Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó előtti, teljesen fölösleges magyarázni a 37-esnek. Funkcionális analfabéta. Ráadásul normálisnak tartja, ha egy gyerek akár egy egész évet a nagyszüleinél tölt.
2017. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 A kérdező kommentje:

Sosem gondoltam volna, hogy ez mások szemében ekkora bűn, de nem gondolom, hogy igazuk lenne.


Először is jó, ha tudjátok, hogy soha semmit nem erőltettünk/erőltetünk a gyereknek. Ha akar, megy a mamákhoz, ha nem akar, akkor nem megy. Én ugyan el nem kergetem itthonról, ha azt mondaná nekem például indulás előtt, hogy én menjek érte, akkor megkérdezném tőle, hogy ne a mama?, és ha látnám rajta, hogy gondolkozik, akkor lehetőséget adnék neki, hogy döntsön, de erőltetni semmiképpen sem erőltetném.


Biztosan megbotránkoztatónak tűnik, de én bevallom. Nem a gyerek az életünk középpontja. Persze aránytalanul sok figyelmet kap tőlünk, de ő is a család, egy egység tagja. Nyilván a önállótlansága miatt több figyelmet és törődést kap, az igényeit figyelembe vesszük, még ha ő mást is akar, de ettől függetlenül mi nem felejtettük el, hogy mi egy házaspár is vagyunk, nem csak szülők.

Számomra fontos, hogy legyen a héten egy-két este, amikor együtt vagyunk úgy, hogy nem gondolunk semmi másra. Persze, ha a gyereknek baja van, ez azonnal elfelejtődik. De ha minden rendben van és a gyerek is jól érzi magát, akkor mégis miért ne? Azért mert ma ez kiborítja az embereket? Ráadásul még csak nem is idegennel van, hanem a nagyszüleivel, akik örülnek neki.

A gyerekem szeret és ez tény. De nyitottá vált a nevelésünknek köszönhetően és tudja már most hogy nem csak anya meg apa van a világon meg ritkán a mamák. Pontosan tudja, hogy hol van otthon, hogy kik a szülei, de azt is, hogy a világon még nagyon sokan szeretik és HA van kedve jól érezheti magát velük a szülei nélkül is. Az, hogy mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy vannak segítőkész és szerető szüleink a közelben, akik még ráadásul értenek is a kicsikhez, akkora baj? Vagy az a baj, hogy a családunk él a lehetőséggel? Azért a családunk, mert a lányunk is. Hihetetlen akarata van, ha nem akarna menni, az látványos lenne.


Ami a velem/velünk töltött időt illeti. Csak azért írom le ennyire részletesen, mert úgy érzem elég durva tévképzetek vannak egyes szupermamik fejében.

Mielőtt jönnek a vádak, hogy foglaljuk a helyet: magán bölcsizünk.

A hétfői nap nem opcionális, mennie kell bölcsibe. Ezen a délelőttön én mindent elintézek otthon, amit fontosnak tartok a hétre előre. Délután 4-re megyek dolgozni és hajnali 2-ig vagyok általában, de ez már a legkésőbbi időpont. Kedden, szerdán és csütörtökön választhat, hogy menni akar-e, de csütörtökön általában akar menni, mivel az unokahúga is megy azon a napon, szóval mondja, hogy szívesen menne játszani vele. Péntek megint csak nem választható, mennie kell, mert akkor meg délelőtt dolgozom.

Kedden és szerdán viszont nem emlékszem, hogy ment volna egyáltalán. Ezeken a napokon viszont teljesen és kizárólag csak együtt vagyunk. Sokáig alszunk, csavargunk egész nap, úszni megyünk, játszótérre, barátnőzünk, játszóház, vásárolunk, sétálunk. Este jön a párom, de van amikor ő sem megy be dolgozni ezeknek a napoknak az egyikén és akkor együtt megyünk, gyakran másik városba. Vasárnap az egész napot megint csak együtt töltjük, általában aktív pihenéssel, állandó szabadtéri programunk van délután hármasban, ami kb 2 órát legalább igénybe vesz.

