Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 évig folyamatossan dolgoztam...

2 évig folyamatossan dolgoztam egy helyen aztán 3 hónap munkanélkülin voltam és utána 1 hónapot nem kaptam semmit és most meg 5 hónapja dolgozom egy helyen.Terhes lettem így mit fogok kapni illetve melyik jövedelmemből fogják kiszámolni?

Figyelt kérdés
Illetve így csak 5 hónap táppénzre jöhetek el? (Sajnos olyan helyen dolgozom, hogy egyből el kell jönni)

jún. 20. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha 5 hónapja dolgozol akkor maximum 5 hónapot lehetsz táppénzen. Ha előbb kiíratod magad, akkor az 5 hónap letelte után nem lesz munkaviszonyod és nem fogsz kapni semmit
jún. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Ha a megszakítás (biztosítatlan időszak) nem volt több, mint 30 nap, akkor jár csed, gyed.

Illetve igen, ahogy az első írja. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit ledolgoztál. Amúgy olyan nincsen, hogy kell menned táppénzre. Ha a munkaköröd nem végezhető terhesen, akkor vagy másik pozíciót kell felajánlaniuk vagy pedig felmenteni a munkavégzés alól és távolléti díjat fizetni.

jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Veszélyes anyagokkal dolgozunk így nem végezhető ez a munkakör. De akkor nem rúghatnak ki muszáj nekik másik munkakört felajánlani vagy felmenteni a munkavégzes alól? Illetve esetleg tudod, hogy a távolléti díj mennyi? Előre is köszönöm
jún. 21. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig csak az aktuális jövedelemből számolnak ellátást.
jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!