Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek 15 napra a...

2,5 éves gyerek 15 napra a nagyszülőknél sok idő?

Figyelt kérdés

Volt már 10 napot, amikor anyósomék elvitték a nyaralójukba tavaly nyáron. Imádja, mind a négy nagyszülőt, semmi sírás nem volt anyósomékkal sem, nagyon jól elvoltak, a 10. napon mentünk utánuk a párommal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Nem túl régen kiraktam ezt a kérdést, mert már akkor félelmeim voltak ilyen téren, de most már biztos, hogy vele nem megyünk. Viszont én szeretnék menni, főleg, hogy ő nem annyira anyás, anyukámék és anyósomék meg felváltva lennének vele. Anyósomék már most, ahogy említettük mondták, hogy jó majd akkor a sógornőm gyerekét is "begyűjtik" és akkor apósommal meg a két gyerekkel megint akkorra ütemezik azt, hogy elmennek a nyaralóba a gyerekekkel (amúgy is el akarták őket vinni).

Anyukám még dolgozik, de mondta, hogy majd akkor úgy intézi a dolgokat, hogy mindig otthon legyen, ne csak apukámmal kettesben legyenek és ő is mondta, hogy mennek fürdőbe, a nagyszüleimnek van tanyájuk lovakkal oda is kiviszik megnézni az állatok, meg mennek, játszóházba, stb...


Tudom, hogy jól ellene és külön-külön 1 héttől nem is tartanék, csak hát ez egyben 2 hét, anélkül, hogy látna minket.

Egyébként akkor amikor ez a dolog esedékes (július), pont 1 éve lesz, hogy bölcsis, nagyon nyitott és ami tényleg megnyugtat, hogy megmondani sem tudom, hogy melyik nagyszülőpárost szereti jobban. Pénteken és szombaton mindig anyósoméknál alszik (kivéve persze ha programja van valakinek vagy ha valaki beteg), anyukám meg hétfőnként viszi mindig haza bölcsiből és csak este hozza haza, addig velük van.


Szerintem nem felelőtlenség, mivel tudom, hogy náluk jobb helyen nem lehetne. Ráadásul a nagyszülők nyilván egymással is kommunikálnának, nem egyedül kellene megoldani, ha valami felmerülne. Ami egyedül visszatart, hogy nem tudnék hazajönni akármikor.



2017. máj. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
0%

Minden embernek vannak sajat erkolcsi ertekei es normai.

Ez egyenenekent valtozoak.

Ki vagy te hogy valakinek megmond a jot hany napot hany orat legyen a gyerekevel?

Ami neked normalis az egy amerikai anyukanak nevetseges es egy afrikainak is.

TEHAT ne iteljunk el egy anyat se mindenki sajat belatasa szerint nevelo a sajat kolket.

Aztan majd nevelese kovetkezmenyet o egyedul o viseli majd

2017. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező,Te mit dolgozol? Csak hogy tudjam màr, milyen egy nem lestrapált nő;)
2017. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
82%
Engem is érdekel a foglalkozásod minden rosszindulat nélkül.
2017. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
79%

49%-os, csakhogy ez itt MAGYARORSZÁG és nem Amerika vagy Japán vagy Afrika...és ne akard nekem bemesélni hogy egy gyereknek jó ha az anyja állandóan lepasszolja mert neki kell a heti három-négy nap gyerekmentesség..akkor meg minek szült? Vett volna játékbabát, azt akkor rakja fel a polcra..ja végül is ezzel is ezt csinálja.


Nem azzal van a baj hogy néha a nagyszülőknél van, hanem hogy többet van bölcsiben meg nagyszülőknél mint otthon. Ez pedig, tekintetbe véve egy 3 év alatti lelki szükségleteit, nem jó. DE elárulom neked, ha már annyira Amerikával dobálózol, hogy ott az anya munka után rohan a gyerekéért, nem a nagyszülővel nevelteti míg ő utazgat meg szexel orrba-szájba otthon, majd megnyugszik hogy ő az istencsászár anya...

