Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha elköltözök itthonról, az...

Ha elköltözök itthonról, az anyám mit tud tenni?

Figyelt kérdés

Elromlott a kapcsolatunk és én nem bírom itt tovább.

Mindenen kiakad,csak veszekszik.

Azt hallgatom,hogy mennyire sz.r tanuló vagyok,de csak amiatt,mert a kémia nem megy,amúgy mindenből megvan 4es,5ös.De a kémia tanár gyűlöl,ezért év végén is úgy sikerült a kettes,hogy megírták helyettem a dogámat.

Azt figyelmen kívül hagyja,hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgám,most készülök egy másikból középfokúra és emellett vannak egyéb elfoglaltságaim is.

Csak azt hallgatom,hogy sose vagyok itthon,de ha mégis itthon talál,akkor se beszélek vele,csak telefonálok,netbookozok és magamra zárom a szobámat.

Apához nem költözhetek,mert Angliában él,nem akarok itt hagyni mindent.

Ezzel is baja van anyának...Apa kifizeti a gyerektartást,de ha meglátogatom (4-5 hetente),akkor elvisz vásárolni és azt veszek,amit akarok,nem szól bele.Ad elég sok pénzt itthonra,mert anya alig ad,mert szerinte feleslegesek azok a dolgok,amik nekem fontosak.Anya ebbe is próbál beleszólni,de figyelmen kívül hagyjuk apával.

Ki van akadva azon is,hogy szombatonként és péntekenként nem alszok néha itthon.De ha kicsit részegen hazajönnék,akkor az lenne a baja.

Most a legjobb barátnőm megkapta a saját lakását és mondta,hogy költözzek oda,mert hatalmas az a hely és közel van mindenhez,a belvárosban van.

Így könnyebb lenne suliba járnom is,nyugodtabban tudnék tanulni és nem lennék ennyire stresszes.

De még nem vagyok 18 és nem tudom,hogy anya tudna-e ez ellen tenni bármit is...


2013. szept. 9. 18:43
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nekem is voltak világot megváltó elköltözős ötleteim. :D Majd elmúlik. Apukádnak meg gratuláció h ebbe bele menne és anyagilag támogatna. Anyukádnak van igaza. Ilyenkor Te is mindent túlságosan mindent támadásnak veszel. Biztos jót akar neked. Apukád meg mit sem tud a gyereknevelésről meg ő a jó fej mert csak nyomja a lóvét. Majd 5 év múlva válaszold meg újra ezt a kérdésedet.

7 hónapos kislány anyukája ja és 25 éves vagyok szóval nem begyepesedett h a szokásos hablatyot mondjam neked. Kicsit gondolkodj el.

2013. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Apához nem akarok menni,mivel Európa másik végén él és nem akarok azért ennyire messzire menni.
2013. szept. 9. 19:10
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne is haragudj 15 évesen 1-2 nap nem otthon aludni meg részegen hazamenni...pff min vagy meglepődve? Azt hittem én is h kb 17 éves már vagy na de 15???? Mit akarsz? Nevetségesek az elképzeléseid.
2013. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

hátha nem, akkor csak édesanyád marad.

Jogilag kiskorú vagy, és nem tehetsz SEMMIT, hiszen édesanyád gyakorolja a szülői felügyeletet!!!!!!

Vagy önként bevonulsz állami gondozásba.

De tehet a gyámügy, hogyne tehetne. Ilyen problémás szökdösős gyereket elve felügyelet alá vesz. Hiába szöknél ide-oda a végén nem anyukádhoz, hanem az átmeneti otthonba vinnének, és ha már ott leszel nem fog járni anyukádnak utánnad sem a családi pótlék, sem a gyerektartás, azt te nem kaphatod meg kézbe amit apád küld neked, mert kiskorú pénzkezelésére a törvényes képviselője jogosult, ergo majd nem az édesanyád lesz, hanem egy nevelőnő!!!!!

