Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed lemondása, ujraigénylése?

Gyed lemondása, ujraigénylése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apai gyeden vagyok jelenleg, múlthéten mondtam fel, 2 hét múlva kezdek az új munkahelyemen. Megszeretném igényelni az álláskeresési járadékot, de mivel gyeden vagyok nem lehet. A régi munkahelyem utalja a gyedet, ha ott lemondanám utánna megigényelném az álláskeresésit, és amikor felvesznek az új munkahelyemen igénylem a gyedet ez így működhet? Lehet így lemondani aztán újra igényelni a gyedet?



jún. 7. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minertelme lenne?
jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A pénz miatt.
jún. 7. 16:42
 3/16 anonim ***** válasza:
Milyen penz? Az allaskeresesi biztosan kevesebb, mint a gyed. 2 hétre meg nem tudod lemondani. Eleve posta, beerkezes, elbiralas. Aztán az allaskeresesit 2 hétre igényelni? Hogy képzeled ezt?
jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amugy ha nem értesz hozzá miért kommentelsz? Álláskeresési 400+ ezer online intézhető az egész gyed. Inkább ne irj ide semmit ha hülye vagy az egészhez.
jún. 7. 16:47
 5/16 babyboom567 ***** válasza:
87%
Hol adnak 400ezer álláskeresésit?Komolyan kérdezem?
jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudod hogy működik az álláskeresési járadék?
jún. 7. 16:53
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
90%
"A munkanélküli segély összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) napi összegénél, mely 2024-ban napi 7733 forint."
jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Munkanélkülivé válásod megelőző 3 évben volt 360 munkában töltött napod akkor 3 havi álláskeresési járadékra vagy jogosult.

Ha csak 1 napot is voltál munkanélküli jogosult vagy az egész 3 havi összegre. A maximumja kb 521977 forint

Ha munkába áltál és csak 1 napot voltál munkanélküli akkor kifizetik azt az egy napot br 7733ft. A fenmaradő összeget is kérheted, és az összeg 80%át kapod meg.

jún. 7. 16:59
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen magas álláskeresésiről még én se hallottam. Kérdező téged valaki nagyon félreinformált. 400+-ot biztos, hogy nem kapnál.
jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na szóval, bruttó 560ezer volt az átlag keresetem. Annak a 60%-a 336 ezer ez több a minimálbérnél.

Vagyis megkapom a maximumot amit előtted is leirtak hogy 7733 forint.

7733x90=695970.

Ebből 25% adó

521977.

Ennek a 80%-a 417ezer.

Leirom mégegyszer ha nem értesz valamihez ne kommentelj.

jún. 7. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!