Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:

Nyilván sz@r anyák vagyunk :) Örülök neked 48%-os, és annak is hogy te megértesz. Nem vagyunk egyformák. Nem idegenekkel van a gyerekem, hanem a szüleinkkel. És továbbra is tartom azt, hogy az a kipihent anya, aki én vagyok, 1000-szer jobb, mint itt sok "bűntudatom van mert megvertem a gyerekemet, kiborulok a 4 évesemtől, belefáradtam az életembe" anyák heti 7 napban.


Nekem is van ismerősöm, aki kb olyan, mint itt egyesek. Velük van a gyerek napi 24-ben, de őrjöng velük, ráüt a 3 évesre (is), semmi sem jó, már a férje is kb rosszul van tőle. Kész kínlódás a 2 gyerek + a férje élete. Hát nem is tudom, de az én gyerekem egészségesebb lelkületű, mint az övék, mert az enyém, ha meglát szalad hozzám, jön velem haza, az övékéi meg rohannak el anyuci feszült szeretetéből. Inkább legyek vele kevesebbet, de akkor legyünk meg jól, mint állandóan kiborulva.

2017. júl. 30. 19:09
 82/89 anonim ***** válasza:
44%

Nem kérdező, te nem vagy sz***.r anya, mert nem vagy anya:-) A gyereked anyja a nagymamája, te max egy átmeneti szereplő vagy az életében, kb mint egy keresztanya, aki megjelenik ha éppen van kedve foglalkozni vele. De igazad van, a lényeg hogy te pihent legyél, ha már a kis mocsok így meg akart születni igaz?


Mondok neked valami meglepőt, a legtöbb anyának nem teher ám a saját gyereke, furcsa ugye? A legtöbbünk örül ha a gyerekével lehet nem azt nézi mikor passzolhatja le végre hogy pihikézhessen, hiszen szegény szerencsétlennek két órát kellett a saját gyerekével tölteni..kész horror ugye? Hogy ki lehet idegileg ilyen hatalmas megterhelés után...


De ne aggódj, két-három év, és végleg megszabadulhatsz a tehertől akit a gyereked jelent és élheted azon a két napon is az életed amit eddig lefoglalt a gyerek, hiszen nem fog akarni majd a közeledben lenni.


Bár hiába mondjuk, tudod hogy te vagy az anyák mintaképe a legjobb, a gyerekek álma, maga az anyaság etalonja. Csak a gyereked anyja nem vagy...


De néz a dolgok jó oldalát hamarosan mehetsz hónapokra is nyaralni mert az anyád gyereke nem fog többé vágyni a közelségedre.

2017. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 A kérdező kommentje:

Annyira jót röhögtem azon, amit írtál, kedves utolsó, tényleg nagyon édes!!!!!!

Mondd, más téren is ilyen biztosan a jövőbe látsz, mert még annyi kérdésem lenne :D

2017. júl. 30. 19:33
 84/89 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem jövőbelátás, ezt látom..vannak hozzád hasonló nők akik csinálnak egy gyereket és mással neveltetik, aztán meg csodálkoznak hogy nem kellenek a gyereküknek..de hiába mondom, hiszen te jó anyának gondolod magad, és kell még pár év míg az élet engem igazol és a gyereked úgy fog hozzádállni mint te hozzá. Bár gondolom a facebookra rakosgatod ki róla a képeket mert az menci igaz:-) Na de én megyek, tudod, vannak olyanok, akik nem nagyszülőknek szültek gyereket és foglalkoznak is vele, úgyhogy megyek fürdetni, te meg ünnepeld kettesben a férjeddel a tökéletes anyaságodat:-) Csak a gyereket sajnálom, ő anyát érdemelt volna, nem egy anyaként működő nagyszülőt. Bár tudom már nem kisbaba nem olyan menő mutogatni igaz?


Apja is hasonló borzalmas szülő mint te vagy legalább szerei és foglalkozik a gyerekkel?

2017. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
64%
Erős ahogy leirták az előbb a véleményüket de sajnos igazat adok nekik. Nem most fog ez kijönni hanem majd jópár év múlva. Engem anyukám 2 éves korom óta egyedül nevelt a nőveremmel, sokszor napi 20 órát dolgozott még otthon is késő éjszakákig hogy mindenünk meglegyen, rengeteget voltam nagymamámmal. Imádtam, szuper volt vele lenni, egész nyáron vele voltam , bármikor boldogan mentem vele. Megis amikor par évesen azt mondtam anyukámnak hogy a mamat jobban szereten emlékszem mennyire rosszul esett neki. Ma mar tudom mit tett értünk, de ha szórakozás miatt passzolt volna le nem tudnám elfelejteni neki. Úgyhogy én minden rosszindulat nélkül kivanom hogy élvezd amig tudod, mert a gyerek nem hülye, és meglesz ennek a hatránya a kapcsolatotokban ha nagyobb lesz.
2017. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 A kérdező kommentje:

Tudod mi a legérdekesebb? Hogy mennyire biztos vagy abban, hogy neked milyen jó lesz a kapcsolatod a gyerekeddel. Pedig például egy fiús anyukának tudod, hogy mennyi "elveszítenie" a fiát? Annyi amíg nem jön egy okos meny, aki mindent jobban tud (mint itt rengeteg nő). Aztán a 20-30-40 éves férfi tojni fog arra, hogy anyuka napi 24 órában a seggében volt gyerekkorában:D De a lányoknál is hasonló a helyzet.

