Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD-s gyermekem hamarosan...

ADHD-s gyermekem hamarosan gyógyszert fog kapni. Milyen változást várhatok ettől?

Figyelt kérdés
Ami a legsúlyosabb probléma nála, hogy rendkívül impulzív, dühkitörései vannak, minősíthetetlenül beszél velünk és a testvérével, bizonyos kéréseket, szabályokat évek óta naponta tisztázunk teljesen feleslegesen, egyetlen pillanatra sem lehet nyugodtan félrenézni ,mert rombol eltör, elront játékokat és más dolgokat is,a testvérét bármilyen apróság miatt megüti. Jár pszichológushoz, de semmi eredménye nincsen. Az ADHD-t már másfél éve magállapította gyermekpszichiáter, de csak most töltötte be a hat évet, hogy kaphassa a gyógyszert. Most, hogy már a közelében vagyunk, jobban elkezdtem aggódni, eddig a gyógyszer volt a reményünk, ha az nem fog segíteni a legnagyobb problémákon, akkor már reményünk sem marad, hogy valaha jobb lesz:( SZéthullik lassan a család:(
2019. máj. 11. 16:37
 51/99 anonim ***** válasza:
0%
Igen igen, igazad is lenne, és ha így diagnosztizálnák a "betegséget" akkor én sem kötnék bele. Csak hogy ha valakinek eltörik a keze azt sem úgy diagnosztizálják hogy fáj ozt nesze, hanem megröntgenezik. És ha a betegség valós lenne, akkor bizony ki is mutatnák menden egyes adhd-gyanús embernél az agyterületek elváltozását, a baj csak annyi hogy NEM fedeznének fel elváltozást mivel ezt csak azért mesélik be hogy az aggódó szülő jobban elhidje a dolgot. Viszont a pszichiátria tanári vélemények és szülői vélemények alapján kiáltja ki ezt a diagnózist, és erre egy olyan szert adnak aminek 20% rá a valószínűsége hogy nagykéregsorvadást okoz, na akkor már orvosilag is adhd-s lesz.
2019. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
48%
Mármint a szer elkezdése előtt azért igazolnák a gyanút, egy agy leképezéssel. Ezt nem azért nem teszik meg, mert annyira kicsi az elváltozás, van bőven akkora az elváltozás, (mármint ha egyáltalán létezne a betegség), hogy azt egy agyspecialisata 2 másodpercen belül igazolni tudná, és így nem kéne évekig járkálni a pszichiátriára. A baj csupán annyi hogy így csak nagyon kevés valódi adhd-s lenne, és csődbe menne a CIBA gyógyszergyár, amely a ritalinból szerzi profitja jelentős részét.
2019. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
91%

Jó hírem van, már létezik olyan klinika az USÁ-ban, ahol a diagnózishoz műszerekkel vizsgálják az agyi elváltozásokat, és ennek megfelelő kezelést kap a páciens. Bár szerintem Magyarországon nincs még ilyen.

[link]

