Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok az ötletemhez?...

Mit szóltok az ötletemhez? Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Talán naivnak tűnök, de megpróbálom.

Sokszor döbbenten tapasztalom, hogy micsoda verbális harc folyik anyatejes és tápszeres anyukák között. Magukra vesznek alaptalanul dolgokat, provokálnak, vagy provokációnak vélnek kérdéseket, válaszokat. Vagy félreértenek valamit, s indul a vita. Több ilyen eset is volt mostanában.

Mi Anyák igazán megérthetnénk egymást jobban és abbahagyhatnánk ezt az őrületet.

Miért kell folyton arról beszélni, melyik a jobb, az anyatej vagy a tápszer?

Gondoljatok csak bele szoptatós anyukák: milyen rosszul esik valakinek, aki nem tudott szoptatni, hogy sokan ezen a témán lovagolnak? Úgy érzik magukat, mint akik rossz anyák. Közben erről szó sincs, ez a kérdés máshol kezdődik.

Ha valaki nem akart szoptatni, az más téma, akkor úgysem bántja, hogy a babája nem kapott anyatejet. De aki nem tudott, annak rossz, hogy úgy tesznek a szoptatós anyukák, mintha akkor egészségtelenül nőnének föl ezek babák.

Persze, h vita kerekedik, senki nem akarja magát rossznak érezni. Ha már úgy van, csináljunk mindent jó érzéssel!

S aki nem tett meg mindent a szoptatásért: biztosan nagyon sok ilyen van, de már annak sem lesz jobb, ha beolvasunk neki! Nagyon nehéz ám beismerni magunknak is, hogy elszúrtuk. Inkább ilyenkor mindenki gondoljon magában amit gondol és ne írja le.

Remélem a kiírásom elindít valami pozitívat és sokan elgondolkoznak. Ha sok válasz érkezik-akár rövid- biztos sokan felfigyelnek a kérdésre és sok válasz érkezik még.

Kérlek Benneteket, hogy írjátok oda a végén-ez csak kiváncsiság-, hogyan tápláltátok babátokat.


Anyatejes baba anyukája


2011. ápr. 8. 13:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
De ha nincs Sissi hercegnő derekad ,akkor az a tegnapi válaszoló nem irigyel:)
2011. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Miért a Sissy-nek mennyi volt? Én azt hittem, hogy a 60 centivel már jó vagyok 30-on felül, szülés után!


Különben nem kell az irigység, a szépség nagyon szubjektív, csak számokkal (amik ugye objektívek) akartam érzékeltetni, hogy nem igaz a képlet:


hosszan szoptató nő=tehén

2011. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
Jól értem miről beszélsz,én is 3 éve szoptatok.Csak sokan az általad említett képlet szerint ítélkeznek.
2011. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Szerintem kimerült a téma, és én sem irigylem a Te alakod sem (bár ezek számok, nem mutatja, hogy ki mennyire feszes), de ez egy új kérdéskör szerintem, de lehet, hogy valaki igen. Szeritnem is beképzelt vagy, de mindegy. Amúgy meg én úgy olvastam, hogy ez egy feltételezés volt, én is látom a vagy szót, de ezen egyszerűbb lovagolni. Itt már nem arról szól a kérdés, amit kérdezett a kedves Kérdező, szóval szerintem mindenki kiéli a frusztrációját, amit a munkahelyén nem tud, mivel nincs. Nincs intrika, ergo mindenki ezzel a szopi-tápi témával vetekszik, vagy a hordozás mikéntjén vagy hogy miként alszik és hol a gyerek. Valami kell a nőknek, amin vitázhatnak, mert nincs munkahelyi konfliktus. Ez az én véleményem.

A nagy dolgok nem ezen múlnak, addig jó, míg ilyen apróságokon huzakodnak. Ha egy kisbaba rákos, vagy egyéb súlyos betegsége van, az a komoly dolog... ez a szoptatás-táp kérdéskör nem az.

Én szoptattam is, tápot is adtam később kiegészítésként amúgy.

2011. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

"Sisi egész élete során szinte koplalt, hogy megőrizze hihetetlenül karcsú alakját, /172 cm-es magasságához 50 kg testsúly és 50 cm-es derékbőség társult./" A 60 elég sok ehhez képest. Amúgy legalább google, ha már nincs lexikon stb.... Miss szellemóriás, ha már a derékbőségről vitatkozunk.

És Sisi derékbősége amúgy közismert, no meg ugye történelemóra és múzeumlátogatás...

2011. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Elöbb azt írtad,hogy mindenki kiéli a frusztrációját,amit a munkahelyén nem.Te is azt teszed?Látom elég sűrün válaszolgattál
2011. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 xStefix ***** válasza:

Na én ezért nem válaszoltam az alakos felvetésre. Ezek tipikus női reakciók voltak egyébként. :D


Kérdező, én feldobok még neked (de csak neked) egy gondolatot: talán érdekes/érdemes lenne annak is utánaolvasni, hogy arányaiban melyik csoport szokott többet - és főleg milyen stílusban - vitatkozni. Értem a kérdésfeltevésed és a szándékod is, de lehet, hogy meglepődnél az eredményeken.

2011. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
Én már tudom a választ.
2011. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan,mint mikor a szegény ember elmond mindent a gazdagról.Hogy nem tisztességesen jutott pénzhez,soha nincs egy nyugodt perce sem,könnyű neki mert szerencséje volt,lenézi a másikat és sorolhatnám.Nem nagyon hallani pénzes embert aki a szegénnyel foglalkozna,és lehordaná mindennek,amiért neki nincs,és esetleg azt mondaná,ha annyit dolgoztál volna mint én akkor neked is lenne.

Egyszerűen nem foglalkozik a dologgal,örül,hogy neki van.De arról sem beszél,hogy milyen nehézségek árán,jutott el oda ahol van.Ez a példa azokról szól akik kemény munkával,áldozatokkal ,fáradtsággal jutott vagyonhoz.

A szegény pedig mindig talál valamit,amivel igazolni tudja magát ,hogy neki miért nincs.Azt nem mondhatja,hogy ö épp lustult,vagy pihent,amíg a másik keményen dolgozott.Inkább azt mondja,ö nem erre született,neki egyszerűen nem jött össze.És közben sárral dobál ,kiélve frusztrációját.

Találjon mindenki magára a hasonlatban.

2011. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó, hogy a férfiak irányítják a világot... édesek vagytok. Egyik kutya másik eb..:D

Gábor001

2011. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!