2017. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
67%

Igen, most még sok. De mivel ő ezt szokta meg és ez a normális neki igy nem fogja megviselni szerintem. De ne csodálkozz ha később bántani fogja hogy ilyen sokat lepasszoltátok. Mert ez lepasszolás akármennyire jó helyen is van a nagyszülőknél.


Mondom ezt úgy hogy anyum egyedül nevelt minket testvéremmel, és minden nyáron az egész iskolai szünetet a nagymamámmal töltöttem a Velencei tónál. Persze iskolás koromtól. És nem azért mert anyukám utazgatott vagy bulizott hanem dolgozott és máshohy nem tudta megoldani. Hétvégén meg szaladt hozzánk hogy velem legyen. És igen, nagyon szuper nyarak voltak, imadtam mindet. De amit ti csináltok túlzás, még ha te nem is 3rzed, ne csodálkozz hogy sokan elitélnek miatta. Más az hogy kell idő a paroddal is egymásra de ez nem erről szól.

Azt tudom elképzelni hogy fiatalon szültél, eleve a nagyszülők nyakára és még most is fiatal és éretlen vagy hogy felfogd hogy ez igy nem jó a gyerekednek és élni, szórakozni, utazgatni akarsz. Ha nem, akkor viszont pont az ilyenek azok akik nem akarnak gyereket mert önzők és nem fér bele, de őket tisztelem azért mert felfogják ezt hogy ez igy jobb mindenkinek hogy nem szülnek.

2017. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 A kérdező kommentje:

09:51!

Úgy gondolod, hogy az, ha törekszem a gyerekem apjával egy jó kapcsolatra, azzal érte nem teszek? Fordított esetben tehát egy rossz kapcsolat, amiben mondjuk állandóan veszekszenek a felek, nem rossz a gyereknek? Mert szerintem NAGYON rossz a gyereknek egy ilyen közeg. Tehát ezért gondolom, hogyha törődök a párkapcsolatommal azzal érte is teszek, mivel ez is szükséges a kiegyensúlyozottsághoz.


14:42!

Nem, nem dönthet hétfőn és pénteken. Akkor muszáj mennie, és szinte mindig megy csütörtökön is. Szóval igen, jár bölcsibe, azt korábban sem írtam, hogy minden nap.


Őszintén megmondom nektek, hogy habár nektek úgy tűnik, hogy igazatok van, biztos vagyok benne, hogy a dolgokat rosszul látjátok.

Most sikerült odáig jutnom a legutóbbi válaszom óta, hogy felnézzek erre az oldalra.

Attól, hogy rossz vagyok és még csak anya sem vagyok, azért elmondom, hogy mit gondolok.


Tegnap és ma annyi minden történt velünk, mint általában minden kedden és szerdán. Tegnap és ma sajnos a párom nem tudott itthon maradni, szóval a kegyetlen anyjával kellett beérnie a lányunknak :D

Mind a két nap konkrétan arra a 2 órára jöttünk haza (12-14 óráig), amíg aludt. Előtte és utána is mentünk mindenfele. Voltunk úszni, sétálni, virágot szedtünk 1 órán át, dédimamát látogattunk, nővéremhez elnéztünk, biciklizni és kutyát sétáltatni voltunk, játszótereken voltunk, játszóházban, babakocsiban babát sétáltattunk, vásároltunk egy csomót. Már reggelizni sem itthon reggeliztünk és ebédelni sem itthon ebédeltünk. Ahogy felébredt, aztán megint mentünk, minden úgy volt, ahogy ő akarta, mentünk amerre csak akart menni.

Csak ezt a két napot nézem: kb 13 + 13 órát voltunk együtt úgy a két nap alatt, hogy csak egymással foglalkoztunk. Én nem főztem, nem takarítottam, semmit sem csináltam, csak vele voltam, együtt voltunk, egy feszült másodpercünk nem volt. Egyszerűen megszűntem létezni mindennek, csak ő volt nekem.

Holnap viszont megy bölcsibe, én pedig a héten először főzök :) Holnap délelőtt megcsinálom azt, amit tegnap és ma is megcsinálhattam volna, de nem tettem. Holnap kb 7 órát fogunk megint úgy együtt lenni, hogy én még csak a mosogatógépbe sem pakolok be, egész délután megint csavarogni fogunk, már most tudom, hogy mi lesz a programunk.

