Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért van kiakadva sok munkané...

Miért van kiakadva sok munkanélküli, vagy gyed-en gyes-en lévő anya azon, hogy nem vihetik a gyereket ügyeletbe ha már otthon vannak?

Figyelt kérdés
A csoportunkban 23 gyerek van, ebből 14 nek otthon van az anyja valamilyen okból. Ebből a 14ből 5 hozni akarta az ügyeletbe is, és volt aki fennhangon kiabált, mikor közölték hogy ezt nem lehet. Az kiabálta hogy nekik ez igen is jár. Engem mélységesen felháborított, és megdöbbentett ez. Máshol is ez a helyzet? Ráadásul nem rossz környék, agglomeráció egyik óvodája.
jún. 26. 18:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
73%

4-es vagyok. Ahol én dolgoztam oviba csak 2 hét szünet volt.

Ráadásul itt ugye az étkezés ingyen van (nem tudom más oviba hogy működik) és sok a szegény család úgyhogy "sokan" azért is hozzák a gyerekeiket hogy egyenek legalább itt... (Sajnos)

Tavaly 50 gyerekből 12 járt nyáron végig.

És persze kell a gyereknek is szünet de nem 2 hónap. (Nálunk nyáron a beérekezest azért nem veszik annyira szigorúan.)

jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
73%

Én azon vagyok kiakadva, hogy a 3. gyerekkel otthon lévő GYED-es anyuka vígan viszi a gyereket, a lőtéri kutyát nem érdekli, mert megmondta, hogy ő inkább öngyilkos lesz, de nem bírja otthon 3 gyerekkel. Én dolgozok és nap mint nap csesztetnek, hogy miért viszem a gyereket, kell a gyereknek is a pihenés blabla... Nem értik meg, hogy a 28 napos szabadságból a 4 hetes zárást sem tudom megoldani, nemhogy a 3 hónapot. Ha iskolás lesz, majd megy táborban, de most hagy ne költsem már a fizetésemet a táborra, amikor az óvónőket ezért fizetik, hogy vigyázzanak a gyerekemre.

Hozzáteszem, nekem is több gyerekem van, mégis meg tudtam oldani a szüneteket és nem akartam felakasztani magam.

jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
41%

Nézzük a lányomat! Halálra unta volna magát itthon velem egész nyáron. Nem rám volt szüksége, hanem a korosztályára!

Hiába mentünk játszótérre, nem volt Kispajtás, nem akart maradni... hiába volt mamával,tatával, nem volt Kispajtás, uncsi volt....és még sorolhatnám.

Programokra azért minden nap nem telik.vadaspark,strand, játszóház, múzeum,mozi, füvészkert...mind fizetős.

Állandó barát, akivel játszhatna nincs a környéken. Rokon kislány 20 km-re...

Szóval ezért is ment oviba nyáron.

jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
82%

Gyesen lévő munkanélküli anyuka vagyok. Az ovisom csak arra a 4 hétre van itthon, amikor zárva az ovi, a többi időben megy.

Van egy fogyatékkal élő kistestvére akit rohadt sok fejlesztésre hordok. Nyilván a nagynak sokkal jobb az oviban a barátaival, mint velünk járni a várost és unatkozni a fejlesztéseken

jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
49%

Az én gyerekem imádja az ovit, mindig elég szociális személyiség volt.


Itthon unatkozik velem, persze nem első nap, de nem tudok neki olyan élményt nyújtani, mint az óvodában, ahol sok a gyerek, játék foglalkozás. Itt a kistestvére, a házimunka, főzés.


Amíg dolgom van, kínlódik, vergődik, ez neki jó?

jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
79%
Nincs olyan, hogy nem mehetnek azok a gyerekek oviba, akiknek otthon vannak a szüleik. Legalábbis felénk nincs ilyen. Lányom csoportjában is volt olyan anyuka, aki munkanélküli volt, mégis vitte egész nyáron a gyerekek oviba. Senki nem szólt neki. A nyári ügyeletet előre kell (nálunk tavasszal) igényelni, lényegében bárki igényelheti.
jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy unatkozik veletek mikor szrtok a fejére, már bocsi. Érdekes, az én gyerekem nem unatkozott velem és most közel 5 évesen sem. Nem egy évre szültem, hogy utána jöhessek a kell neki a közösség dumával. Kell persze, de nem állandóan, heti 2x meg munka után is tudunk kis barátkozni. Együtt csináltunk mindig mindent, rengeteget tanult, tapasztalt és én is életképes lettem és még tudom oldani a napi teendőket a gyerekemmel vagy gyerekem mellett is. Sose értettem ezt a mondvacsinált panaszkodást.
jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
65%

17! nem látsz bele mások életébe, és nem helyes dolog feltételezni dolgokat...pl. "szrunk a fejére"

Én szívesen vonom be minden tevékenységbe...de gyorsan ráun pl. együtt sütünk, főzünk, felmosunk....ja és ha magyarázni próbálom, hogy csinálja, akkor megsértődik 🤔

jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
64%
Itthon vagyok az 1 évessel, de tanulnom kell egész nyáron, amit csak a kicsi nappali alvásidejében tudok, az éjszakai alvásból többet nem tudok beáldozni. Ha a nagy itthon van, akkor az alvásidőben vele foglalkozok… úgyhogy igen, legalább egy pár hétig viszem ügyeletbe. augusztusban úgyis teljesen zárva lesz az ovi és itthon lesznek mindketten, akkor tudok velük is programokat csinálni, de az is fontos, hogy a szeptemberi szigorlatomra felkészüljek.
jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
68%

"Persze, hogy unatkozik veletek mikor szrtok a fejére, már bocsi"


Nem tehetünk róla, hogy antiszoc gyereked van, már bocsi.


Én az enyémet pici kora óta bevonom mindenbe, vele főzök, takarítok, kertészkedek, járok bevásárolni meg mindenhova, mindent együtt csinálunk, tekintve, hogy egy óvodás gyerek mellett nem is nagyon lehet másképp, de ettől még az én gyerekemnek ez nem elég, neki ovis kora előtt is az volt a nap csúcspontja, mikor hazaértek a szomszéd gyerekek, dobott el mindent, hogy mehessen játszani velük.


Most meg már nem köti le sokszor az, hogy velem csinálja a dolgokat, mert játszani akarna folyton, ami nyilván nem fér bele, mivel a kistesot etetni, altatni, ellátni kell, főzni, takarítani. Ő meg már sokszor unja ezeket, ennyi, hiába volt mindenbe bevonva.

jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!