Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
80%
Hát érdekes, amiket írtok. Az én gyerekem majdnem 5 éves, most épp a nagyszülőknél van, tőlünk 100 km-re. Szívesen engedem, imádják egymást, jó helyen van, a gyereknek és a nagyszőknek is nagy élmény, de alig várom, hogy újra lássam. Pedig ez csak 2 nap. Nyáron is el fog menni 1 hétre, lehet kétszer is, de azt el nem tudnám képzelni, hogy egy utazás miatt 15 napra itthagyjam (főleg, hogy kihagyjam a nyaralásból), vagy hogy egész nyáron ne lássam. Azt meg pláne nem, hogy egész héten bölcsiben van, majd egész hétvégén anyósnál és hétfőn már a másik nagyi megy érte. Nem csoda, hogy nem anyás a kérdező gyereke.
2017. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindegy neked hogy lesz? Hisz a gyereked érdeke úgyse számít...menjetek csak nyaralgatni, őt meg passzoljátok le hiszen csak ti számítotok nem igaz? Vele meg majd lesz valami. Áldom az eget hogy az én szüleim nem ilyen önzőek voltak mint ti. Szegény kicsike.
2017. máj. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
75%
10es, oké, de gondolom nem 2.5 évesen voltál ott egész nyáron. Az még nagyon kicsi hogy csak úgy lepaszolják egy nyaralás miatt.
2017. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén szólva nekem nagyon furcsa, hogy egy ekkora gyerek nem anyás. Az én lányom 2 éves, és már néha anyukámnál alszik, hogy lehessen esti program a barátokkal, kettesben a férjemmel (nem kell nagy dolgokra gondolni, 2-3 havonta egyszer van ilyen). De alig lehet lepajszerolni rólam, minden ottalvás előtt 2 napig magyarázom neki, hogy milyen szupi lesz stb. Nem szokott lenni semmi gond, max. éjjel megébred egyszer, keres, a mama mondja neki, hogy tudod, itt vagy nálam, anya nincs itt, akkor visszafekszik. Nincs sírás vagy ilyesmi. Viszont reggel ahogy kinyílik a szeme, közli, hogy "anya, haza". Barátnőknél van 1 és 4 év közötti gyerek bőven, mindegyiküknél hasonló a helyzet. 1, a nagyobbak max 2 éjjelt elvannak a mamánál, de aztán már alig várják, hogy lássák anyát. Nekem 2 hét rengetegnek tűnik ebben a korban, el sem tudom képzelni azt sem, én hogy bírnám, nemhogy a lányom. Nagyon furcsa, hogy egy ekkora gyerek egyáltalán nem hiányolja az anyját ilyen sokáig. Egy kisiskolásnál oké, de ő még elég kicsi.
2017. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
51%

Edesanyam nem maradhatott gyesen munkaja miatt nem lett volna jo otlet igy egy eves kortol bolcsiben es nagyszuloknel voltam.

Szuper kotodtem anyuhoz es nagymamahoz is.

2017. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
32%

Akkor is ha lepontoztok

Semi baj a szorgalmas dolgozo kutato anyakkal.

Nem mindenkinek az egyetlen eletcelja a pelus pisi kaki jatszoter 3 evig.

Vannak olyan szakmak ahol egy ev gyes is tul sok kimaradni.

2017. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén szólva nekem nagyon furcsa, hogy egy ekkora gyerek nem anyás.


Ne csodálkozz, írta hogy a hét három napján egyáltalán nincs vele a gyerek, a többin meg bölcsődében. Hogy ragaszkodhatna valakihez akit csak a hét 4 napján 3-4 órában lát? Kérdező, nektek is inkább macskát kellett volna venni gyerekvállalás helyett, nem egészséges hogy állandóan le van paszolva a gyerek, és most is, mikor együtt lehetnétek, inkább nélküle mentek. Szeretitek ti egyáltalán ezt a kicsit? Vagy te is a nagyszülőknek szülted?

2017. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, annyira a 2 hét külön részre koncentráltam, hogy fel sem tűnt, hogy máskor is mindenki mással többet van a gyerek. Ebben az esetben mondjuk nyugodtan lehet a mamákkal két hétig, valószínűleg fel sem fog neki tűnni, hogy nincs ott az anyja...
2017. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
40%

Na, megjöttek a tökéletes anyák :D Nem kell gyűlölködni azért, hogy másnak a gyereke elvan apukával, nagyszülővel, keresztszülővel, és van élete anyukának a gyerekek mellett is anélkül, hogy három órás cirkusz lenne anyu távozása.


Mindenki megnyugodhat, egészséges lelkű ember lesz abból a gyerekből is, aki nemcsak anyu csecsén lóg az óvodáig.

2017. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
71%
Igen, nagyon egészséges lesz, ha heti körülbelül 12 órát tölt az anyjával, és inkább a gondozónő és a nagyszülők "csecsén lóg" mert anyucinak fontosabb az utazgatás mint a gyereke. Inkább legyek szerinted tökéletes anya, mint a saját gyerekem ne kötődjön hozzám, mint a kérdezőhöz a gyereke. Gondolom te is olyan vagy mint a kérdező, akinek minden fontosabb mint a gyereke. Én is eljárogatok, de a gyerekem nincs heti 3 nap a nagyszülőkkel, a többiben meg bölcsődében. A hétvégén tudnának együtt lenni, de a kérdező erre lusta így inkább a nagyszülőkhöz küldi hogy ne kelljen vele foglalkozni. Végül is így könnyű.
2017. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!