Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért van kiakadva sok munkané...

Miért van kiakadva sok munkanélküli, vagy gyed-en gyes-en lévő anya azon, hogy nem vihetik a gyereket ügyeletbe ha már otthon vannak?

Figyelt kérdés
A csoportunkban 23 gyerek van, ebből 14 nek otthon van az anyja valamilyen okból. Ebből a 14ből 5 hozni akarta az ügyeletbe is, és volt aki fennhangon kiabált, mikor közölték hogy ezt nem lehet. Az kiabálta hogy nekik ez igen is jár. Engem mélységesen felháborított, és megdöbbentett ez. Máshol is ez a helyzet? Ráadásul nem rossz környék, agglomeráció egyik óvodája.
jún. 26. 18:28
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%

Van nekem is az egyik végletű rokonom, aki bármit megtesz, csak nehogy otthon legyenek a gyerekei. Ha nem ovi, akkor rokonokhoz passszolja le a 7 napból 6ot. Oviba meg sírva jár a kisebbik, de ez se érdekli, reggel 8tól d.u. 4ig ott van bent.

Én meg otthon dolgozok (amiről az oviban nem tudnak), de ha nem muszáj, nem hordom őket, pedig egy zsák bolha megirigyelhetné őket, mégis foglalkozók velük eleget. (Plusz az egyik "problémás") De az én gyerekeimnek nem az ovira van szükségük, és kényelmesebb is nekik itthon.


Kinek mi, az ő életük. Az ovi viszont nem kötheti munkához ezt! - és amúgy mi van azokkal, akik nem bejelentve dolgoznak, vagy napi bejelentéssel heti X napot? Igen, van ilyen is, hogy nem tudja elmondani, hogy dolgozik.

jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok az a kiabálós típus, de én is fennakadnék, ha megpróbálnának negatívan diszkriminálni valamilyen okból.

Attól, hogy anyuka éppen valamilyen ellátást kap, még lehet más élete. Dolgozhat saját vállalkozásban, vagy akár családiban, esetleg takaríthat feketén, hogy legyen egy kis plusz betevő és akkor olyanokról ne is beszéljünk, hogy a kisebb gyerkőc mondjuk hátrányos helyzetű valamilyen okból, vagy a családban van akár más ápolandó egyén.

Nem látunk egymás életébe. Rólam szerintem senki nem tudja az oviban, hogy dolgozom GYED mellett heti 2-3 napot, mert nem reklámozom és amikor beiratkoztunk és volt ezzel kapcsolatos kérdés, még nem volt egyéb jövedelmem, még nem volt bölcsis a kisebb. A nagyobb lányom szeptember óta ovis, a kicsi január óta bölcsis. Slussz poén, hogy nagy százalékban távmunkázom (vidéki székhelyű cégnek), így laikus tényleg max annyit lát, hogy én a négy fal között vakarászom a hátsóm egésznap. :) Szerencsére nálunk ilyen formán nincs presszió.

De feltételezem, nálatok az óvónők azon nem akadnának fenn, hogy mondjuk lehet kihasználjuk az ügyeletet, de cserébe havi 3-5 napot minimum nem viszem a gyereket, vagy heti minimum 2 alkalommal elhozom ebéd után évszaktól függetlenül. :)

Nem értem kit miért zavar, ha két gyerekkel több, vagy kevesebb van ügyeletben. Senki nem tudhatja mi ennek a valódi oka.

jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk ez nem csak a nyáron igaz. Betegség esetén is. Elöbb tartja otthon betegen egy dolgozó anya nálunk a gyereket, mint egy otthon lévő.


Nákunk 5 hét lesz az oviban a nyáriszünet. Eddig 2 anyuka jelezte, hogy vinnék a szomszéd faluba a gyerekeket ügyeletbe. Mind a 2 anyuka otthon ül. És nem csecsemőkkel, hanem 1,5-2 éves gyerekekkel. Egyik anyuka ki is jelentette, hogy ő nem is hajlandó otthon tartani a gyereket, mert ő idegileg nem bírja. Akkor minek szülte?