2019. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon is hasonló műszerek vannak, csak amerikában szabályokat vezettek be erre mert nagyon sok gyereknek fel írták a szert, ezáltal ott nagyon szigorú korlátozásokat érvémyesítettek, ezért európa lett a pszichiátriai gyógyszergyárak becételszérzésének közpuntja. A tudomány még nagyon távol van attól hogy egy kicsit is értsenek az agyműködéshez, csak tippelgetnek hogy vajon mi okozhatja ezt a viselkedést, de szinte biztosan meg merem mondani hogy az adhd nem létezik, mint testi betegség. Csak mint lelki probléma, amit kémiai vegyszerekkel nem hogy nem lehet megoldani, de tán több kár is keletkezik belőle. Ha lenne az adhd-nak szervi háttere akkor minden esetben igazolnák azt agyi képalkotó eljárásokkal, mivel így gyorsabb olcsóbb és biztosabb diagnózist lehetne elérni. A baj csak annyi hogy nincs szervi háttere (ezt a pszichiáterek is tudják azért nem rendelik el a vizsgálatot) az adhd-nak. Tehát nem az aggyal mint fizikai szervvel, hanem a lélekkel van a baj, amit kémiai vegyszerekkel mely a fizikai szervre hat, nem lehet megildani a problémát. Ezt elhinni betegtájékoztató is írja, a hatásmechanizmus nem ismert, és a szernek nincs ismert gyógyhatása, viszont rengeteg mellékhatása van, ezekkel azért nem árt számolnia a kedves kérdezőnek sem, még mielőtt totál tönkrevágja a gyermekének a központi idegrendszerét, mert egy annyira kicsi gyermeknek bizony ez az erős szer eléggé szét fogja barmolni az agyát, és mint tudjuk az agy nem képes begyógyúlni/regenerálódni, tehát végleges, maradandó lesz a szervi károsodás melyet a szer fog okozni, na akkor már kimutatható lesz az agykéregsorvadás, mely a szernek egy ismert mellékhatása.
2019. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
100%

Az öt x-es kollégának (is) válaszolnék, mint kortársa. Volt a mi gyerekkorunkban is ADHD, csak nem volt ez a neve.

Átok rossz kölyök, meg, iskola bohóca, meg, olyan okos ez a fiú, de mindig érthetetlenül viselkedik...megjegyzéseket kaptak.

Mostani sorsuk:

a) 4 házasság, sok munkahely. Kezdetben kiváló zenei tehetsége, hangja, miatt csodás karrier reménye, de az énekesi pályáról két év múlva súlyos konfliktusai, öntörvényűsége miatt le kellett mondani.(páros lábbal rúgták ki)

Most egy hóbortos felnőtt, sokat kocsmázik, bulizik (50+)!

Egyszem gyerekével a kapcsolata tart a nullához.


b)Itt a srác elkerült a mi kisvárosunkból, de az öccsének a gyereke dettó, mit ő. Neki már diagnózis az ADHD.

Igen, sajnálták gyógyszerezni, de kamaszként ő "begyógyszerezte" magát: cigivel alkohollal, bióval, és még csak kezdte volna a középiskolát. Sorozatos lógások, iskolaváltás, nem járt oda se.

Kétségbeesés, kapkodás. Elvonó. Nem ő akarta, nem használt. Egyre több c ucc, pénzt nem kapott,legalábbis annyit nem. Rendőrség,nem egy ügyben, már ült is... Hagyjuk is egy horrorsztori. Anyukája most legalább 20 évvel néz ki öregebbnek a koránál.

2019. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
0%
Ott a pont, a rossz gyereket nevezték át adhd-s nak, azért hogy lehetsen mire adni a szert... Tudod ilyen betegségeket a legkönnyebb kitalálni, és a legtöbb embert meg lehet az ilyenekkel bélyegezni, ugyanis a lelki problémák bárkit érinthetnek, így bárki is megy pszichiáterhez szinte biztos hogy valamilyen "betegséggel" diagnosztizálja, és egy ilyen diagnózis tudatmódosító szereket jelent.
2019. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 A kérdező kommentje:

