Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj vagy nem baj, hogy 4 éves...

Baj vagy nem baj, hogy 4 éves gyerek nem szokott a nagyszülőknél aludni?

Figyelt kérdés

Az én 4 éves gyerekem még nem aludt a nagyszülőknél. A közvetlen környezetemben van jó pár kedves család hasonló korú gyerekekkel, a véleményünk az, hogy ez nem baj, ők sem szoktak.

De itt gyakorin már sokszor olvastam azt, hogy ez baj.

Miért baj?

Kinek mi a véleménye erről?


2013. jan. 15. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj?

Ha nektek így jó, akkor nem baj :) A mieink már másfél évesen ott aludtak, a távolabb élő nagyszülőknél 2 és fél évesen.

Mindenki úgy csinálja ahogy neki és a gyerekeknek jó.

Ők nagyon élezik, hogy kéthetente pénteken a nagyszülők mennek értük az oviba, mindig csinálnak valami érdekeset, vagy a nagypapával bütykölnek, szombaton megyünk értük.


Nekem meg amiatt szóltak be anno, hogy a két éves gyerekek miért alszanak ott (akkor még ritkábban). Hát azért mert :) Valami miatt mindig be kell szólni, ne törődj velük

2013. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Bajnak nem baj általánosságban. De nem árt megszoktatni, mert ha netán gáz van, és kénytelen ott aludni, akkor mit csinálsz?
2013. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éves elmúlt a kisfiam decemberben, anyu itt lakik az utcában, de még ő sem aludt ott egyszer sem, még említés szintjén sem volt a dolog. Hozzáteszem, mostanában elég sokat beteg is volt anyukám, így nem is terheltem volna.


Van 2 nagyobb lányom, ők kb. ennyi idősen kezdtek egy-egy éjszakát nála aludni, havi egyszer.

2013. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj!

De nyilván függ attól is,hogy milyen a viszony!

A fiam 1 éves, már aludt maminál, amikor lagziban voltunk! Semmi baja nem volt, de ő egyébként is heti rendszerességgel mamizik!

Annyiban talán tényleg jobb, hogy ha valami olyan helyzet alakul ki, hogy muszáj lenne ott aludnia, akkor talán könnyebb, ha hamarabb megszokja!

2013. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked nem baj akkor nem baj :)

A lányomat simán ott lehetett hagyni már pár hós korától, a fiamat nem vállalja senki mert nem, magyarázat nincs rá. Mióta 2 gyerek van azóta a nagyot se vállalják, félnek hogy rájuk kapunk. Nekem már egy kicsit kezd tele lenni a bakancsom mert a 2012-es év úgy nézett ki hogy 3 hónapot kórházban voltam januártól terhesen, aztán megszületett a kicsim és azóta egy órám sem volt csak babázok. Kicsit kezdek besokallni a "sok" segítségtől mint mentálisan mint fizikailag.

2013. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Én úgy nőttem fel, hogy soha nem aludtam egyik nagyszülőmnél sem, mégis élek. :)
2013. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj? Nem értem a kérdésed....

Mindenhol az a jó, ahogyan a családnak jó. Ha nektek így jó, akkor nem értem hol a probléma? Nem KELL a nagyszülőknél aludnia, ha SZERETNE, akkor aludhat, ha NEM SZERETNE, akkor nem kell erőltetni.

2013. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nemrég valaki kérdezte itt a gyakorin, hogy baj-e hogy a 2 évese még nem aludt nagyszülőknél. Én válaszoltam rá, hogy szerintem nem, és még az én 4 évesem sem aludt ott. Erre vagy 5-6 válaszoló leoltott, hogy milyen sz*ar*anya vagyok, meg szerencsétlen gyerekem, milyen borzasztó neki. Úgy letámadtak engem akkor, igazából nem is értettem.

Csak azóta ez sokszor eszembe jutott, azóta sok 4 év körüli gyerek anyukáját kérdeztem, hogy másoknál ez hogy szokás.

Nekem nem baj, hogy nem aludt még nagyszülőnél a gyerekem. Nem baj a gyerekemnek sem és nem baj a nagyszülőknek sem.

Kíváncsi voltam itt most a véleményekre. Köszönöm szépen! Még írjatok nyugodtan, várom a válaszokat!

2013. jan. 15. 16:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, van aki kötözködni jár ide. Ha azt mondják piros, ő azt mondja kék. Vagy fordítva. Lényeg, hogy ellenkezzen. Nem kell vele foglalkozni. Nem probléma, ha így jó mindenkinek. Az én lányom egyszer aludt anyósomnál, jó volna, ha időnként ott aludna, mert mindenkinek jó volna, de megmakacsolta magát és már nem akar ott aludni (megjegyzem sehol máshol, csak otthon). Így nem is erőltetjük. De én sem aludtam soha sehol a szüleim nélkül gyerekként, úgyhogy volt kitől örökölnie. :) Előző voltam.
2013. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj,szerintem ez magán ügy.Van abban jó,ha akad esetleg 1-1 nap kisgyerekes szülőknek,amikor kicsit lazíthatnak ezáltal,hogy nincs otthon a gyerek,mert mamánál alszik.Én mondjuk még sosem próbálkoztam ilyennel,mert nem lennék nyugodt egy percig sem.Két és fél éves a fiam,de szerintem 5 éves koráig tuti nem is fogom erőltetni.Ja igen,erősen nagymama-függő a kérdés!(Arra gondolok,hogy mennyire megbízható).
2013. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!