Nálunk 2 gyerek van, 3 és 5 évesek. Amíg lehet mennek ők is, mert dolgozunk, segítség nincs. De azt az 5 hetet bármi áron megoldjuk.

Egyrészt mert nem azért vállaltuk őket, hogy az ovi felnevelje őket.

Másrészt pedig mert már most látom rajtuk, hoy fáradtak ők is, kell nekik a pihenés.

Ez a kell a gyerekközösség meg szerintem csak kifogás. Mi így ha otthon leszünk sem fogunk a 4 fal közt ülni egész nap, nem lesz hiányuk.

jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
33%
Aki szerint "kifogás a kell a közösség a gyereknek" azok remélem nagyinak se passzolják le a gyereket. Hisz nem azért szülte hogy más vigyázzon rá. :D
jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
31%

24!

nem, én a nagyinak sem passzolom le.


23#

jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
24es ne magadból indulj ki, nem mindenki passzolja le a gyerekét:-D Van aki szeret vele lenni, nem teher. Furcsa igaz?
jún. 27. 16:10
 27/46 anonim ***** válasza:
74%

Nekem sem teher a gyerekem, de nagyon boldog vagyok, hogy jó kapcsolata van a nagyszüleivel, imád velük lenni, magától hívja fel őket (6 éves). Sőt, még a dédszülei is élnek, valamint az egyik ükmamája is.

Biztos vagyok benne, hogy nem tudott volna ilyen jó és közeli kapcsolat kialakulni a nagyszülőkkel, ha havonta 2x2 órára láthatják...


Undorító ez a "LePaSSzOLoD" szövegelés állandóan, ha valaki nem akar 24/7 a gyerek s_ggében lenni és nem jön rá a szívroham, ha Prünytőkére bárki rá mer nézni.

Igen, az én gyerekem, mi vagyunk a szülei.

De igenis jó érzés, mikor látom anyukámmal együtt, vagy épp a 81 éves papámmal játszani. És igen, azért alakult ez így, mert már 2-3 hónaposan is elvitték néha sétálni babakocsival, 10 hónapos volt, mikor először anyukáméknál aludt, 2 éves, mikor elvitték magukkal 5 napra nyaralni. Tavaly doktoráltam, a zv időszakban, két vizsga között volt, hogy a nagyszülőkkel többet volt, mint velünk, mert muszáj volt tanulnom, a férjemnek pedig munka miatt külföldre kellett mennie

A gyerekem ezt abszolút jól viselte, mert olyan emberekkel volt, akikben bízott és akiket szeret, ismer babakora óta.

jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
75%

Ez a nagyinak lepasszolás tényleg annyira gáz szöveg. Én örülök, hogy nálunk a nagyszülők imádják a gyerekeinket és viszont, a nagy olyan boldogan mondja, hogy menni akar mamához, fagyiznak, játszanak, mesét olvasnak.


Más meg megfosztja ettől a gyerekét, mert "nem passzolja le" :D


Gondolom, az ilyen azt is tehernek éli majd meg, ha neki kell az unokájával lemni

jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
50%

"Ez a kell a gyerekközösség meg szerintem csak kifogás. Mi így ha otthon leszünk sem fogunk a 4 fal közt ülni egész nap, nem lesz hiányuk."


Én pl. itthon vagyok a kicsivel és nincs kocsim, csak a férjemnek. Nyáron busszal menjek be mindennap a városba 30 fokban két kisgyerekkel, hogy legyen gyerektársasága? :D


Minden csoporttásba ügyeletben van, mivel dolgoznak a szülei, nincs kivel játszania nyáron.

jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
58%
Kb mindenki le van pontozva aki ki meri jelenti hogy nem anya fenekébe van 0-24 a gyereke.😀
jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!