Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért van kiakadva sok munkané...

Miért van kiakadva sok munkanélküli, vagy gyed-en gyes-en lévő anya azon, hogy nem vihetik a gyereket ügyeletbe ha már otthon vannak?

Figyelt kérdés
A csoportunkban 23 gyerek van, ebből 14 nek otthon van az anyja valamilyen okból. Ebből a 14ből 5 hozni akarta az ügyeletbe is, és volt aki fennhangon kiabált, mikor közölték hogy ezt nem lehet. Az kiabálta hogy nekik ez igen is jár. Engem mélységesen felháborított, és megdöbbentett ez. Máshol is ez a helyzet? Ráadásul nem rossz környék, agglomeráció egyik óvodája.
jún. 26. 18:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
86%
Hivatalosan nincs ilyen,hogy nem viheti a gyereket oviba az,aki gyesen van.. Egyébként egyetértek veled, nálunk is ugyanez a helyzet, de senkinek se mondhatjuk,hogy mivel otthon vagy, te nem hozhatod.
jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
68%

"valamilyen okból."


Ez a lényeg szerintem, nem mindegy az ok.

Én 2 hónapossal vagyok itthon, aki napközben nem hajlandó aludni, cserébe hasfájós.


Szerinted mi a jobb a nagyobbik gyerekemnek?

Ha itthon van, de nem tudok vele játszani, foglalkozni, nem tudunk kimenni medencézni, cserébe hallgathatja a babasírást? Vagy a B. opció, hogy reggel 9-től délután 2-ig ott van, játszik a barátaival, majd mikor a férjem végez a munkában, együtt hazajönnek, ő átveszi a babát, én pedig tudok játszani a naggyal, tudunk kint lenni, medencézni, homokvárat építeni?

jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
44%
Jajj nalunk is ez megy. En otthon vagyok gyeden, alap, hogy nem viszem a gyereket basszus. Ha mar otthon vagyok es vegre egyutt lehetunk…
jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
65%
Sok gyereknek szüksége van arra hogy közösségbe legyen, anya mégsem olyan mint egy ovis társ. Az meg hogy délután 5-kor kimegyünk a jatszóra egy órára kevés. (Lehet a kis barátai kint se lesznek pl)
jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%

Én is itthon vagyok, csak távmunkából dolgozom, de ezt kb senki sem tudja az oviban, nem kötöm az orrukra. Most az egy dolog, hogy nem akartam ügyeletbe vinni a gyereket, mert ne már, de azért khm, ha a lehetőséget is megtagadták volna tőlem erre hivatkozva, hogy "úgyis otthon van anyuka", akkor azért én is felháborodtam volna. Mit tudja az óvónő, hogy miért akarom ügyeletbe vinni? Nem biztos, hogy az ember csak otthon akarja lógatni a lábát.

Egyébként nálunk normálisak, hiába tudják, hogy van kistesó, ugyanúgy megkaptuk az űrlapot, hogy nyáron melyik hetekre kérünk (ha kérünk) ügyeletet, és a visszajelzéseknek megfelelően szerveztek mindent. Nem volt olyan, hogy "nem jár" ügyelet annak, akinek otthon van az anyukája akármilyen okból is. Szerintem ez a korrekt, előre felmérik az igényeket, és igyekeznek így alakítani a szabadságokat meg a jelenléteket, nem utólag presszionálni a szülőket, hogy de oldják meg, nincs ember.

jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
64%
Gyereknek attól még kell a közösség, hogy az anyja nem dolgozik. Ovis, iskoláskorú gyerekre gpndolok. Az óvodai ügyelet a lányom kedvence volt egész évben, nincs foglalkozás, egész nap rohangalhattak az udvaron.
jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%

De kell a pihenes is!

Nem csak a kozosseg… az oviban van egy szabalyrendszer, viselkedni kell, nyaron meleg is van, reggel rohanni kell, delutan rohanni kell.

Jo,nem kell, de en mindig rohanok, a gyereket is surgetem sajnos, tudom, ezt nem kene, de muszaj egyszeruen, ha nem 2 ora alatt akarunk eljutni/hazaerni.


Ezekbol a dolgokbol kell egy kis szunet, HA valaki megteheti. Nyilvan aki nem, az most ne vegye magara, ha muszaj dolgozni, muszaj. Ha a kicsi is majd bolcsibe megy, akkor nalunk is mashogy lesznek a szunetek.


Amugy meg attol meg, hogy nem jar oviba, megyunk ide-oda; talalkozik rendszeresen gyerekekkel is. Nem kell a 4 fal kozott ulni.

jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 babyboom567 ***** válasza:
77%

És azért azt sem felejtsük el(nyilván nem nálatok),de sok munkanélküli nyáron tud menni napszámba,mert ilyenkor van munka.Illetve a mi cégünknél(ahol dolgoztam régen) is ilyenkor van rengeteg külsős munka,nagytakarítások,esküvők,rendezvények,ahova NAPI BEJELENTŐS embereket garmadával veszik fel.

És főleg engem az érdekel, hogy neked ehhez mi közöd, és mitől lesz rosszabb az otthoni léte, vagy az ovis ellátása a te gyerekednek attól hogy ödönke is megy ügyeletbe?komolyan érdekel, hogy másnak miért fáj az, ha 5 gyerekkel több van az ügyeletben?

jún. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
21%
Ügyelet akkor van, amikor bezár az ovi és kijelölnek egy másik ovit, ahová lehet vinni a gyereket azoknak, akik nem tudják megoldani a 4 hetet. Még ők sem vihetik végig, nemhogy a nem dolgozó szülők.
jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
76%

Azt én se értem, hogy lehet valakinek ennyire útban a gyereke. Covid alatt láttam, hogy 1 hét után itt sírtak az anyukák, hogy mikor mehet már a gyerek, megbolondulnak tőle otthon. És most nem azokra gondolok, akik másik 6gyereket neveltek, amiből 3 kisiskolás, tanulni kellett velük, a többi meg 6hónapos hármas iker és közben home office-ban volt😂 Ugyanezekről, akikről a kérdező is ír.

Ugyanakkor az érem másik oldala, hogy az óvodának semmi köze hozzá, dolgozik-e a szülő, vagy épp mit csinál. Az óvónő akkor se mondhatja, hogy ő nem viheti, ha tudni véli, hogy anyuka egész nap a p.náját vakargatja. Semmi köze hozzá!

jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!