Pénteken viszont anyósom megy érte és csak vasárnap reggel hozza majd haza. Vasárnap 9 órakor megint itthon lesz, szóval aznap megint csak nem fogok mással foglalkozni. Pénteken és szombaton viszont igen, nem leszek az anya szerepben. És tudjátok mit? Várom már most! Nem azért, mert nem szeretem azt amit ma és tegnap például csináltunk a lányommal és amit holnap is fogunk. Nagyon jó napjaink voltak, imádtam minden percét, teljesen kifáradtunk mind a ketten. De én szeretek a párommal is lenni, én mind a kettő szerepemet élvezem.


Ezért mondom, hogy nem a gyerek körül forog az életünk. Amikor vele vagyok, akkor csak vele vagyok. De olyan is van, hogy ő mamázik, én pedig a párommal vagyok. ÉS ez tudatos. Ez bűn lenne? Szerintem nem! És az sem, hogy én nyíltan vállalom, hogy nekem fontos a párkapcsolatom kisgyerek mellett is.

Nem azért jöttem össze a párommal, hogy gyerekünk legyen. A gyerek a kapcsolatunk megkoronázása volt, nem pedig a kapcsolatunk megnehezítője és meggyengítője.

Boldogok vagyunk és talán ez ma ritka. Vagy talán az a ritka, hogy egy kisgyerekes kimondja, hogy szeret csak a párjával lenni?


A foglalkozásomnak semmi köze ehhez, egyébként is a "lestrapált" szót főleg azokra értettem éppen, akik nem is dolgoznak, hanem a gyerekkel vannak otthon és a háziasszony + anya szerepek annyira lefárasztják őket, hogy nincs is idejük másra, annyira rágörcsölnek a feladatok teljesítésére. És szerintem ők azok, akik elvesznek a feladatokban.


Úgy gondoljátok komolyan, hogy ti ennél több időt töltötök csak a gyerekkel úgy, hogy tényleg még ti is élvezitek ? Töltötök ti vele egyáltalán ennyi időt? Nem úgy értem, hogy ő ott van körülötted, amíg te csinálod a dolgod, vagy néha odaülsz mellé 20-30 percre. Hanem, hogy tényleg órákig vagy napokig CSAK vele foglalkozol. Megmondani sem tudom, hogy mikor szóltam hozzá utoljára feszülten, annyira régen volt. Tökéletes két napunk volt (mint máskor is).



Nekem az a tapasztalatom, hogy akiknek ennyi idős gyerekük van, egész héten/hónapban velük vannak a gyerekük, de igazából nincsenek is velük. Alig 1-2 olyan órájuk van naponta (a perceket összeadva), amikor tényleg játszanak és a gyerekkel való játékért vannak. Na az én szememben ők sem jobb anyák, sőt!

Ezért gondolom, hogy nemcsak hogy anya vagyok, hanem jó anya.

És akkor is jó anyának fogom magam tartani, ha elmegyünk arra az útra.

Egyébként elmondtam a páromnak, hogy kiírtam ezt ide kérdésnek és hogy szinte csak olyan válaszokat kaptam, hogy mennyire egy sz**r anya vagyok. Kérdezte, hogy ezt mire alapoztátok. Mondtam neki, hogy arra, hogy keveset van velünk a lányunk. Erre azt mondta, hogyha valaki képes két napon át egyfolytában úgy csinálni, mintha semmi dolga nem lenne a világon csak az, hogy a gyereke kívánságát lesse, az nem lehet rossz anya. Végig gondoltam és igaza van.

Szerintem csak az a szokatlan nektek, hogy ennyire rendszeresek nálunk ezek a dolgok. Ettől a ténytől ugyanis nem látjátok az együtt töltött idő értékét.

2017. máj. 17. 23:13
 57/89 anonim ***** válasza:
47%

Oké, gondold magad jó anyának. Elég ha pár év múlva a gyereked gondol majd rossz anyának. Bár ezzel a viselkedéssel te nem igazán vagy anya se, nemhogy jó. De akármi írunk, szerinted királyság mással neveltetni a gyereket, mert neked a heti két munkanapot olyan iszonyatosan ki kell pihenned a többi ötben.


