Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy egy átlag erdélyi falu lakója nem jut el gyerekorvoshoz és nincs lehetősége gyógyszertárba menni (ahol esetleg tápszer vehetne)?
2011. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az anyákkal van baj vagy a felfogással.Sok helyen lehet hallani szakemberektől akik azt mondják eröltessük a tejet és végső eset a táp.Vagy inkább szopi és utána táp stb.Jómagam is szembesültem ilyen emberekkel.Aztán a média nemrég lehetett hallani hogy valamelyik márkát visszavonatták mert hasmenést okozott stb.Ezek után jó hogy fél az ember.És egykor elkezdte a felső réteg azt hogy nem szoptat mert csúnya lesz a cici vagy régen volt olyan szilikon amitől nem lehetett na ez dobta be a törölközőt és azóta megállíthatatlan a lavina.Én nem ítélek mert nincs jogom hozzá,de az én lányomra is mondták azt hogy tápszeres mert elég duci volt holott 6 hóig csak tejet kapott.Hát ez van.

Mindkét táborba voltam.Nehéz.........

2011. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:

Élhettek továbbra is abban a hitben,hogy azért Erdély egy civilizált hely.Nekem azért kicsit sértőnek tűnik ez a kijelentés.

Az egy másik dolog,hogy azokban az"eldugott" falvakban ,ahol fölművelésből élnek az emberek,nem tudják megengedni azt ,hogy drága tápszert vegyenek.

Nem megyek bele ebbe a témába mert nem ide tartozik,úgy gondolom azért vagyunk annyira civilizáltak mint Ti,odaát.

2011. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem sértésnek szántam! Csak annyit értettem alatta, hogy nekem úgy volt a fejembe, hogy Erdélyben/ Romániában alapvetően nem különbözik sokban az élet, mint Magyarországon.
2011. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországon is vannak olyan helyek ahol a civilizáció még várat magára.Csak éppen nem tudunk róla.
2011. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a civilizált szót időzőjelbe kellett volna tennem, akkor talán nem okoz vihart. És hát ige, valószínűleg Szabolcsban, vagy mondjuk Borsodban vannak olyan kis falvak ahol megdöbbentő körülmények között élnek emberek...
2011. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:

Ok,rendben,tényleg nem kell ebből balhézni,csak érzékenyen érint minden hasonló kijelentés.Nem tartozik ide,de ha akarjátok elmondom miért.

Magyarországon sok embernek halvány fogalma sincs,hogy hol van Erdély.Sokszor szembesülök hasonló kérdésekkel

"és a családban magyarul beszéltek?"

"tényleg igaz,hogy nagy nyomorban éltek?"

"gratulálok,nagyon szépen beszéled a magyar nyelvet"

"a gyereked magyarul tanul?"

Elnézést mindenkitől aki nem ebbe a kategóriába tartozik,nem akarok megsérteni senkit,csak indokolni akartam,miért érintett érzékenyen a civilizációs téma.

2011. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy léteznek (nem is kevesen) olyan magyarok, aki román, szlovák, ukrán stb. állampolgárok, de ettől ők még magyarok. Történelmet is tanultam. Értem, hogy érzékenyen reagálsz a témára, de ha emiatt érintett rosszul az a kommentem, akkor tényleg nagyon félreérthető voltam.
2011. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért, részemről befejezett a dolog.
2011. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 xStefix ***** válasza:
100%

Visszatérve a tápszer vagy tehéntej kérdésre:


Tudjátok, engem régóta foglalkoztat a dolog, hogy vajon tényleg olyan jó dolog-e a táp - annyival sokkal jobb-e, mint a sima tehéntej?

Merthogy, először is mindkettő ugyanabból van eredetileg. A táp persze nyilván kicsit "finomítva" van a tehéntejhez képest, mert eredeti formájában elég komoly gondot tud okozni az emberi emésztőrendszerben (felnőttében is!). - De, pont ez a gyári belenyúlás eredményezi azt is, hogy a tápszer szempontból mű, szintetikus lesz; ami pedig, más módon ugyan, de megintcsak terheli az emésztőrendszert, fokozza az allergiahajlamot stb...

Másodszor, az allergia kérdése nagyon faramuci helyzetet szült. Sajna komoly ördögi körről van szó:

1. Minél több műanyagot viszel be, annál sanszosabb, hogy allergiás leszel - de hoppá!, nem a műanyagokra, hanem a természetes anyagokra!!

2. És mivel egy idő után a szervezeted már a műanyagot kezeli testazonosként, egyre több mindenre leszel allergiás, ami természetes módon körülötted van...

3. Magyarul egyre inkább kerülnöd kell a természetes anyagokat, ha nem akarsz mindig az allergiádtól szenvedni; és helyettük mi marad, ugye: a mű dolgok!!


Mit jelent ez a mi esetünkben? Azt, hogy ha a világ (majdnem) tökéletes lenne, akkor emberi anyatej híjján elképzelhető, hogy jobban járnánk (hosszú távon), ha a babáink más állat tejét innák, inkább, minthogy kémiailag megbuherált tápszert egyenek. (Ehhez persze kellene találni és tenyészteni egy olyan állatfajt, akinek a teje a legjobb lenne erre a célra. A tehéntej nem épp a legtökéletesebb.)

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy mindig bele fogunk harapni valamelyik ujjunkba, akármi is legyen.

És na pl. ezért fontos az, hogy minél több anyuka tudjon szoptatni; hogy még véletlenül se kelljen ezen a megválaszolhatatlan kérdésen gondolkodni!


Szóval szerintem nehéz ügy ez. Az allergia már ma is nagy sajtóvisszhangot kap, de biztos vagyok benne, hogy fog is még a jövőben, egyre nagyobbat. Biztosra vehetjük, hogy egyre többen egyre több mindenre leszünk allergiásak, akármi is történik a jövőben.

Sajnos sikerült olyan világot teremtenünk, ahol idővel teljesen meghülyül szegény immunrendszerünk... :(((

2011. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!