Az az igazság, és itt most az 56-os válaszodra reagálok, hogy én nem ezt tapasztaltam a pszichiáterek részéről. 6 éves a kisfiam és ő az első gyermekem a háromból. tehát amikor kicsi volt, még nem volt összehasonlítási alapom nagyon más gyerekkel (nyilván alapvetően nem is kell senkit máshoz hasonlítgatni, de azért ez is csak ésszerű határok között működik). Nehézségek születése óta voltak, aztán ezek egyre fokozódtak, kényszeres, végeláthatatlan rituálékkal, felém komoly agresszióval, később a bölcsis társakkal is megjelent ez. AKkor kerestem fel elősz9r a nevelési tanácsadót, amikor 2,5 éves volt, nélküle mentem el, nem benne kerestem a hibát, hanem nevelési tanácsokat kértem. Nem kaptam olyat, ami különbözött volna lényegileg attól, ahogy amúgy is neveltük őt. Rá egy évvel a helyzet változatlan maradt, ismét nevelési tanácsadó, eredmény ugyanaz. AZtán találkoztam azzal az elmélettel, hogy a gyerek az anyját tükrözi vissza, és nagyon logikusnak tűnt, hiszen addigra már eléggé kiégett és stresszes voltam, logikus, hogy boldogtalan anya nem nevelhet boldog gyereket. Voltam kineziológusnál, voltam pszichológusnál, nekem személy szerint segítettek sok régi problémámban, de a gyermekemmel aktuálisan fennllóban nem tudtak segíteni. Újabb másfél év múlva már pszichiáterhez fordultam, mert ahogy egyre nehezebben tudtam kezelni a gyermekem dolgait, úgy éreztem magam egyre inkább hibásnak abban, hogy neki sem tudok segíteni az állapota javulásában. 20 alkalmas pszichoterápia után a saját gyermekkori problémáim teljesen helyükre kerültek, a házasságunk egyenesen megújult, de a gyermekemet smemivel sem lett könnyebb nevelni, és nem is lettem benne sikeresebb. Szó szerint könyörögtem a gyógyszerért a pszichiáternél, a magam számára, hogy nekem legyen hozzá több türelmem, a legőszintébben elmondtam neki, hogy tehetetlenségemben szoktam kiabálni szegény gyerekemmel, és volt, hogy a kezem is eljárt, és ha már segíteni nem tudok neki, legalább ártani nem szeretnék. Megtagadta a gyógyszert. És azt sem mondta látatlanban, hogy a gyerekemnek kell.


Utána jött csak a gyermekpszichiáter. Aki volt olyna korrekt, hogy az első találkozáskor még nem volt hajlandó semmit mondani. Tudta, hogy idegen környezetben, idegen helyzetben, ráadásul kettesben egy nénivel, aki csak rá figyel egészen másképp viselkednek a gyerekek egy óra erejéig, mint otthon vagy a megszokott környezetükben. A második találkozásnál felvetette az ADHD-t, de nem mondta ki róla, és egy év (!) múlva hívott vissza magához, addig is pszichoterápiát javasolt. Eltelt egy év, mindne változatlan maradt, a doktornő újabb vizsgálat után egyértelműen megállapította az ADHD-t, és az addigi terápia mellett újabb egy év múlva hívott vissza minket. És mivel azóta sincs változás a lényegi nehézségeket tekintve, most már javasolta a gyógyszert. Én ezt midnennek érzem, csak annak nem, hogy itt a cslaád és az orvosok összefogtak a gyermek ellen annak érdekében, hogy egy csupa élet, eleven lényből kaktuszként a fenekén megülő unalmas, ám legalább könnyen kezelhető zöldséget csináljanak....


Nem akarok mentegetőzni és magyarázkodni, de mindez hozzátartozik a történetünkhöz.

2019. máj. 16. 21:46
 58/99 A kérdező kommentje:

MÉg egy utolsó dologra szeretnék reagálni. Teljesne igazad van abban, hogy objektív orvosi eszközökkel, legalábbis itt nálunk nem diagnosztizálják az ADHD-t, hanem a vizsgálat figyelemösszepontosítás tesztből, és gyakorlatilag a viselkedés megfigyeléséből áll, ideális esetben nem csak négyszemközti helyzetben, hanem közösségben is, emellett alaposan kikérdezik a szülőt és kérnek beszámolót a pedagógusoktól is.


EZ soha nem lesz olyan megkérdőjelezhetetlen diagnózis a fentiek miatt, mint a cukorbetegségé vagy teszem azt a gyomorfekélyé.