És nem tudom te honnan veszed hogy aki dolgozik, mármint nem heti két napot, hanem úgy normálisan, az nincs a gyerekével? Ki kell ábrándítsalak, én napi 3-4 órát JÁTSZOM vele munka után, ugyanis az egyik szabadnapom mindig hétközbenre esik, vagyis úgy kértem, míg oviban van addig megfőzök pár napra előre, lefagyasztgatom, meg kitakarítok, így a többi nap délután már csak együtt vagyunk, a hétvégi szabadnapon pedig hármasban. Kivéve havi egy teljes napot és éjszakát, mert akkor a mamáknál alszik, mi pedig kikapcsolódunk.


Aki akarja megoldja hogy tudjon a gyerekével lenni, de látszik, te nem is akarod. Szültél egy gyereket mert jól mutat facebookon, meg plusz szabi jár érte amin utazgathattok kettesben, de igazából nem vagy te anya. Két anyja van a gyerekednek, a nagyanyja és a bölcsis gondozó.

2017. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
58%

Erre azt mondta, hogyha valaki képes két napon át egyfolytában úgy csinálni, mintha semmi dolga nem lenne a világon csak az, hogy a gyereke kívánságát lesse, az nem lehet rossz anya.


Csakhogy ezt az anyák HETI MINIMUM 6 NAPBAN csinálják. Nem kettőben, és négyben meg a pasijuk vágyait teljesítik. Úgyhogy az igazi anyák szemében nem vagy jó anya, de majd rájössz erre magadtól is pár év múlva mikor már a gyereked nem akar veled lenni, hanem bárkivel mással.


Van hasonló a családban. Hasonló mentalítású nő, két gyerekkel. Folyamatban lepasszolta őket míg kicsik voltak, aztán most meg itt vergődik amiért 10 évesen már nem mennek velük sehová a gyerekek, és megmondják inkább mennek a nagyihoz mert őt jobban szeretik. és nem érti miért. A gyerek ahhoz ragaszkodik akivel több időt van. és Veled van a legkevesebbet az egész életéből. Úgyhogy ne lepődj meg ha nem fog szeretni és kötődni hozzád pár éven belül. Teljesen jogos lesz.

2017. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:
Köztem és köztetek a másik óriási különbség, hogy míg én elfogadom, hogy lehet jó többféleképpen is a dolog, addig ti magabiztosan állítjátok, hogy csak nektek lehet igazatok. Elképzelni sem tudjátok, hogy esetleg mi nem járunk úgy, mint a ti "ismerőseitek". Na ettől a hatalmas egoizmustól legalább én nem szenvedek :D
2017. máj. 18. 17:58
 60/89 anonim ***** válasza:
36%

Dehogyisnem, mert te meg azt hiszed hogy csak az a jó ahogy te csinálod, és nem hiszed hogy ennek káros következményei lesznek a későbbi szülő-gyerek kapcsolatotokra. A te dolgod, csak ne mond hogy mennyit foglalkozol a gyerekeddel, mert ez nem igaz. Igazi szülő heti minimum 6 napot foglalkozik napi szinten annyit a gyerekével mint te két napon. a Nagyszülők, na ők az igaz szülei a gyerekednek, te csak megcsináltad.


A te életed, azt csinálsz vele amit akarsz, csak ne lepődj meg ha a gyereked pár éven belül nem akar majd a közeledben lenni, inkább megy a nagyszülőkhöz akik valóban törődnek vele. Szegényke 2.5 éves de az anyját látja legkevesebbet, és a gáz hogy szerinted ez nagyon is jól van így. Csak a gyereket sajnálom akinek ilyen szülei vannak, hiszen ezek szerint a férjed is legalább olyan önző mint te. Csak tényleg áruld már el, minek kellett neked szülni ha foglalkozni nem foglalkozol rendesen a gyerekkel? Mert a heti 7 napból kettő nagyon nem számít annak.

2017. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!