Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha elköltözök itthonról, az...

Ha elköltözök itthonról, az anyám mit tud tenni?

Figyelt kérdés

Elromlott a kapcsolatunk és én nem bírom itt tovább.

Mindenen kiakad,csak veszekszik.

Azt hallgatom,hogy mennyire sz.r tanuló vagyok,de csak amiatt,mert a kémia nem megy,amúgy mindenből megvan 4es,5ös.De a kémia tanár gyűlöl,ezért év végén is úgy sikerült a kettes,hogy megírták helyettem a dogámat.

Azt figyelmen kívül hagyja,hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgám,most készülök egy másikból középfokúra és emellett vannak egyéb elfoglaltságaim is.

Csak azt hallgatom,hogy sose vagyok itthon,de ha mégis itthon talál,akkor se beszélek vele,csak telefonálok,netbookozok és magamra zárom a szobámat.

Apához nem költözhetek,mert Angliában él,nem akarok itt hagyni mindent.

Ezzel is baja van anyának...Apa kifizeti a gyerektartást,de ha meglátogatom (4-5 hetente),akkor elvisz vásárolni és azt veszek,amit akarok,nem szól bele.Ad elég sok pénzt itthonra,mert anya alig ad,mert szerinte feleslegesek azok a dolgok,amik nekem fontosak.Anya ebbe is próbál beleszólni,de figyelmen kívül hagyjuk apával.

Ki van akadva azon is,hogy szombatonként és péntekenként nem alszok néha itthon.De ha kicsit részegen hazajönnék,akkor az lenne a baja.

Most a legjobb barátnőm megkapta a saját lakását és mondta,hogy költözzek oda,mert hatalmas az a hely és közel van mindenhez,a belvárosban van.

Így könnyebb lenne suliba járnom is,nyugodtabban tudnék tanulni és nem lennék ennyire stresszes.

De még nem vagyok 18 és nem tudom,hogy anya tudna-e ez ellen tenni bármit is...


2013. szept. 9. 18:43
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
9%
Ez később sem lesz más. Ha van egy nézetem, azonnem változtatok. DE legalább boldog ember vagyok rengeteg más kamasszal ellentétben. Kiélem magam ilyen korban és 18 évesen majd az érettségimmel foglalkozom, nem a bulizással. Mellesleg. Amikor valaki mondjuk 20 évesen mond ilyet, akkor is azt mondjátok, hogy őrült, valami baj van a fejében, mindig van kifogásotok, szóval mind1 :)
2013. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Hű, színes a hajad? De nagylány vagy. Nekem is színes. Kék és zöld tarajom van, piercing az orromban, a számban, a nyelvemben, tetoválás a karomon, vádlimon. 25 éves, dolgozó anyuka és feleség vagyok, mindemellett pank. És? Most akkor neveljem arra majd a lányom, hogy kislányként igyon, bulizzon? Akkor jó fej leszek? Vagy tán nekem is ezt kellett volna tennem? Tudod az emberek elítélnek a kinézetem miatt. Majd amikor megszólalok elnézést kérnek. Te megszólaltál, és továbbra is butának tartanak. Ez a különbség.
2013. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

20:00,még jó,hogy lány vagyok.:D

Nem gondolom apát lúzernek,mert keményen dolgozott és dolgozik is azért,hogy bármit megtudjon venni és ne olyan emberekkel legyen körülvéve,mint te.

Ellenben téged nem taníthattak valami sokat a normális beszédre.Gyakorolj egy kicsit,hajrá!


Utolsó válaszoló(20:16),nagyon köszönöm a válaszodat! :)

Akkor ha apa megnyerné anyával szemben a pert,maradhatnék ugyanúgy Mo.-n,nem kéne költöznöm?

2013. szept. 9. 20:22
 34/49 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell félreérteni, nem azért mondtam a színes hajat, mert hű de nagylány vagyok. Tőlem is bocsánatot kérnek az emberek, mert megismernek (amit itt a neten képtelenség szóval köszi de nekem ne pofázz arról, hogy milyen vagyok, mert ennyiből semmit sem tudsz meg rólam, a személyiségemről, a reakcióimról) aki eléggé meegismer, az tudja, hogy nem vagyok egy elcseszett gyerek. Mellesleg nem azért szeretem annyukámat, mert engedékeny. Sokat vígasztaljuk egymást fater miatt, vagy talán menjek hozzá (mert azért persze ő a szigorúbb) és imádjam, boruljak le elé, mert ver engem és anyámat? És ilyenkor nem egy pofonra gondolok, hanem sokkal komolyabbra. Most annyit nem ver engem legalábbis anyát nem tudom. Viszont kib_szott sokszor megbántja, úgy, hogy sír szegény. Amúgy eléggé ismer, tudja, hogy bajba nem keverem magam abba az évi 3 részegségben. És biztos vagyok benne, hogy semmi hátrányom nem lesz ezekből később. Se másnak. Mert nem csinálom ezt a dolgot túl gyakran. Ha mondjuk minden héten részegen jönnék haza még megérteném, de így...
2013. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
75%
Egy egomanias tipikus rib..c tinipic.. vagy, mar ne is haragudj.
2013. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
87%

En pl a te helyedben utanna neznek pontosan, hogy a te korodban mit jelent a szervezetednek es szerveknek a draga alkohol.

Akar milyen anyad van, jusson eszedbe, hogy volt olyan kedves, hogy kihordjon, megszuljon es ellasson teged. Tisztelned kene es nem itt kiosztani. Az en szuleim se alomszulok de soha nem folyamodnek oda, hogy itt osszam ki oket, mert becsuletben felneveltek es felkeszitettek az elottem allo eletre.

