Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
53%

Sok ilyen stilusu anyat ismerek.

Es meg fogtok lepodni a gyerekeik halasak es imadjak az annyikat jol tanulnak es sikeres emberek lettek.


Igen, meg fogok lepődni mert én egy olyat se ismerek ahol az ilyen nőket szeretik a gyerekeik. Sőt, inkább az megy, hogy volt hogy hozzávágta hogy nem is az anyja, hagyja inkább békén, és mindent a mamával beszél meg.

2017. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitázni vagy bármi ilyesmi, de még csak bizonygatni sem az igazamat. Nem is vagyok az a típus, talán ennek a kiírt kérdésnek is túl nagy figyelmet szenteltem. De persze, tudni kell a dolgokat helyén kezelni, én mostanra jutottam el erre a szintre.


Mindenesetre nagyon köszönöm, hogy olvastatok és válaszoltatok! Mert ha hiszitek, ha nem, én elolvastam a válaszokat és gondolkoztam dolgokon. Szóval megérte kiírni a kérdést :)

Nagyon szép hétvégét kívánok nektek!

2017. máj. 19. 17:55
 73/89 A kérdező kommentje:
Végül is elmentünk az útra. A kislányunk nagyon jól érezte magát, semmi gond nem volt vele, nagyon jól érezte magát a nagyszülőkkel. (Annak írom, akit esetleg érdekelt, hogy mi lett a vége)
2017. júl. 29. 22:52
 74/89 anonim ***** válasza:
4%

Latod mondtam

Nem a majomszeretet az anyasag netovabja

Ugyancsak igy gondolkodo anya

2017. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
64%
Senkit sem érdekelt konkrétan a vége, mert pontosan tudtuk jól kb, hogy mit fogsz írni utólag, ami vagy igaz, vagy nem.
2017. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, messziről jött ember azt ír amit akar...nem mintha téged érdekelt volna hogy fogja magát érezni a gyereked, neked az úgyse fontos csak te utazgathass, de nem vallanád be, ha végig üvöltötte volna a nagyszülőkkel töltött időt. De ettől nem leszel jó anya.
2017. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
44%
Sőt, tovább megyek, valószínűleg a nagyszülők sem vallhatták be, hogy ordított utánad..nehogy rosszul érezd magad.. úgyhogy a témát le is zárhatjuk.
2017. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó miért, szerinted a kérdezőt érdekelné ha üvölt utána a gyereke?:-D Nem hiszem, akkor nem hagyná magára rendszeresen utazgatások kedvéért. vannak olyan emberek akiknek csak azért kell gyerek mert cuki és van barátnőmnek is, aztán mint ebben az esetben majd a nagyszülők foglalkoznak vele.

A gyereknek meg ilyen előzménnyel szerintem fel se tűnt hogy ennyi ideig nem látta az anyját:-D

2017. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
29%

Majomanyak vagytok

Egyetlen eletcelotok a gyerek szomoru eletkeptelen onzo oriasfiokakat fogtok nevelni.

Akik 30 eves korig piocakent elnek majd rajtatok.

Sok sikert hozza

2017. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
48%

Inkább legyek majomanya mint hozzád hasonló lepasszolós nő, direkt nem anyát írok.


És nem, nem vagyok összenőve a gyerekemmel, de ha neked az az a normális hogy heti három-négy napot nem tölt az anyjával egy két és fél éves, akkor csak sajnálni tudom a gyerekedet.


Képzeld mi is eljárunk a gyerek nélkül, évente kétszer három napra, valamint havonta egy éjszakát a nagyszülőknél alszik míg mi romantikázunk a férjemmel, tehát nem láncoljuk magunkhoz, de azért az, hogy heti három napot van otthon a gyerek, már ha épp anyucinak nem fárasztó ez a hatalmas mennyiségű gyerekkel töltendő is ő és menekül el inkább wellneselni, meg kukutyinba.


Az ilyen nők jönnek majd évek múlva ide vergődni hogy miért nem szereti őt a gyereke meg miért nem fogad neki szót, nézi semmibe. Ismerősöm fia is ilyen, öt éves kora óta a keresztnevén hívja az anyját, az anyák napi műsornál csak a nagymama kap ajándékot, és ha az anyja kér a gyerektől valamit a szemébe röhög és mondja hogy te nem vagy az anyám. Most már ott tartanak, a gyerek 8 éves korában hogy nem is akar otthon aludni, a nagyszülőkhöz akar költözni állandóan.

2017. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!