Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk sok lenne. A gyereknek is és nekünk, szülőknek is. Viszont nem értem, hogy te min problémázol, ha már máskor is elvitték 10 napra és amúgy is többet van a nagyszülőkkel, mint veled.
2017. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
48%

Ha jol el van akkor megosztanam a 15 napot a ket nagyszulo kozott 1-1 het

Es orulnek h van magunkra idom a parommal :-D


Es nem nem lenne lelkiismeret furdalasom miatta ! Inkabb elveznem h pihenhetek es feltoltodhetek a kov evre !

2017. máj. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk is sok lenne. Az, hogy nem annyira anyás, mindent elárul a kapcsolatodról vele, amivel nincs is gond, ha nektek ez természetes! Ha már volt oda 10 napot, akkor az a +5 nap már nem oszt és nem szoroz. Ahány ház, annyi szokás, én sem értem a probélámád, ha már egyszer le is írod, hogy imádja a nagyszülőket, ami arra enged következtetni, hogy tényleg többet van ott, mint veletek. Szerintem ez nem olyan természetes. Mi is voltunk nyári szünetben a nagyszülőknél, de mert a szülők dolgoztak, ergo nem volt más választás. Gondolom, nektek is lehetne közelebbit találni (Görögo, Olaszo., egy rakat hely van, ahova mehetnétek vele, max 3 óra utazás lenne) és ha már nagyobb, akkor menni a világ másik végére. De mondom/írom, ha te anyaként kibirod, hogy két hétig ne legyen veled, akkor hajrá.
2017. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy amíg 10 napot volt külön, addig bármikor utána tudtunk volna menni, max 2,5-3 óra lett volna az út. De ez most nem lenne ennyivel megoldható. Ez a problémám.
2017. máj. 14. 08:25
 5/89 anonim ***** válasza:
69%

Most írtad, hogy menni akarsz. Most meg hogy nem x óra x perc, ha jönni kell.


Pont ezért írtam, hogy miért nem lehet 4-5 éves korában ennyi időre a nagyikra hagyni, környező országok jóval időhatékonyabbak, ott is fel lehet töltődni.

2017. máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
79%

A másik kérdésből azt hittem, ez valami muszáj utazás, mondjuk hazaköltözés a világ másik feléről...

De nem az?

2017. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
52%

Kicsi korom óta én is és unokatesómék is egész nyarakat töltöttünk a nagyszülőknél. A mi szüleink, mint rezidens nagyszülők szintén alig várják ezt. Miért fosztanánk meg őket az unokázástól, magunkat a rekreálódástól?


Ha szeret ott lenni és nem teher a nagyszülőknél, akkor szerintem simán hagyd rájuk, és menjetek pihenni. Nem kell az itteni gyereken csüngőkre hallgatni, akik szerint már egy hétvége is bűn a nagyszülőknél négyéves kor alatt...

2017. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
77%

Nem csügök a gyereken, de én spec nem azért vállaltam lányom hogy feszt lepasszoljam kicsinek, csak ennyi a történet. :)

Mi is le voltunk passzolva, később jött ki az, hogy nem a legjobb és legszorosabb a kapcsolat a szülőkkel. Én tudtam, hogy ilyen szülő nem

Leszek :)

2017. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 anonim ***** válasza:
60%
Ezt szomorúan olvasom :( Szerencsére minket nem "lepasszoltak", hanem engedtek a nagyszülőkkel is lenni és jó kapcsolatot kialakítani.
2017. máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
50%

Mi is sokat voltunk szuletesunktol kezdve nagyszuloknel nagyon szerettuk a nagyiekat.

Egesz nyarakat toltottunk ott es sokat rosszalkodtunk az ossz unoka testverrel.

A legkisebbek is jatszottak van mikor 6/8 unoka egez nyaron ott taborozott.

Nagymama szorgalmas eros no volt oriasi kertet tartott fenn es allatokat es minket.

Birta erovel de bizony segiteni kellett minden delelott es este egy egy orat pl krumplibogarat szedni gyumolcsot szuretelni gazolni libakat terelni.

Mint varosi gyerekek elveztuk a nyarat patakparton etdoben kukoricasban.

2017. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!