Maskulomben mar igy elore szarok attol, hogy nekem milyen gyermekeim lesznek nekem, mert ha olyanok lesznek mint a te korosztalyod es a te generaciod akkor eleg szomoru lesz. Es ami a legszomorubb, hogy a tobbsegetek ugyanazokat a "meno" dolgokat teszi es lazzad a szulei ellen, mert hat ez a vagany. a szulo mindjart tehetetlen lesz mert meg nektek all fennebb es ti pofozzatok fel oket mindjart, szepek vagytok mind :)

2013. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon "menő" a stílusotok lányok. 1 évvel vagyok idősebb, de a fejemet fogom. (6, 8 és 20-as válasz írója vagyok(.

Lázadjatok, oké, meg minden. De próbáljatok már meg normálisak maradni. "Nehogy már te mondd meg nekem", "Ne pofázz"... Eleve a kérdést azért írtad ki ember, hogy választ kapj rá! Akkor meg ne oltsd le a válaszadókat! Jó, aki NAGYON álszenteskedik azt megértem, de ne érezzétek már annyira nagynak magatokat.

És én sem vagyok jó gyerek, egyáltalán. Csináltam már egyet, s mást, mondjuk úgy lázadtam is. Ha túl léptem egy határt, olyan büntetést kaptam, mint annak a rendje, ha nem tartottam be megvertek, hogy 2 napig csillagokat láttam. Szóval megtanultam ezt értelmes keretek között.

De itt alapvetően a hozzáállással, életfelfogással van a gond. Ha apád, anyád nyom pénzzel, melletted áll, könnyebb minden, oké. De egyszer majd neked kell megtanulni ellátni önmagad, mert hiába szabadultok ki otthonról a világ nem abból áll, mint a szép színes tinifilmekben. Több ismerősöm tért vissza szörnyű állapotba az utcáról, mert azt hitte ő a keménygyerek, aztán most megmutatja...

És nézz körül a világba, hogy máshol mennyivel nagyobb problémák vannak. Tudom, hogy az ember önző, de amikor belelátsz olyan családokba, ahol pl. a 3 éves kisgyereket kiteszik a hóba, mert nem hagyta aludni a szülőket, vagy a 18 éves lány haját tövestül tépi az apja, mert bátorkodott egy szőke csíkot festetni bele... na akkor hálát adsz az égnek, hogy neked ilyen életed van.

2013. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

A két kis tini jól egymásra talált :) Nekem mondhat bárki bármit, hülye érv, hogy 18 éves korodig ha kibulizod meg iszod magad majd akkor az érettségire fogsz koncentrálni...hát persze :D Hol éltek ti? Sajnálom, hogy tőlem kell, hogy megtudjátok, de ez sajnos nem Tündérország. Azt előre leszögezném, hogy 19 éves vagyok, nehézkes családi háttérrel. Sok a feszültség. De hogy ennyire ne tiszteljem anyukámat, mint te kérdező...Hát élve elásnám magam. 15 évesen nekem is voltak világmegváltó terveim. Egyébként meg csodálkozol, hogy édesanyád feszült? Én is az lennék a helyében, ha a 15 éves lányom inna, és heti kétszer nem aludna otthon, plusz az apja ellenem uszítaná. Édesapádnak is nagyon könnyű, amíg csak annyi a dolga, hogy utalja a pénzt, és 4-5 hetente találkozzatok. Kíváncsi lennék ha hozzá költöznél mi lenne, de van egy olyan érzésem, hogy egy újabb kérdés ezen a honlapon.

Egyébként Te sem és a neonhajú 13 évesen piálós barátnéd sem érett, sőt mindkettőtöket visszaíratnálak az oviba. Tipikus hülyegyerekek vagytok, akik lázadni akarnak. És ezt nem azért mondom a szivárványfejű lányra, mert színes a haja, hanem mert egy érett ember tud kulturáltan véleményt nyilvánítani, kommunikálni. Ő nem. És te sem vagy érett Kérdező, mert te is olyan tucatkölyök vagy, mint a kortársaid nagy %-a (tisztelet a kivételnek).

2013. szept. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
0%
Hát ti tudjátok... :) De akkor kéne ítélkezni, amikor megismeritek az embert. Ennyiből nem lehet ismerni. De biztos jobban tudjátok... :D Imádom a magyar ember f_szságait :D
2013. szept. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
91%

A szivárványfejű lány (ez nagyon tetszett :D:D:D:D) és a Kérdező tényleg jól egymásra talált:)


Egyébként itt én az édesapát tartom a hunyónak. 15 éves kislányoktól nem lehet elvárni a felnőtt gondolkodást, fogalmuk sincsen az életről, nincs semmi élettapasztalatuk. Csak a fene nagy öntudatuk megspékelve némi vélt érett gondolkodással. Szóval bár kiakasztóak a kommentjeik, és süt belőlük, hogy fogalmuk sincsen semmiről, ezért nem hibáztathatóak. Tegyük a szívünkre a kezünket, mi vajon nem így gondolkodtunk ennyi idősen? Dehogynem :D


Szóval apuka a b*nkó, hogy onnan messziről megígéri a lányának, hogy tolja majd pénzzel, így megveheti a jóindulatot, de ahogy már írták, NEM ő a jó szülő, sőt!! Kifejezetten rosszat tesz a gyerekével.

2013. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!