A párommal viszont együtt tudjuk tölteni a péntek estét és a szombati napot. Számomra ez így maga a tökéletes élet. Nem kell arra gondolni, hogy ilyenkor állandóan eljárunk itthonról. Van, hogy egyáltalán nincsen kedvünk semmihez, valóban csak pihenni, de van hogy átjönnek a barátok, vagy mi megyünk át, vagy valami közös programunk van kettesben. Imádom azt érezni, hogy van egy gyerekem, akivel éppen az előbb beszéltem és hallottam a hangján, hogy jól van, de közben normális embernek érezhetem magam, aki nem csak arra hallgat, hogy "anya". (Erről jut eszembe, hogy nálunk például egyáltalán nincsen olyan, hogy a párom engem úgy szólítana meg, hogy "anya" és én sem szólítom meg úgy, hogy "apa". Nekem ő nem az apám és én sem vagyok az anyja. Például nekem ez is fontos, másnak egyébként itt is olvastam hasonló álláspontúakat.)


Összességében azt gondolom, hogy jó anya vagyok. Persze lehet kötekedni, hogy sokat vagyunk külön. De hiszek a minőségi idő erejében. (Ha megy is csütörtökön bölcsibe, 3-ra ott vagyok érte és 10-kor fekszik, tehát az nem 4-5 óra, mint itt korábban írták)

Amúgy is itt olyan kimerült és lefáradt anyák segélykérését szoktam olvasni, akik napi szinten együtt vannak a gyerekeikkel mégsem hiszem, hogy az ő kapcsolatuk a gyerekeikkel jobb lenne, mint nekem az enyémmel. Inkább legyen velem például kedden és szerdán egész nap, amikor én semmi mást nem csinálok, csak és kizárólag vele vagyok (nincs főzés, pakolás, semmi), mint az, hogy ugyan velem van egész héten még sincs időm még szinte hozzászólni sem, csak ezt- azt elintézni és néha vele is lenni, emellett kiabálni, esetleg ráütni. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy ilyen teljes mértékben lestrapált anya vajon mennyire harmonikus kapcsolatban él, ha ennyire türelmetlen a gyerekével, mivel szerintem ez az állandó túlfeszültség is kihat a kapcsoltra, a kapcsolata meg a gyereknevelésre, mivel ezek szorosan összefüggenek egymással.

Ezért gondolom, hogy amikor a kapcsolatomért teszek, akkor érte is teszek, a családunkért. És ez mind úgy történik, hogy ő jól érzi magát.

Kiegyensúlyozott, boldog szülők gyermeke. Soha kiabálást nem kap, érzi, hogy szeretve van általunk (is), hatalmas türelemmel vagyunk felé, és ez teszi őt is boldoggá. Lehet úgy tűnik, hogy a utánam való őrjöngés hiánya jó fogáspontnak tűnik abból a szempontból, hogy igazoljátok magatokat, de a lányom tudom, hogy szeret és hogy engem szeret a legjobban, de örülök, hogy ennyire nyitott és hogy megvalósulhat mellette ez az életforma, mivel NEM tiltakozik és soha nem is tiltakozott.

Amúgy természetesen vele is mennénk nyaralni, csak nem ilyen messzire. Viszont még most sem tudom, hogy mi is legyen.


Bocsánat, ha nagyon hosszú lett, de én is elolvastam a válaszokat. És nem, nem tűntem el, csak szerencsére nekem nem csak a szobában ülés a gyerekekkel, közben gyakorizás az egyetlen vasárnap délutáni programom, bármennyire is szeretem ezt az oldalt :D

2017. máj. 15. 01:07
 43/89 anonim ***** válasza:
26%

Koszonom h megerositettel abban h jo anya lehet az is aki nem nonstop a gyerek seggeben el :-D

Hanem kepes sajat eletet is elni a gyerek mellet.

2017. máj. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
75%

Ha nálatok nem a gyerek a középpont, akkor mi? Apuka és te, ugye? Szerinted szeret a gyereked, na meg jó anya vagy, persze! Dobom a glóriát a fejed fölé. :)

Attól, hogy teszel a kapcsolatodért, még nem azt jelenti, hogy a gyerekedért is teszel, csak te következtetted ki, amivel vigasztalod magad.


