalmazni, "magasabb" nyelvezetet használni, amikor írok. (Kérem ezt nem félreérteni.) Meg alapból is ilyen vagyok. Az írott szó tovább megmarad, mint az élőszó, úgyhogy nekem nem mindegy, hogy mit hogyan hagyok magam után.


És végül: a tanácsadók, szakemberek sem istenek és mindentudók. Mindenki számára világos, hogy VANNAK olyan esetek, amikor tényleg nincs elég tej és muszáj más utat választani. Nem tudom, ezt miért kell mindig felemlegetni, mintha egy szakember vagy akár egy laikus ezt nem értené.

Amit viszont fontos különbség és szerintem nem mindenkinek jut eszébe: egy szakember több mindent tud és lát a folyamatról, olyan részleteket, összefüggéseket is ismerhet, amit más kevésbé hozzáértő sokszor nem. Magyarul, tudja, hogy sokkal szélesebb (lehet) a paletta, ami még belefér a normálisba, mint ahogy azt egy laikus gondolná. Sokkal tovább el lehet menni a szoptatási próbálkozással, különböző módszerekkel, mint ahogy azt sokan gondolják. Erre szeretnének/szoktak utalni a tanácsadók is minden egyes javaslatukkal, úgy gondolom. - De világos, hogy mindennek van egy vége valahol. Csak, szerintem, nem mindegy, hogy hol és mikor.

2011. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

Én féltem,hogy jaj nem fogok tudni szoptatni. De szerencsére tudok,lassan 1 éve. S mostanában kezdtem el azon gondolkodni hogy adnék tápszert este a lányomnak,hiszen este 11kor alszik el. Probáltam s nem fogadja el,cicin alszik el. Annyit meg nem eszik hogy elég legyen. Ma is pl 3kanálnyi pépet evett(Milupa vaniliás tejpép) meg 2szelet krumplit sonkával és tejföllel. Szóval,jó lenne ha elfogadná de nem...

Pénteken lesz 1 éves a babócánk. S még napi 4-5 alkalommal szopizik

2011. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

Megint ez a téma,de jó,lehet tanulni belőle.Előre bocsátom,hogy nem vagyok szoptatási tanácsadó,de próbálok segíteni azokon,akiknek szükségük van segítségre.

Úgy gondolom,ha egy anyukának fogytán a teje,vagy már a kezdeteknél gondok vannak,akkor meg kell keresni az okot,ami nem könnyü.

Én nem szoktam rögtön azt tanácsolni,hogy fejj,orrvérzésig.Barátnöm esetét említeném.Felhívott,hogy kétségbe van esve,fogy a teje.sokat beszélgettünk,aztán volt egy olyan mondata,hogy tudja vele van a baj.

Kiderült,unja a szoptatást,akkor 3 hónapos volt a babája.

Megbeszéltük,nem ítéltem el,egy hónapig fejtem és fagyasztottam a babájának a tejet.

Azt mondta,jó érzés volt,hogy nem ítélkeztem,én akkor már több mint egy éve szoptattam.

Gyakrabban volt beteg az övé az biztos,de nem gondolom,hogy pont a táp miatt.Abból kiindulva,hogy ö mondott le a szoptatásról,nem egy agyonféltő anya,emiatt náluk nem jelent gondot,ha valaki épp influenzásan hozzájuk megy.

Én nem ítélek el senkit szoptatás miatt,akkor sem,ha tudom lehetett volna segíteni.

Azt sem ítélem el,aki úgy gondolja,ciki egy járni ,beszélni tudó kisgyereket szoptatni.Valamikor én is úgy gondoltam,sőt az 1 évest is nagynak tartottam a cicizéshez.Nem vagyok tápszer ellenes,mikor kell,akkor nincs mese.

Egyetlen dolog viszont felháborít,mikor azt mondják"te ezt nem csinálod jól"

Ne sértegessük egymást,inkább próbáljunk meg tapasztalatainkkal másokon segíteni.

Ami Stefixet illeti,azért ír jókat,az egy másik dolog,hogy ő nem fogadja el,azt,hogy nincs tej,vagy valami miatt nem lehet szoptatni.Ez kb olyant mint mikor az MLM-ek azt mondják,hogy sikertelen ember nincs,csak olyan aki a siker elött feladja.

2011. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Én nem olvasok végig minden kommentet, csak idebiggyesztem a saját mondókámat, hátha érdekel valakit. :)


Én büszke vagyok, hogy 15 hónapig szoptattam, de csendben örültem, sose dicsekedtem vele, és abszolút nem érdekel, más mivel eteti a gyerekét. Eleinte féltem, hogy kevés a tejem, 6 hónapos korában még egy doboz tápszert is vettünk, amit a babám azonnal kihányt, nem volt kérdés, hogy szopi párti a gyerek. :) De sose idegenkedtem a tápszertől, és szerintem a többség így van ezzel. Csak az szól, aki vitázni akar, amúgy szerintem ők sincsenek róla meggyőződve, hogy baj lenne a tápszerrel. Csak jó kötekedni. Ha nincs tej, valami kell a gyereknek, nem? Én sose gondolkodtam rajta, hogy más miért tápszerrel eteti a gyerekét. A lényeg, hogy egyen. Később se lesz belőle hátránya, nem értem miért szidják a tápszert. Én csak 3 hónapos koromig szopiztam, aztán nem volt tápszer, hanem a pacsmagok jöttek, és egészséges, boldog felnőtt vagyok. Se allergiám, se betegségem nincs. Gyakorlatilag olyan erős a szervezetem, hogy egy szavam sem lehet. :) Statisztikákra nem kell alapozni. És mások véleményére sem. Hamar lemegy az első év, és már senkit nem fog érdekelni, hogy mivel eteted a gyerekedet. Nálunk már vége a szopinak, és nem is érdekel, ki mit hogy csinál. :) Más is túljuthatna ezen a témán.

2011. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!