2013. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
84%
15 évesen nagyon el vagy eresztve! NAGYON! Komoly problémákat vetsz fel, és nem az a megoldás rá, hogy elköltözöl, mert olyan messze vagy még a felnőtt gondolkodástól, hogy az valami félelmetes. Nem a nyelvvizsgától lesz valaki érett gondolkodású. Szerintem nézz tükörbe és lásd be, hogy még nagyon kiskamasz vagy, nem kellene ennyire elszállnod magadtól, és azt gondolnod, hogy normális dolog 15 évesen barátnőhöz költözni, nem otthon aludni, innni és bulizni és mellette suliba járni. Ezt tudod kik teszik? A felnőtt egyetemisták! Gyerek vagy még és ha nem is tiszteled anyád, legalább tartsd a szád még néhány évig!
2013. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Miért akkora baj,hogy néha a barátnőimnél alszom?

Néha pont azért vagyok náluk,hogy ne lássa anya,hogy többet ittam,mint kellett volna.

Mert attól jobban kiborulna,mint attól,hogy nem otthon alszok.

A legtöbb korombeli is ugyanígy viselkedik,sőt...Nekem ez így jó,elégedett vagyok magammal teljesen.

2013. szept. 9. 19:30
 17/49 anonim ***** válasza:
79%
Hallod mindjárt megsajnállak,komolyan...szánalmas. Az egészben csak anyukádat sajnálom. Apukád meg baromi könnyen hagyja figyelmen kívül anyukádat,Angliából pénzel téged.. anyukád meg próbál kézben tartani,nem lehet neki könnyű.
2013. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
nem kell nagyon kérni, elvisz magától a gyámügy nyugi :):) Aztán már nem lesznek ilyen gondjaid!
2013. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
81%

"Néha pont azért vagyok náluk,hogy ne lássa anya,hogy többet ittam,mint kellett volna.

Mert attól jobban kiborulna,mint attól,hogy nem otthon alszok.

A legtöbb korombeli is ugyanígy viselkedik,sőt...Nekem ez így jó,elégedett vagyok magammal teljesen."


Ez a válaszod elárul rólad mindent. A te legnagyobb gondod az h nem csavaroghatsz kellőképpen amerre akarsz és ihatsz amennyit akarsz. 15 ÉVES VAGY. Taknyos tini mit akarsz te még? A nyelvvizsgáddal és egyéb másoddal meg kitörölheted ha ennyire értetlen vagy. Te most megláttad bnőd aki 19 éves milyen lazán él és neked is ez kell. Majd eljön a te időd is. MEg h mindenki más is így csinálja. Hát nem rosszból ebből is lerí rólad h egyáltalán nem vagy érett gondolkodású. Ha gyereked lesz és mindenki más veri a sajátját te is verni fogod? Mert a többi is teszi? Most ez egy durva példa volt de kb ugyanezt magyarázod. Teljesen látszik h kamasz vagy. Majd elmúlik. Szegény anyukádat sajnálom csak sok gondja lehet veled. Apukád meg a tipikus pénzen veszem a szeretetet anyuka meg hagy gürcöljön a neveléssel. Apa meg "besegít" azzal h a 15 éves lányát támogatja Angliából h elköltözzön. Szánalmas. Inkább költözz ki hozzá megérdemlitek egymást.

2013. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Amilyen segítő szándékkal kezdtem az elején, most már épp annyira mondom: ez szánalmas, és ha elköltöznél úgy 2 hétig élnéd túl maximum, aztán csúsznál vissza anyádhoz, könyörögve.

Nálunk tényleg konkrét problémák, üvöltések, veszekedések vannak itthon, ami egy normális családban nem fordul elő. És nem az ilyen dolgok miatt, mert nekem meg sem fordulhat a fejembe, hogy 16-17 évesen kimaradjak éjszaka, bulizzak, igyak, vagy hasonlók. Azért alkalmazom ezt a "kizárás" dolgot, mert amit csinálnak az szinte beteges, de mégis ők a szüleim... Várom az alkalmat, hogy leléphessek, egyébként teljesen önellátó vagyok, főzök, takarítok, van hogy az egész családra is. Csak hát a pénz...

Te meg örülj, hogy jó dolgod van, nőj fel, okosodj.

2013. szept. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!