Szerintem add örökbe a nagyiknak.

2017. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
70%

Biztosan megbotránkoztatónak tűnik, de én bevallom. Nem a gyerek az életünk középpontja. Persze aránytalanul sok figyelmet kap tőlünk.


Ahha persze... és ezek után elvárod hogy el is higyjük? Eddig azt írtad hogy bölcsődében van, aztán meg hogy választhat akar-e menni. Legalább vállald fel hogy magasról teszel a gyerekedre. Rendben, utazgassatok csak, passzoljátok le, sőt, tudod mit? Egész nyárra, akkor legaláb lesz aki törődik vele, ha már az anyja lusta erre.


67%-os én nem látom hogy a kérdező jó anya lenne..sőt azt se hogy anya lenne, csak egy nő, ki a nagyiknak és a bölcsődének szült egy gyereket, mert ez elvárás, de nevelni azt nem mert fárasztó lenne. Itt csak szegény gyereket sajnálom, hogy nincs anyja, mert annak fontosabb a szórakozás, meg a férje.

2017. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
62%

Kiegyensúlyozott, boldog szülők gyermeke. Soha kiabálást nem kap, érzi, hogy szeretve van általunk (is), hatalmas türelemmel vagyunk felé,


Ja, végül is hatalmas erőfeszítés másfél napig míg veled van türelmesnek lenni vele...gratulálok kiérdemelted a legjobb anya címet..ja nem bocsi... de tényleg, minek szültél ha ennyire nem foglalkozol vele? Többet van a nagyszüleivel mint az anyjával, csak mert neked derogál, meg amúgy is lefárasztana és azt nem vennéd a lelkedre ha egy napot nem lehetnél a pici férjecskéddel akkor nem tudnátok egész nap fetrengeni az ágyban igaz? És arra nem vennék mérget hogy szeret a gyereked..max annyira mint a gondozónőt a bölcsiben, bár lehet annyira se mert téged még ritkábban lát. Ha tudná milyen egy igazi anya, akkor nem így állna hozzád. De felesleges volt kiírni a kérdést, te tudod jó anya vagy, mi tudjuk hogy rettenetes, a gyereked meg így is úgy is szív, de legalább a te és a férjed szexuális kapcsolata kielégítő, megéri ezért lepasszolni a gyereket nem? De remélem több gyereket nem akartok, elég ha egyet tönkretesztek.

2017. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 anonim ***** válasza:
18%

Kerdezo a gyerekek majomszeretete es a szimbiozis 3 evig igazi kelet eu sajatossag.

Sehol mashol a vilagon nincs ilyen vagy talan afrikaban de meg ott is beszallnak a nagyszulok.

2017. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
89%
utolsó tudod te mit jelent az hogy szimbiózis? Az hogy wcre se megy valaki a gyerek nélkül...az nem normális. Mint ahogy az se ha napokra le van passzolva, mert az anyuci úgy érzi neki meg a férjecskéjének jár a szabad szexidő.
2017. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
0%

Tudod hany ilyen not ismerek akik wc nem mennek egyedul es gyerek anyucival alszik es 3 evig log a mellen ?

Es meg buszkek is ra hogy ferjuk kulon alszik es nincs szex.

Sirva mennek egyedul boltba ha mennek es ovoda elso napjan zokognak a gyerek nelkul.

Es az elso 14 evben sehova nem mennek kettesben.

2017. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
100%
Én meg olyat ismerek rengeteget, aki olyan mint a kérdező, csak magával foglalkozik, a gyerek nem számít, majd neveli nagyszülő, bölcsőde, óvoda. Van ám arany középút is 49%-os...Nem azt mondom hogy legyenek összenőve, de havi egy hétvége bőven elég a nagyszülőknél, nem kell a hét három napján lepasszolni. Nálunk is volt hasonló gyerek a bölcsiben, mikor anyáknapja volt, a mamájának vitte az ajándékot, kedves anyuci meg ki volt akadva hogy miért nem ő kapta.
2017. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!