Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:

Tehát a nagyszülők jobban a szülei, mert többet vannak vele. De mégis hogyan? 3 napot van tőlünk külön (az is csak részben: hétfő du az egyik, péntek du + szombat reggel a másik). Szerintem ez nem több. Tehát itt azért megbukik a többet foglalkoznak vele dolog.

És tévedsz. Én elfogadom, hogy úgyis jó, ahogy ti csináljátok, de hiszem, hogy úgyis jó, ahogy mi.


Egyébként meg kb olyan szinten felháborít titeket, hogy a párommal vagyok, mintha legalábbis a szeretőmmel lennék.


Ez meg hülyeség, hogy "én ismerek olyat..."

Én is ismerek olyat. És? Olyat is ismerek akik normálisan nevelték mégis sz**rik az anyja fejére, sőt olyat is, aki egész nap a gyerekével volt, mindent meg akart neki adni érzelmileg (is) és erre mára már fel is képelte az anyját. Az a gyerek, aki folyton az anyjával volt kicsiként, imádták egymást, a világ nem létezett nekik. És tessék! Mindenre van ellenpélda.

És a 2 napot én úgy értettem, hogy az én ismeretségi körömben a mintamamik rohangálnak le-föl, néha odaülnek a gyerek mellé, de alapvetően fontosabb nekik a háztartás. De ők verik a mellüket, hogy de ők gyerekekkel vannak. Hát igen, csak nem foglalkoznak velük. Legalábbis nem többet, mint én.


És ma láttam a tv-ben egy interjút, pont ezzel a témával foglalkozott (gyerekek külön a szülőktől). És meggyőzött róla, hogy nyugodtan elmehetünk. De azért köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 18. 18:41
 62/89 anonim ***** válasza:
Azért te is érzed, hogy ez így nincs teljesen rendben, mert ha meggyőződésed lenne, hogy mindent jól csinálsz, akkor fel sem merült volna benned, hogy kiírd ezt a kérdést.
2017. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 A kérdező kommentje:
A kérdés nem arra irányult, hogy jó-e ahogy élünk, hanem hogy 2 hét nagyon sok-e külön a MI élethelyzetünkben. Ezért is írtam le, hogy konkrétan nálunk hogyan megy. Ez nyilván hiba volt a részemről, de gondoltam máshogyan nem lenne érthető.
2017. máj. 18. 18:54
 64/89 anonim ***** válasza:
72%
A körítés nélkül is azt írta volna szinte kivétel nélkül mindenki, hogy sok.
2017. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 A kérdező kommentje:
Na pont ezért volt a "körítés". Mert a legtöbben tudom, hogyan állnak a dolgokhoz, de gondoltam, így megértik, hogy ez más élethelyzet. Tudatában vagyok vele, hogy ez a legtöbbnek sok. Éppen ezért írtam le.
2017. máj. 18. 19:01
 66/89 anonim ***** válasza:
Igen, értem hogy azért írtad le, de nem segít. Csak ront a megítéléseden, de kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk.
2017. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
55%

És te hogy fogsz viszonyulni a kislányhoz, amikor leesik, hogy eltelt x év és a nagyik a minden, te meg épp csak az aki megszülte? Csináltok másikat?


Az a baj, itt, inkàbb, hogy neked fontosabb a hàzasságod. De te sem leszel fiatalabb, bármikor jöhet egy minőségibb csere, csak Te ezt elképzelhetetlennek látod. Ó de sok ilyen van..


Minden nőnek szüksége van 1-2 napra, vagy egy műkörömre, bármire.

De gyereket magunknak és nem másnak szülünk.

Azért lett gyerek, mert gondolom a nagyik erősködtek.. de bàr beértétek volna egy kutyával.. ☹

2017. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
74%

És igen, némiképp szinten kell tartani a háztartást, hogy ne egyen meg a retek. Telne takarítónőre, de az a napi fél-1 h, amit ezzel töltök, ki is kapcsolja az agyam.


Nem tudom, milyen búra alatt nőttél fel, egy a nagy átlagban az ember elmegy napi 8 órát dolgozni, haza, nyilván neked ez elképzelhetetlen, de ez van, már lassan prolinak érzem magam, mert van merszem ilyenre időt pazarolni.. 🙃

De akkor is jogos a felvetés, hogy majd akkor is jó anyának állitod be magad, ha a nagyik már nem lesznek, és majd nem bírsz vele, éjjel viszik haza a gyereket a rendőrök, mert csavargott?! Van, amit kihagysz a számitásodból. Sok sok dolgot, és ez miatt szivesen visszatérnék a kérdésre 15 év múlva, csak sajnos sosem tudjuk meg az igazságot 🤗

Mantrázhatod, hogy jó anya vagy, de nem vagy. Ennyi a történet! Szép estét :)

2017. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
20%

Sok ilyen stilusu anyat ismerek.

Es meg fogtok lepodni a gyerekeik halasak es imadjak az annyikat jol tanulnak es sikeres emberek lettek.

Pont a majomszeretet az ami karos kovetkezmenyekkel jar kesobb.

2017. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
49%

A kérdés nem arra irányult, hogy jó-e ahogy élünk, hanem hogy 2 hét nagyon sok-e külön a MI élethelyzetünkben.



DEhogy sok..utazzatok el inkább egy hónapra, vagy tudod mi? inkább fél évre..a gyereknek úgyis tök mindegy már, ennél jobban nem nagyon tudod elhanyagolni úgyse. A nagyszülőknél legalább a hét hét napján figyelmet fog kapni, nem csak heti kettőn mint nálatok.

2017. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!