De szerintem kihagysz egy fontos dolgot, amikor a betegségeket csak testi és lelki csoportokra osztod. Abban teljesne igazad van, hogy minden ADHD-s gyermkenek és felnőttnek vannak problémái lelki síkon is, vagy eleve, vagy az állapotukból fakadóan, hiszen nagyon sok konfliktusba keverednek otthon is, közösségben is, én úgy látom, hogy napi szinten önmagukkal is. De ez másodlagos tünet, következménye az állapotnak, nem az állapot maga.


Hiszen vannak még mentális elváltozások/betegségek is, amelyeket te figyelmen kívül hagysz. Nme vagyok pontosan tisztában azzal, hogy az agyműködés elváltozásit minden esetben orvosi műszerekkel állapítjáke meg,d e szerintem nem. Ha egy 90 éves néni magához veszi az összes ékszerét, és elindul gyalog Amerikába, hogy meglátogassa az unokaöccsét vagy éppen a 60 éve halott édesanyját, akkor további vizsgálatok után meg fogják állapítani róla, hogy valamilyen mentális betegségben szenved, anélkül, hogy az agyát orvosi gépekkel négyzetcentiről négyzetcentire megvizsgálnák.


Ha valaki hetekig nem mozdul ki a lakásból, alig ezsik, elhanyagolja magát, majd kiugrik az ablakon, ám túléli, minimum a depressziót meg fogják állapítani nála anélkül, hogy gépekkel vizsgálnák.


Nehogy félreérts, szerintem is jobb lenne, ha teljesen objektív módon tudnának felállítani diagnózist mentális elváltozásoknál is, mert biztos, hogy a jelenlegi vizsgálati módszereknek igen magas a hibaszázaléka. Csak arra akarok kilyukadni, hogy pusztán az, hogy a vizsgálati módszerek elégtelenek és hibaszázalékkal dolgoznak, nem jelenti azt, hogy nem létezik az időskori demencia, a depresszió vagy az ADHD (ami nem mentális betegség, de nem is fikció).

2019. máj. 16. 22:15
 59/99 anonim ***** válasza:
100%

Fiam kapja a gyógyszert 6.5 éves kora óta, mi egy fél évet rávártunk mert súlyban kevés volt.

Ezt megelőzve nagyon szigorú szabályokat vezettünk be. A kistesót és a nagytesót is bántalmazta. Tört zúzott szóval mint a te gyereked.

A szobájából minden olyan dolgot ami törékeny, kisdarabos rongálható elvittük. Az ágya rögzítve van csavarokkal a falhoz, az ágyneműt is a matrac alá ahogy tudom begyűrjük. Ugyan ilyen rögzítéses a szekrény, íróasztal is. székje nincs csak babzsák amiből a legnagyobbat vettük ne tudja dobálni. A falon van tv rögzítve kábelek is ahogy tudtuk rejtettük van konzolja is. Az orvosok javaslatára kapott konzolt mert az agya pöröghet de a teste nyugalomban van.

A szabályok betartását jutalmazzuk de ha hibázik akkor sajnos bünti szék és a szobájában van. Nagyon komolyan kell ezt venni mert ha most nem fogod meg később nagyobb baj lesz. A gyógyszer teljesen kicserélte, nyugodtabb lett tőlw

2019. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó választ is!


Nálunk "kincsosztás" volt egy időben esténként, és nem működött rosszul, együtt írtunk egy listát a jutalmazandó és a "büntetendő" dolgokról és mindne este átnéztük ezt, és kis kincseket gyűjthetett, amiket aztán váygott játékokra válthatott be. Az óvodában történt dolgokat nem tudtuk megfelelően ellenőrizni, illetve nagyon kimerítő volt egész nap minden egyes megmozdulását figyelni és visszacsatolni, ezért sajnos az utóbbi időben ez elmaradt. Azt sem könnyű többgyerekes családban megértetni a testvérekkel, hogy miért jár x-nek már a WC lehúzásáért is jutalom, míg nekik nem. Köszönöm, hogy erre azért felhívtad a figyelmem, vissza fogjuk vezetni a rendszert valamiképpen.

2019. máj. 16. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!