Nem attól függ, hogy 3 éves koráig most volt-e heti szinten a nagyszülőnél. A kapcsolat építése igazából még most kezdődik el. Például, hogy el mer-e majd nekem mondani dolgokat. És biztos vagyok benne, hogy igen, mivel tudja, hogy én sosem akadok ki rá, nem tud olyat csinálni, hogy én őrjöngjek vele, hogy felképeljem vagy hasonlók. Én a barátnője fogok tudni lenni nem csak az anyja(mivel annak tartom magam). Tőlem sosem fog félni, ez biztos.


Az apja? Nem, ő is olyan, mint én, azt sem tudja mi a lányunk neve :D

Természetesen, őt IS érdekli a lányunk. Viszont neki is fontos a mi kapcsolatunk.


Ebben sosem fogunk egyetérteni. Annyi rossz szülő-gyermek kapcsolat van, hogy az elképesztő és szerintem a legtöbb nem azért megy tönkre, mert "anya, lepasszolt a NAGYINAK". Szóval hajrá, mindenki csinálja ahogy ő (és a párja) gondolja, aztán sok sikert :)

2017. júl. 30. 21:37
 87/89 anonim ***** válasza:
79%

Nem az a baj hogy heti szinten van a nagyszülőknél..hanem hogy többet van máshol mint otthon, és ez megviseli a gyereket, még akkor is ha most nem látszik, mert nem tud kialakulni a biztonságérzete, aminek ki kellene ebben a korban. A te gyereked nem tudja hogy ki az anyja, mivel gondolom te anyucinak hívatod magad, de viselekdésileg meg a nagyanyja aki anyaként viselkedik, és ez összezavarja.


Puszta pszichológia. És képzeld, nekem is fontos a párkapcsolatom, de ez nem azt jelenti hogy heti két napot van velünk a gyerekünk. Mi is eljárkálunk, élvezzük egymás társaságát de nem a gyerek kárára. Nálatok az a baj hogy szinte sosincs veletek a lányotok, nem az hogy heti egy-két napot a nagyszülőknél van, a többin meg te vagy vele(nem bölcsi, nem bébiszitter nem a szomszéd juliska).


Pszichiátria gyakorlaton volt egy hasonló neurotikus páciens, kiderült hogy gyerekkorában ő is állandóan le volt passzolva, nem értette miért nem szeretik őt, magát hibáztatta, és utána erején felül próbált megfelelni a szüleinek, hogy szeressék. Nem jött össze, depressziós lett, több öngyilkossági kísérlettel, 13 éves korától. A gyakorlatom idején volt 16 éves, és a szülei nem értették mi történt a gyerekükkel, mikor a saját meglátásuk szerint ők szerették és foglalkoztak vele. Csakhogy az anamnézisből kiderült hogy ő is többet volt különböző rokonoknál mint a szüleivel, és ez teljesen összezavarta, nem értette hogy mikor azt mondják állítólag szeretik, akkor miért nem akarnak vele lenni. A szülők pedig nem értették miért szorong a gyerek, miért képtelen bizalmi kapcsolatokat kialakítani, és miért vannak suicid próbálkozásai mikor ők mindent megadtak neki, és állításuk szerint gyerekkorától imádott a rokonoknál lenni, mindig jól érezte magát. De mégis ezt váltotta ki belőle a csak a szülők által nyújtható érzelmi stabilitás hiánya.


Még egyszer: Nem azt mondom hogy csak a gyereknek kell élni és nem szabad nélküle kimozdulni, sőt levegőt venni sem, de a folyamatos heti 3 teljes nap, és a többi bölcsiben töltött idő túl sok egy ilyen kicsi gyereknek, főleg ha évente párszor még hetekre le is léptek nyaralni nélküle.


Mi is megyünk gyerek nélkül, évente kétszer három napra, meg nagyszülőknél is alszik havonta mikor mi kettesben vagyunk a férjemmel, de a gyerekünk teljes mentális és testi jóléte nekünk az első, és csak utána a mi házasságunk.


El sem tudod képzelni mennyire könnyű egy életre tönkretenni egy gyereket, akkor is ha ennek a tünetei csak pár év múlva jelentkeznek. Ugyan úgy tönkre lehet a beteges ragaszkodással, mint azzal hogy a hét nagy részében nincs veletek.

2017. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 A kérdező kommentje:
Hát majd meggondolom, de most éppen hatalmas az öröm, ma teszteltem pozitívat. Már az út alatt is sejtettem, hogy baba lesz a dologban, de most már biztos :)
2017. júl. 31. 16:34
 89/89 anonim válasza:
33%
Én már kicsi korom óta vagyok minden nyáron a nagyszülőknél. Most is ott vagyok, ez a 11. nap, és egész jól telik, pedig idén leszek 15. éves!
2023. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!