Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

xStefix-el egyetértek. Kicsit elragadtattam magam, hogy ne mondjuk el a véleményünket, ha valaki elszúrt valamit. Csak sokszor annyira maga alatt van néhány tápszerező anyuka és nagyon sajnálom őket.

Bár nekem sikerült a szoptatás, de belegondolok, belebetegedtem volna , ha nem. Amúgy szerintem is hozzáállás kérdése, de lehet, h alkati is. Hiszen nem ismerhetjük a másik testét, csak a sajátunkat.

2011. ápr. 8. 15:16
 12/64 anonim válasza:

Én most elgondolkodtam ezen a kérdésen, bár eddig még nem akartam hozzászólni a témához. Egyébként felháborító és nagyon rosszul is esik annak aki szeretett volna, de nem tudott szoptatni és ez már a sokadik kérdés ebben a témában, hogy ezen mindig van mit rágódni. Örüljön aki tudott és tud is, aki meg nem az nem és kész. Ha ezen a dolgon itt összevesznek századszorra, akkor is rosszul fog esni, nekem már csak az is elolvasom a válaszokat, de többet biztos nem teszem. A tápszeren is felnő mondattól már rosszul vagyok. Mert hányszor mondták ezt nekem, meg se tudnám számolni. És volt hogy azt válaszoltam igen, szopizik csak hagyjanak békén már. Igen, 2 hetes korától kapott csak tápszert és lám növöget, lassan 2 éves, semmi baja, egészséges. Utólag én is rájöttem mi lehetett a probléma, remélem a kistesónál sikerülni fog a szoptatás. De talán már nem fogok így kiborulni ha nem.

És igen legalább az anyáknak kéne megérteni egymást, segíteni, nem leszólni egyből a másikat.

Nagyon remélem több ilyen kérdés nem születik, csak sok egészséges kisbaba, akinek úgyis az ő anyukája lesz a legfontosabb a világon, akár tápszeren, akár anyatejen cseperedik.

Köszi hogy elolvastátok egy tápszeres anyuka véleményét.

2011. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:

Nekem az anyatej es a tapszer is taplalekkent szolgal. Nem ellemezgetem, hogy miert jobb egyik a masiknal. Kisfiam szopizott is de ha nem volt eleg tej tapszert is kapott. En meg nem lattam egy olyan gyereket vagy felnotet akinek az fontos lett volna, hogy az elso honapokban mivel taplalta az anyja. Ezert en arra a meglalapitasra jutottam, hogy barmivel taplalnak valakit ugyan olyan ember lesz belolle.

Egeszsegileg nem tudjak bizonyitani az allergiat es egyeb feltetelezest mert pl. az a csecsemo aki tapszeren not fel nem tudjak, hogy akkor is allergias lett volna, hogy ha anyatejet kap csak??? Ezt csak akkor lehetne eldonteni ha 2 helyen lehetnenk egyszerre es egyiken csak anyatejet kapnank es a masikon meg tapszert. Nem tudod, hogy mi lett volana ha.... Ezert ez csak statisztika es szamok. Bizonyitani nem lehet.

2011. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
Xstefix válasza szerintem is nagyon találó.Nekem nagyon kevés tejem volt,két gyermekem van,az elsőt tudatlanságom,tapasztalatlanságom és szégyenérzetem miatt nem tudtam egyáltalán szoptatni.A második babánál már tudatosan,saját hibáimból tanulva készültem a szoptatásra.Így sem volt elég soha kizárólagosan a tejem,de tudom,hogy mindent megtettem és a babám a lehető legjobbat kapta.Megszoptattam őt simán,utána a lefejt tejet adtam pótlásként szoptanít készülékből,miután már ez sem volt elég szereztünk pótlásra Tejtesót és miután ez a forrás is elapadt,addigra elég lett a saját tejci,mert már hozzátápláltunk.Tápszert most kap pár hete,ugyanis már nem szopik,saját magát választotta le.A tej helyett kapja.Most húsz hónapos.A kicsim szoptatása nagyon nagy büszkeséggel tölt el,hiszen egy szoptatással már befuccsoltam.Sajnálom,hogy a nagylánynak nem jutott belőle,de késő bánat sajnos.Ezt ha tehetném másként csinálnám.
2011. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:

Én is csatlakoznék.Engem az borít ki, mikor tényleg lustaságból hagyják abba és jön a nincs tejem szöveg és egymást veregetik vállon...

31 hónapig szoptattam

2011. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 xStefix ***** válasza:
75%

"Egeszsegileg nem tudjak bizonyitani az allergiat es egyeb feltetelezest ... Ezert ez csak statisztika es szamok. Bizonyitani nem lehet."


A tudományos vizsgálati mód szerint pont ezek a számok és arányok azok, amik bizonyítják, hogy a tápszeres táplálás sok betegség kialakulásának a kockázatát(!) növeli. Nyilván nem lehetünk egyszerre két helyen, de erre nincs is szükség - az, hogy sok szempontból jelentős különbségek vannak anyatejes és tápszeres babák között, már önmagában igazolgatja, hogy van összefüggés a dolgok között.

2011. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:

örüljetek h nektek van miről beszélni...anyatej meg tápszer...ilyen luxust nálunk nem engedhetnek meg maguknak a kisbabák, itt TEHÉNTEJET kapnak!

összesen 3 nőt ismerek a falunkban+magam akik szoptatunk, ez csodának számit, sőt már lebeszélni is próbáltak róla. szüleim szerint én és 2 testvérem is azon őttünk fel, mit féltem úgy a kislányomat...itt mindenki igy gondolkodik. lehet, ha nem találok rá erre az oldalra, vagy ha nincs internet, én sem szoptatnék, sőt még tápszert sem kapna kislányom hanem tehéntejet, jól megcukrozva, ahogy az unokatesom adja 5 hós kisfiának.s mellé persze mnden ételt, legalább 3 hós kortól, amit a felnőttek esznek. számomra minden kérdés és válasz hasznos a GYKn, leginkább stefix válaszait vadászom.

bocs az offért.

(8 hós kislány anyukája, egy erdélyi kisközségből)

2011. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
Itt már többen írták, hogy az elsőnél hibáztak, de tanultak belőle,s a másodiknál sikerülni fog.Én is szeretnék tanulni, mint az előttem lévő erdélyi kismama
2011. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
Úristen, az erdélyi anyuka válasza sokkolt! Én abban a hitben éltem, hogy Erdély és általában Románia "civilizált" vidék.
2011. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
nem mondom hogy mindenhol ugy csinálják ahogy azt én láttam, de biztositalak róla hogy a falvakban primitivek az emberek, semmit sem adnak az orvosok szavára, inkább babonákra és egyébb tévhitekre. hihetetlenül buták bizonyos téren, nem is informálódnak.
2011. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!