Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj vagy nem baj, hogy 4 éves...

Baj vagy nem baj, hogy 4 éves gyerek nem szokott a nagyszülőknél aludni?

Figyelt kérdés

Az én 4 éves gyerekem még nem aludt a nagyszülőknél. A közvetlen környezetemben van jó pár kedves család hasonló korú gyerekekkel, a véleményünk az, hogy ez nem baj, ők sem szoktak.

De itt gyakorin már sokszor olvastam azt, hogy ez baj.

Miért baj?

Kinek mi a véleménye erről?


2013. jan. 15. 12:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ezt ti érzitek. Szerintem nem probléma.
2013. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem baj egyáltalán. A mi 4 évesünk és 20 hósunk sem aludt még a nagyszülőknél, csak úgy, hogy mi is ott voltunk. Nagylánynak párszor lett említve, bele is egyezett, de mikor odacuccoltunk meggondolta magát. Én meg nem vagyok híve annak, hogy erőltessek dolgokat. Ha megérett rá és készen áll, akkor úgyis szól. Ugyan így voltunk a pelusról való leszoktatásnál. A nagylány 13 hósan ráült a bilire, onnantól kezdve a kaka kizárólag bilibe és WCbe, a pelusról tavaly nyáron 3 éves kora előtt szokott le teljesen (2 évesen már nem kellett neki napközre). Egyszercsak azt mondta, nem kell (megjegyzem: egy downos kislányról beszélek). A kicsi 20 hós, egyelőre csak ruhástól ül rá a WCre, pedig szól és mutatja a pelusát, hogy pisi vagy kaka. A keresztlányom 1,5 éves korától "kényszerítve" volt, székrekedés, bújdosás, kaka falra való kenése volt a vége. 2 héttel az ovi megkezdése előtt eldobta a pelust, hogy neki az nem kell.

Na de eltértem a tárgytól. Nekem párszor szükség volt arra, hogy itthon hagyjam őket éjszakára (második baba születése, előtte amniocentézis, infúziók most karácsony előtt), simán elaludtak apával, nagynénivel, keresztmamával, de itthon, a saját ágyukban.

Azzal meg ne törődj, hogy oltogatnak egyes válaszolók, sok olyan van itt, akinek, ha nem egyezik a véleménye a tiéddel, alpári módon beszólogat. Pedig épp az a lényege ennek az oldalnak, hogy véleményeket osszunk meg, hol pro, hol kontra. Kinek, mi vált be, hisz nem vagyunk egyformák, mint ahogy a gyerekek is nagyon különbözőek. Én már egyre ritkábban nézek be ide, épp az ilyen válaszolók végett, mert nekem is beszólogattak és én éreztem magam rossz embernek, rossz anyának az ő buta viselkedésük miatt. Úgy, ahogy én sem ítélem el azokat, akik elhordják a nagyihoz aludni a gyerekeiket, úgy azok sem ítélkezzenek felettem, mert én meg nem hordom el őket. Kinek, mi a jó.


Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!